Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем със спирачка

z1ggygo снимка z1ggygo 28 юли 2018 - 11:06

Здравейте колеги. Преди около 2 месеца се сдобих с Астра Х 2006 1.7 обслужил съм си я смених дискове и накладки, но преди около седмица ми се случи нещо странно.
Докато карам с около 80-90 и натиснах спирачката педала се втвърди и нямах спирачки. Отпуснах крака от педала и натиснах отново и беше мек и намалих.
Беше ми светнал АБС преди 2-3 седмици но изгасна сам. Сега не свети нищо и си спира както трябва.
Някакви съвети?

Благодаря предварително.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 29 юли 2018 - 17:19

Колега, първо виж нивото на спирачната течност. Определено има проблем някъде. Може и спирачната помпа да е тръгнала. Колата отзад с дискове ли е ?
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 31 юли 2018 - 12:48

Здравей. Нивото на течността е добре. Колата е със дискове и съм ги сменил.
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 31 юли 2018 - 15:52

Днес правих тестове, градско. на 3та по нанадолнище като че ли започна сама да си ускорява и като натиснах спирачката беше твърд педала и не намаляше. След освобождаване от скорост намалих.
След това продължих с пробите давах газ на 3та и намалях, но доста втрърден бе педала на спирачката и като че ли ми задейства АБС (и доста слабо намаляше скростта) нищо по таблото не свети. Моля за съвет или споделете към кого да се обърна за компетентно мнение.
Мнението беше редактирано от z1ggygo: 31 юли 2018 - 15:58
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 юли 2018 - 16:00

Сам ли я обслужи? Най-добре отиди в сервиз, че ще се пребиеш някъде........И си попълни коректно от кой град си!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 31 юли 2018 - 16:00
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 01 август 2018 - 08:21

Колата си беше на майстор обслужена е двигател ролки, водна помпа всички филтри и масла, дискове и накладки отпред и отзад. Карах я на сервиз (след като ми го направи за първи път това със твърдия педал) майстора каза за някаква ваком помпа, но каза че не е 100% сигурно. Щото я караме и не го прави постоянно това. И сега се чудя какво да правя. Кое да сменям ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 август 2018 - 08:54

Майсторът!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 август 2018 - 07:28

Вакуум или сервоусилвателя
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 05 август 2018 - 13:55

Махнах бушоните на АБС-ът за да покарам малко. Проблемът с твърдия педал изчезна, но нямам и абс естествено :) ... ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg