Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Ф 1.6ми прекъсва?

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 октомври 2017 - 08:44

Проследяваш двете кабелчета от бобинката и ги откачаш от комутатора мериш съпротивлението - премери го на студен двигател и на загрял двигател след като се е появил проблема.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 октомври 2017 - 21:21

а другата бобина само с от 1.6ми двигател ли е съвместима.Мога ли да търся за проба и от друг двигател?
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 октомври 2017 - 11:20

Бобината само от 1,6 или 1,3 кадет, запалителната система трябва да е от същия вид с индуктивен датчик и комутатор 7 крачета (извода). До скоро гледах в обявите се продаваше такава бобина. Ама първо пробвай всички стъпки споменати по-горе. Аз имах Вектра с такъв мотор 17 години и не съм имал проблем с бобина или комутатор, единствено лепих индуктивен датчик (бобинката за която стана дума), изцяло разпаднала се изолация на кабелите влизащи в делкото (не за свещите) както и няколко броя дистрибутори и палци.
Мнението беше редактирано от Коцето: 18 октомври 2017 - 11:21
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 октомври 2017 - 06:22

Нова бобинка е 20-40 лв. но за смяната и се сваля цялото делко от разпределителният вал и се избива един гаден щифт, не че е много трудно, но определено е по-лесно да я замериш първо.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 19 октомври 2017 - 07:51

аз имах впрвдвид другата бобина ,която е отвън.Но ще замеря първо .
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 23 октомври 2017 - 17:31

Днес премерих бобинката.Показа 907ома съпротивление. После покарах колата докато загрее до първата черта(около 10км).Загрява бавно.Тврмостата е за смяна явно. Колата загря, но така и не започна да прекъсва.Като цяло започваше да прекъсва като излезе от синия сектор Замерих отново и съпротивлението беше 940 ома някъде.Вътре бобинката мърда, има малко луфт. Мерих бобината и докато я мърдам и съпротивлението не се променяше. Колата така и не започна да прекъсва. Баща ми вика, че последните дни и при него не е прекъсвала колата!! А сега де? Странна работа. а сега накъде?
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 23 октомври 2017 - 17:34
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 октомври 2017 - 10:04

Значи инкуктивния датчик(бобинката) според мене е наред. Странна работа. Точно така както описваш за съжаление на загрял мотор прекъсва запалителната бобина, но всеки път т.е. загрее ли колата ВИНАГИ го прави на не много високи обороти.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 октомври 2017 - 11:02

е да, но вчера въобще не прекъсна нито веднъж. Предните дни също не е прекъсвала
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 октомври 2017 - 16:05

С каква марка свещи караш, ако не е тайна и на колко хиляди километра са сега ?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 октомври 2017 - 18:41

 javor_bg, на 24 октомври 2017 - 16:05, каза:

С каква марка свещи караш, ако не е тайна и на колко хиляди километра са сега ?

нжк, може да нямат и 1000км!
Отговори

ufer снимка ufer 25 октомври 2017 - 07:26

Аз имах подобен проблем, но с датчика на Хол, който впоследствие смених. Но успях да установя причината, защо датчикът даде фира. А тя се оказа механична. Оста на делкото има така да се каже 2 лагера - предният се вижда и е компактен с плочката, в която е капсулован; задният обаче е една бронзова втулка, която се износва и оста започва леко да бие, като по този начин понякога се трие в датчика на Хол и го дефектира. Ако луфтът на разпределителния вал е голям, това предизвиква биене, което износва тази втулка още по-бързо. Естествено, аз направих нова при стругар и я смених, преди да сложа новия датчик, което си беше малко пипкава работа. Ако конструкцията на твоето делко е подобна, прегледайте луфта между оста на делкото и двете втулки, особено, ако слагате нов датчик. Ако е много голям, това показва, че и разпределителният вал има голям луфт...
Мнението беше редактирано от ufer: 27 октомври 2017 - 07:20
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 октомври 2017 - 17:23

не мисля, че в това е проблема. Все пак няколко дена да не прави проблем,няма да е от това
Отговори

ufer снимка ufer 27 октомври 2017 - 07:20

То мисленето понякога помага... :icon_wink2: Но автомобилът е сложна механична, електрическа, че и от доста години вече електронна система. Има поне 10-ина детайла, които биха могли да влияят в дадения случай. Аз споделих моя опит, защото това е една от многото възможности. Да не говорим, че може да има и комбинация от постепенно дефектиращи части, които много трудно се откриват.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 22 ноември 2017 - 11:45

намерих запалителна бобина от астра ф 1.6i.Съвместима ли е с бобинката на 1.6ми.Последните 6цифри от номера на бобината са еднакви.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 23 ноември 2017 - 09:50

няма ли кои да каже за съвместимостта?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 11 декември 2017 - 12:04

Сложих другата бобина. Съвместими са, за тези които се чудят! Колата пак върви един ден, на другия прекъсва. Проблема не е и от бобината
Отговори

ufer снимка ufer 12 декември 2017 - 07:39

Следващите по веригата са комутатор и темп. датчик. Последният прави номера на ЕКУ-то много често при загряване...
Отговори

Silencer снимка Silencer 12 декември 2017 - 10:45

Комутатор на загрял мотор не върви добре, пали трудно, може да и да не запали.

Температурен датчик , който е монтиран на всмукателния колектор, в непосредствена близост до генератор, с две кабелчета - при него симптомите са трудно палене във всякакви режими, завишен разход над 10 на сто.

Свещи прекъсват постоянно - няма топло или студено.

Кабели също, те се виждат нощем като заря или при пръскане с пулверизатор.

Бобина - няма да пали, или като загрее особено във високи обороти ще прекъсва като мн.

Делко и по-специално дистр.капачка - тресе оборотите мн - лош контакт на оста с графита, индукционна бобинка - отново тресене, но ще подскача и оборотомера.

Кофти центровка също води на изброеното.

Тоя мотор има още ламбда сонда/ не играе кой знай какво/, мап сензор - той винаги свети на таблото, потенциометър на др.клапа - ще дига оборотите до към 3000хил, и един компютър дето не бих го нарекъл и компютър.

търси...
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 12 декември 2017 - 22:51

имам и комутатор за проба, но колата винаги пали. Знам, че от комутатор не пали като загрее! Колата пали винаги, но със 3-4секунди въртене, а не веднага. От написаното в последните две мнения, клоня към темп. датчик. Странна работа. Със сигурност проблема е след загряване. Температурата играе някаква роля в проблема
Отговори

Silencer снимка Silencer 14 декември 2017 - 15:41

имам 3 броя темп. датчици - 2 броя Бош оригинални на 20 год, и един чисто нов пак Бош, а не менте.

Е пробвал съм ги, и аз като загрея и ми падат оборотите до 600-700, вместо на 900.

Обикновено след като я засиля с 40-50 и почва да гасне на празен ход, и то не гаснене а по-скоро падат мн оборотите до 500, като спря и леко се дигат до към 700.

И стъпкови мотор сменях, и кутия на възд.филтър съм гледал, и на бенз и газ го прави.

И VSS сензор съм гледал, щото имам 2 табла.Все тая...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg