Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Спиране теч радиатор

Astra 1.8 снимка Astra 1.8 24 юли 2019 - 20:47

Здравейте, имам съвсем слаб теч от радиатора. Въпросът ми е, ако сипя от тези препарати за спиране на течове, има ли опасност да запуша радиаторчето на парното в купето или да причиня нещо друго неприятно?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юли 2019 - 21:00

Освен неприятности надали ще получиш друг резултат. Да, и тоя малък теч сигурно ще изчезне...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 юли 2019 - 21:01

Ей, пак те съветвам! Вземи използвай търсачката на форума. Тия въпроси дето задаваш вече са разисквани 1000 пъти! Колата ти не е по-специална и различна от останалите
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юли 2019 - 09:00

Ефективният метод за спиране на теч от радиатор - е смяната с нов.
Всичко останало е от типа "оправям едно, развалям 2-3".
Извод: Какъвто и радиатор да сложиш, дори и най-смотания - то той ще е нов и ще е по-хубав от тоя, който сменяш.. няма да тече.

Ясно е че няма да е като оригиналния, но в крайна сметка щом е тръгнал да тече, това вече не е радиатор, а развалена част.

Не се занимавай с наливане на боклуци, вкарай си охладителната система в изправност. От това по-хубаво не можеш да направиш.
Отговори

Кинов снимка Кинов 25 юли 2019 - 10:13

Наскоро бях принуден да слагам добавка за спиране на теч от водния радиатор, защото ми протече на 200 + км. от дома. Помогна ми да се прибера, което и целта на тези добавки, а не да караш постоянно с тях. Добавката я купих от ОМВ - не помня марката. Имай предвид, че после в разширителния съд плуваха боклуци. За радост при мен поне за сега няма запушване на радиатора на парното или други дертове. Водния е сменен с нов - цените за твоя двигател са м/у 100 и 350 лв. Аз взех на Хела - 220 лв.
Мнението беше редактирано от Кинов: 25 юли 2019 - 10:14
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 25 юли 2019 - 13:26

Имах такъв проблем с Вектрата, теча не беше голям и опитах с добавка, някаква американска от бензиностанция. Нямаше ефект и смених радиатора.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юли 2019 - 15:28

 radotrifo, на 25 юли 2019 - 13:26, каза:

Имах такъв проблем с Вектрата, теча не беше голям и опитах с добавка, някаква американска от бензиностанция. Нямаше ефект и смених радиатора.


А проми ли си системата преди да смениш радиатора? Защото това е главният проблем на тия боклуци, запушват(не е сигурно) едно, а след това в зависимост от цялостното състояние, може да запушат и други работи и да отворят още много работа и ядове.
Отговори

Astra 1.8 снимка Astra 1.8 25 юли 2019 - 21:26

Благодаря за всички смислени отговори на въпросите ми. Ситуацията е сходна на споделената от г.н Кинов. Далеч съм от вкъщи, от майстори и радиатори. И се притеснявам да не се отвори още повече по пътя наобратно, затова исках да го запуша с такава добавка.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 юли 2019 - 23:42

http://nspauto.bg/im...ct/sam_1839.jpg

Ползвах на Holts в синьо шише, въпреки че не съм привърженик, но временно свърши работа и важното е че не ми запуши радиаторчето на парното! Държа сериозен теч 9-10 месеца. Преди монтажа на новия радиатор системата се проми.
Отговори

tihii снимка tihii 01 август 2019 - 09:05

 javor_bg, на 25 юли 2019 - 23:42, каза:

http://nspauto.bg/im...ct/sam_1839.jpg

Ползвах на Holts в синьо шише, въпреки че не съм привърженик, но временно свърши работа и важното е че не ми запуши радиаторчето на парното! Държа сериозен теч 9-10 месеца. Преди монтажа на новия радиатор системата се проми.

И аз мога да потвърдя ефективноста на тази добавка.Спря теча и не запуши нищо.Карах така повече от година.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg