Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Гори Бобината

OPEl Team снимка OPEl Team 13 август 2022 - 13:06

Здравейте колеги нуждая се от вашата помощ.
Имам опел тигра 1.4 16v 1996г.
Никога е нямала газ колата.
Проблема е следния.
Смених вече втора бобина преди просто колата си изгасваше помислих че е от релетата до компютъра на колата бях ги сменил няколко пъти и след време пак изгасаше.Просто искарвах + клемата на акуломатора и проблема се оправяше.Карах си колата горе долу два месеца бях изкарал акуломатора за да дам ток на един познат след което се прибрах и това беше,колата не искаше да пали вече 2 месеца,през това време смених датчик на колянов вал,датчика за разпределителния вал,на диагностика не показва никаква грешка колата преди 4 дена купих една бобина смених я гледам бобината пак няма ток,изкарах системното реле и отново го сложих след което колата запали.Работеше супер.Издържа 3 дена до вчера.Бях я запалил колата изгасих,след 5 мин трябваше да тръгна някъде спешно и никой няма.Няма искра в свещите няма никакъв ток в бобината.Иначе до бобината си идва ток смисъл в кабела има но до колкото разбрах пак изгори бобината.Та има мирис на изгорял кабел обаче така и така не намерих от къде проверих всичките кабели.Колеги от какво може да е проблема ? Дано да съм обяснил както трябва.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 13 август 2022 - 13:20

Изолацията на кабелите е свършила курса, трябва си подмяна на инсталация само с махане на релета и откачане на акумулатора няма да стане.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 13 август 2022 - 13:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg