Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

corsa C 1.3cdti - пуши

alehandro снимка alehandro 15 май 2013 - 11:14

Здравейте, колеги.
Караме едно опелче Corsa 1.3 cdti, 2005г. Забелязах нещо, което не е никак приятно и имам нужда от съвет. При малко повече настъпване( да речем да дръпна на светофар забелязвам в огледалото, че на фона на фаровете на колата зад мен се вижда дим. И стигнах до извода, че просто колата си пуши. Сега се страхувам да я понастъпя. Минават ми много тежки мисли от сорта на - дюзи, помпа и така нататък. Димът е черен. Забравих да отбележа, че при изключване от скорост и пускане по инерция колата со подава няколко пъти газ, едва доловимо. Струва ми се леко спъната(но може да не мога да преценявам точно). Та нуждая се от съвет - на какъв тип диагностика да я занеса, да и замерят ли под какво налягане подава гориво или дали да и проверят турбото. Много благодаря ако некой може да ме посъветва и благодаря за отделеното време.
Отговори

Dundi снимка Dundi 15 май 2013 - 11:43

 alehandro, на 15 май 2013 - 11:14, каза:

Здравейте, колеги.
Караме едно опелче Corsa 1.3 cdti, 2005г. Забелязах нещо, което не е никак приятно и имам нужда от съвет. При малко повече настъпване( да речем да дръпна на светофар забелязвам в огледалото, че на фона на фаровете на колата зад мен се вижда дим. И стигнах до извода, че просто колата си пуши. Сега се страхувам да я понастъпя. Минават ми много тежки мисли от сорта на - дюзи, помпа и така нататък. Димът е черен. Забравих да отбележа, че при изключване от скорост и пускане по инерция колата со подава няколко пъти газ, едва доловимо. Струва ми се леко спъната(но може да не мога да преценявам точно). Та нуждая се от съвет - на какъв тип диагностика да я занеса, да и замерят ли под какво налягане подава гориво или дали да и проверят турбото. Много благодаря ако некой може да ме посъветва и благодаря за отделеното време.

Чек лампата не ти ли свети ?Ако свети значи комютъра отчита някаква грешка и трябва да отидеш на диагностика,за да можеш да хванеш поне виновника за проблема.И не забравяй,че караш дизел и няма как да не пуши ,но ако пуши гъст черен дим значи има проблем.
Отговори

alehandro снимка alehandro 15 май 2013 - 12:20

Много ти благодаря за съвета. Колата имаше грешка доста време - даваше грешка с датчика за атмосферно налягане и никой не можеше да каже от какво е, а едни момчета за нула време откриха проблема и го отстраниха - смениха датчика, който управлява турбото. Грешки сега няма. Ами, да т.е да отчета, че е нормално да "изпушва"
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 15 май 2013 - 12:45

На колко километра е?
Освен това, ако я караш предимно леко и после за момент я напънеш е нормално да изпуши за малко, но не и повече.
Отговори

alehandro снимка alehandro 15 май 2013 - 13:17

Километрите са 145000(уж). Караме я от 90000, но кой може да каже точно на колко е изобщо, та затова имам притеснение, че може да има нещо нередно. А за лекото каране - да, основно така, но все пак и "дръпването" на светофар не е кой знае какво натоварване мисля.:] Преполагам мога да я прекарам на един тест за дюзи и помпа. От известно време си кажи и разхода малко(това може ли да е от некачествен термостат, защото имам разправия точно с такъв - бавно отваря, лесно пада температура) Изпушването не е постоянно, само при повече газ.
Отговори

alehandro снимка alehandro 15 май 2013 - 14:05

И още един въпрос, търсих в книгата, четох в интернет, но има противоречиви мнения колко е резервоарът на това автомобилче, че да го видя колко харчи и да преценя дали е има място за притеснение. До светване на червено съм мминавал и 1017км,а последно време и 890 до червено, та знам ли го вече колко гори:] Може би 5. Четох вместимост 44л, но включва ли резерва и това никой не може да ми каже, но как да включва и това е неизвестна, а на резерва пък се минават много километри и тя за колко е пак е странна работа. Много въпросителни,
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 май 2013 - 14:39

Първо пушенето може да е много неща!!! Аз като купих колата я тествах с бая настъпване не пушеше грам, после за 4-5000км с нафта само от Еко (червеното) колата започна да пуши като багер, отделно от това и аз я настъпвам, но все пак колата започна да прави черни облаци, все едно е камион. Сменях въздушен филтър, да не би да е стар и нищо. Тогава ми препоръчаха Ромпетрол, като бензиностанцията с най-добра нафта и вярно. След 1-2 резервоара колата започна да пуши доста по малко, сега на скоро махнах катализатора и сложих още едно гърне, няма да ти казвам какво стана в първия момент докато се продухат гърнетата, сега в момента колата пуши почти незабележимо, все пак говорим за дизел доста тежичък, който се настъпва а и вече е на 5г, та си мисля, че не може съвсем да не пуши!
т.е. единия вариант е да пробваш друга бензиностанция...

Друго сравнително лесно е да провериш турбо пътищата, защото пушене и мудност, може да се получи от разкачени или скъсани турбо пътища.

А що се отнася за разхода, лесно може да го провериш на принципа на пълно-караш и пак пълно. Като има само няколко тънкости. Едната е никога не пълни резервоара от много празно, защото се разпенва. Правили сме експеримент, почти празен резервоар като го напълниш до изключване на пистолета, оставяш 15 мин. да спадне пяната и след това хваща от 3-5литра. За това варианта ти е да го замерваш няколко пъти по не много километри. т.е. пълниш до горе, караш 20-30км и пак пълниш хубаво до горе. След това минаваш около 100км и допълваш, после пак минаваш 100км и допълваш. Като хубаво е всичко да е на една и съща колонка. След това смяташ изразходваното гориво спрямо километрите при всеки един тест...
Отговори

barni снимка barni 07 декември 2013 - 16:22

 alehandro, на 15 май 2013 - 12:20, каза:

. . . . . а едни момчета за нула време откриха проблема и го отстраниха - смениха датчика, който управлява турбото. . . . . .


Колеги, и нашата пуши но предимно докато загрее след палене сутрин, после след около 10 мин. се оправя. При каране понякога се вижда да пуши но може и да зависи от горивото защото един път се вижда друг път дори при настъпване не можеш забележи дим. Иначе си върви перфектно.

Ходих на диагностика за пушенето при първоначално запалване, не виждали проблем по колата но ми казаха че някаква миниатюрна цедка била махната при някакъв клапан на камерата, нещо на Коман Реала, и било проблем че я няма, допускат че може да е махната поради затлачване. Хубаво е да я имало, и ако съм искал да се постави се сменял цял комплект с клапана, така идвали фабрично, и струвало луди пари.

Знаете ли някъде от където може да се снабди човек с отделни детайли за двигателя? Тази цедка например?
Мнението беше редактирано от barni: 07 декември 2013 - 16:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg