Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa B гасне в движение на скорост

Blue_Best снимка Blue_Best 23 май 2012 - 18:55

Здравейте колеги.Корсичката започна да гасне както съм написал в заглавието.Да уточня.Двигателя е X14XE.Забелязах ,че проблема го има когато започна да карам с над 80км/ч.Например качвам се на магистралата и след 2-3 км започва.Първо рязко придърпва 2-3 пъти след което изгасва както си е на скорост все едно съм си махнал крака от газта.След като спре,връщам контактния ключ и пали,понякога по-трудно.Минавам 1 км и пак същото.В града няма такива проблеми.Колата има газов инжекцион,но проблема го има и на бензин.На диагностика не излиза грешка,нито ми светва чека когато се случи да угасне.Имам проблем и със стъпковия мотор.Понякога не държи нормални обороти за известно време като докато е така свети чека,но когато се оправят оборотите изгасва.Дали имат двете неща връзка,че всички майстори казаха различни неща за проблема.Едни казват датчик колянов вал,други на разпределителен,стъпков мотор,клеморед ,но никой неможе да гарантира.
Поздрави и безаварийни.
Отговори

Astra G  1.6 16xel снимка Astra G 1.6 16xel 07 август 2019 - 17:25

 Blue_Best, на 23 май 2012 - 18:55, каза:

Здравейте колеги.Корсичката започна да гасне както съм написал в заглавието.Да уточня.Двигателя е X14XE.Забелязах ,че проблема го има когато започна да карам с над 80км/ч.Например качвам се на магистралата и след 2-3 км започва.Първо рязко придърпва 2-3 пъти след което изгасва както си е на скорост все едно съм си махнал крака от газта.След като спре,връщам контактния ключ и пали,понякога по-трудно.Минавам 1 км и пак същото.В града няма такива проблеми.Колата има газов инжекцион,но проблема го има и на бензин.На диагностика не излиза грешка,нито ми светва чека когато се случи да угасне.Имам проблем и със стъпковия мотор.Понякога не държи нормални обороти за известно време като докато е така свети чека,но когато се оправят оборотите изгасва.Дали имат двете неща връзка,че всички майстори казаха различни неща за проблема.Едни казват датчик колянов вал,други на разпределителен,стъпков мотор,клеморед ,но никой неможе да гарантира.
Поздрави и безаварийни.

Здрасти Колега. Интересно ми е да разбера какъв точно е бил проблема при теб
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 август 2019 - 17:36

Минали са повече от седем години. Колегата е забравил вече и какъв цвят е била.
Отговори

Astra G  1.6 16xel снимка Astra G 1.6 16xel 08 август 2019 - 11:16

 k opel e, на 07 август 2019 - 17:36, каза:

Минали са повече от седем години. Колегата е забравил вече и какъв цвят е била.

Хубаво е да се пише решението на проблема,а не само да се пускат теми
Мнението беше редактирано от Astra G 1.6 16xel: 08 август 2019 - 11:22
Отговори

Astra G  1.6 16xel снимка Astra G 1.6 16xel 08 август 2019 - 11:25

 k opel e, на 07 август 2019 - 17:36, каза:

Минали са повече от седем години. Колегата е забравил вече и какъв цвят е била.

Хубаво е да се пише решението на проблема,а не само да се пускат теми
Мнението беше редактирано от Astra G 1.6 16xel: 08 август 2019 - 11:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg