Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Astra H vs Astra G

danail55 снимка danail55 20 февруари 2018 - 12:40

Колега търси от стария мотор 1,6 моно или 1,6 84кс!
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 20 февруари 2018 - 12:45

 benzy, на 20 февруари 2018 - 10:20, каза:

Как проблемни бе човек, това ще ми е 7ми Опел няма как да бъда по-доволен. Изключая дреболии и окачване почти нищо не съм правил по тях.
Корсата е малка, тясна и с това късо междуосие със сигурност ще вози калпаво... не, не оставам си на Астра. Все пак тая генеация има и по-слаби моторизации от 1.4. Има 75 коня 1.2 и 1.6, има 84 и чак тогава е 1.4 мотора с 90 коня.

Предпочитам по-бавно, но малко по-комфортно, отколкото по-бързо ама подмятайки се и друсайки се в Корса. А и в крайна сметка какво значи и по-бавно... колата си поддържа 100-120, на мен повече не ми трябва - единствения яд ще идва при катерене на баири натоварена, а това ще е относително рядко, повечето време пътувам сам или с 1 човек и без багатерии.

Въпреки, че не е съвсем същия мотор монтиран в H-ката е със същите параметри като коне и въртящ момент и го карах - по тежкото купе на H, с 3ма човека вътре и пак успя да изкатери Ловешкия баир по така наречения стар път. Не е бегачка, но е горе долу на нивото на колата, която и в момента карам. Е тегаво е малко изпреварването в трафик, но не е невъзможно.

Почти съм се отказал от 1.6 още ровя из британските форуми - дали Z16ХЕ гори масло или не е по-скоро въпрос на късмет и е 50:50 шанса, а при 3000 лв кола да изгърми туинпорта на XEP и да правя ремонт за хилядарка, е това вече е много, чак тогава Петър ще пусне едни документи да ме освидетелстват :icon_wink2: ако изскочи 1.8 добре дошло, ако не - сокротце ще си се возм на 1.4 и ще спазваме ЗДП :icon_wink2:

Не знам за мен ли става въпрос за освидетелстване, но аз си изразих мнение, твоята гледна точка може да е друга.До 5 500 обявени има доста добри коли (по снимки де). Едната във Варна с регистрация и газ, която изглежда много добре. Така и така от доста време избираш и ако не си на зор изчакай още малко. По-скъпи няма как да станат.
Отговори

benzy снимка benzy 20 февруари 2018 - 14:43

 Peter_1980, на 20 февруари 2018 - 12:45, каза:

Не знам за мен ли става въпрос за освидетелстване,

Неee... става въпрос, че ти мен ще освидетелстваш ако похарча толкова пара за ремонт на такава евтина и стара кола :icon_wink2:
До 8ми март трябва (дано) да съм взел кола тогава изтича прегледа на тази, която махам и вече нямам нерви.
Те на снимки всички са хубави, ама продавачите редовно "забравят" да публикуват какво не било добре... 200 км минах, за да ми каже един, че била леко ударена от градушка... вярно леко беше една сериозна дупка на предния капак и 2 на тавана... нищо работа :naughtynono:


 danail55, на 20 февруари 2018 - 12:40, каза:

Колега търси от стария мотор 1,6 моно или 1,6 84кс!

Бях се насочил към 84те коня той пак е моно, но имаше колеги писали за него, работел на 105 градуса също като по-новите XEP мотори, само че нещо не му оразмерили сегментите и лесно прогаряли, имал проблеми с копа като 1.8, щото е монтиран върху мотора и имаше още нещо дето не помня какво беше...
Мнението беше редактирано от benzy: 20 февруари 2018 - 18:09
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 февруари 2018 - 20:52

Абе пич що не си направиш една екскурзийка и да си докараш колата сам хем ще спестиш паричките за надценката на търговците пък и малко да разгледаш дори и да ти излезе на същите пари все е на далавера.
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2018 - 10:02

Надали бих го направил щото това спестяване може да ми излезе златно, не бих се доверил на 20 годишна кола преди да съм я прегледал обстойно и покарал да си покаже проблемите и поподменил това онова. Познавам двама, на които подобна разходка им излезе златна :)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 21 февруари 2018 - 12:55

Купува се кола с номера и поне половин година преди да е изтекъл прегледа собственика никога не отказва пробно каране има няколко неща които се проверяват и ако няма проблем с тях колата ще те докара. Поне по пътя ще се изясни кое още е за смяна ако ще купуваш кола спряна от движение се ходи с платформа. И в двата случая ако ще е Опел Оп-кома в торбата и на път.
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2018 - 14:25

Не съм толкова наътре в нещата... за сега съм се навил на пловдивксата 1.4 от обявите, ама не мога да сколасам да се организирам...
Мнението беше редактирано от benzy: 21 февруари 2018 - 14:25
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 21 февруари 2018 - 18:41

Тя Пловдивската изглежда добре макар и не измита. Виждам че е с климатроник :icon_wink2: дано да ти хареса ако се решиш да я гледаш. Ако е твоята кола ще разбереш много лесно - любов от пръв поглед. Вземеш ли да и намираш кусурите - бягай :icon_razz2: . Ако бях пред твоят избор бих се насочил към Н-ка защото е по-нова. След време ще си мислиш - Абе защо не си взех Н-ката това леко дървено от вътре G нещо не ме кефи. Нямам нищо лошо за G-то просто при наличието на нови модели на не чак толкова високи цени не е оправдано да се избира по-нисък модел. Мой колега си взе една G буквално като нова, вътре вън перфектна, като казват джамбазите - Уникална! Така избора е по-логичен. Все пак цената е определяща в края на краищата. Да напомня има и Мерива - ама за нея май не ти се иска. Успех!
Отговори

indi снимка indi 21 февруари 2018 - 19:26

 rusin atanasov, на 21 февруари 2018 - 18:41, каза:

............. Ако е твоята кола ще разбереш много лесно - любов от пръв поглед. Вземеш ли да и намираш кусурите - бягай :icon_razz2: .....

Точно казан!!!
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2018 - 20:23

 rusin atanasov, на 21 февруари 2018 - 18:41, каза:

След време ще си мислиш - Абе защо не си взех Н-ката това леко дървено от вътре G нещо не ме кефи.

Рядко ми се случва да съжалявам за нещо минало, щом съм направил избора и вече е сършило надали ще съжалявам, че не съм взел H. Х е по-крвасива, но не и драстично по-добра и при около 50% по-скъпа няма за какво да съжалявам чак толкова - важно че ще има какво да карам...

Чакам някое от Опел представителствата да се сети да ми отговори може ли да се монтира темпомат на тоя "звер", защото това ми е доста важна екстра, за която съм готов да похарча пари и пловдивската има голям шанс.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 21 февруари 2018 - 22:17

 benzy, на 21 февруари 2018 - 20:23, каза:

...може ли да се монтира темпомат на тоя "звер", защото това ми е доста важна екстра, за която съм готов да похарча пари ...

Кое те кара да държиш толкова на темпомата? Лично аз почти не го ползвам. Виж ако беше адаптивен, може би щях да го ползвам по-често. Както казваше един приятел - защо ти е това, да вземеш да заспиш на магистралата.
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2018 - 23:57

 V. Petrov, на 21 февруари 2018 - 22:17, каза:

Кое те кара да държиш толкова на темпомата?

Имам една стара травма на глезена и последните години доста се обажда имено след по-дълго шофиране, когато трябва да го държиш в едно положение за няколко часа върху педала. Колкото и да спирам за почивки (а мразя), на акъл ми е, че темпомата ще ми облекчи живота и повиши комфорта. Най-малкото за по минута две да е, ще дава възможност да си раздвижа крака...
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 22 февруари 2018 - 01:07

Не съм се занимавал с Астра G и повечето мотори, но виж това: https://www.opelclub...howtopic=118442 Сигурно и за други двигатели ще е така.
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 22 февруари 2018 - 01:08
Отговори

sdonio снимка sdonio 22 февруари 2018 - 09:25

 benzy, на 21 февруари 2018 - 14:25, каза:

Не съм толкова наътре в нещата... за сега съм се навил на пловдивксата 1.4 от обявите, ама не мога да сколасам да се организирам...

Не искам да те разубеждавам, но само на мен ли ми се струва, че на "пловдивската" астра капака на еърбега е сменян с менте? Интересно - защо ли? Нещата при теб, колега, доста се проточиха - и аз минах по същия път преди година и половина. Търсех бензинова Вектра Ц комби, Астра Н комби или Зафира, но голяяяяяма греда. Оказа се, че и Опел е станал "дизелова" марка. Най-накрая взех Вектра Ц турбодизел.
Отговори

benzy снимка benzy 22 февруари 2018 - 14:29

 rusin atanasov, на 22 февруари 2018 - 01:07, каза:

Не съм се занимавал с Астра G и повечето мотори, но виж това: https://www.opelclub...howtopic=118442 Сигурно и за други двигатели ще е така.

Това съм го чел. Има и една още по-голяма тема за темпоматите и там питаха някакви хора за монтиране на 1.4 мотор но отговор нямаше... на теория би трябвало да може... особено на Z моторите, но практиката често корено се различава. Не знам дали няма някакво "изискване" за определен въртящ момент за може да поддържа по-лесно скорост на висока предавка.
Дано пък някой от Представителите прояви интерес да ми вземе 2-300 лева :biggrin:

 sdonio, на 22 февруари 2018 - 09:25, каза:

Не искам да те разубеждавам, но .... Нещата при теб, колега, доста се проточиха...

Е то ако се заглеждаме и маншона на скоростите е сменен с нов - няма как на 15 годишна кола да е в това състояние, което също буди подозрение... и от 3 облегалки на задната седалка 2 ги няма... та кой знае кой и защо ги е свалял та са затрити... ама ако търся идеалната кола съвсем няма да я намеря...

Затова се и попроточиха нещата, тръгнах с голямата кошница за скъпа, "нова" кола ама видях, че няма да стане, винаги има по нещо за оправяне. Минах веднъж за такава, сега минавам втори път за по-старичка, но то се оказва, че малко или много "сезона им е преминал" и са по-редки особено като хечбек...

"Пловдивската" ми харесва дотолкова доколкото след 2001ва почват да монтират Z14XE, с електронна газ и по-лесно се поставя темпомат... ако се окаже, че не може да се поставя темпомат и другатата е вариант още повече, че е по-евтина смятам я на 2500 нея :)
Аабе ще стане - все нещо ще изскочи
Мнението беше редактирано от benzy: 22 февруари 2018 - 16:24
Отговори

benzy снимка benzy 11 април 2018 - 18:51

Кой след ден кой след повече... се сдобива с кола. Цаката е да не гледаш какво взимаш. Почти на юнашко доверие я взех, 90% ми е на късмет :bishop:
Колата е 2002 1.4 (леле голям мъртвец), Едишън 100 изпълнение Елеганс: Климатроник, Кожен салон с подгряване, Истински борд компютър ТИД/МИД не знам точно как го водите, абе с фул екстри. Не бях виждал такава комплектация до сега. Купувана в БГ на 120 хил км и има вероятност да са реални. По ВИН излиза модел за Гърция. Карана до сега от 2 женички (които са оставили някоя друга следа по нея но нищо фрапантно), но не са навъртали голям километраж, аз съм 3ти собственик.
Гражданска до края на годината, преглед до догодина, гуми добри летни и зимни абе спестиха ми хората маса пари. На всичко отгоре преди по-малко от 5 хил км е обслужена ремъци ролки масла и не беше част от обявата това инфо за да ме "дръпне", а ми го каза след плащането. Написал ми е по-големите ремонти кога и на какви км са правени - много приятен човек и мисля коректен смятам да рискувам и да не обслужвам.

Това до тук добре...
Сега обаче кво ме дразни:
1во. Адски спъната скоростна кутия :sad-smiley-046: при проверка по ВИН показва някаква спортна скоростна кутия - на 120 подминава 3500 оборота, някъде 3700, а при 130 е на 4000 и вече става неприятно вътре - поне да имаше файда от тая работа, а както казах си е мъртвец повече и от старата ми.
2ро. Волана стои много високо - естествено свалих седалката ниско, за да не съм като на пейчица и тва чудо се вирна във висинето, много капаво измислено, а няма регулиране.


Какво ме притеснява:
Не го бях забелязал при тест драйва, щото тогава климатика беше на макс да го тествам и вдигаше шум, но днес вече като покарах чувам чумове от хидравликата. Това нормално ли е или да подготвям кинта за ремонт :confused: знам че тая гад е някаква електро-хидравлична и всъщност чувам работа като на електромотор основно при маневриране, но е доста изразен шум. А когато спра при паркиране за известно време пак се чуват някакви подобни шумове, които след 5-10 сек вече изчезват и остава само шум от двигател, който почти не се чува... не знам дали е нормално, някой ако има наблюдение да каже.


И накрая малко акъл. Тоя кожен салон ме караше доста време да я отбягвам колата, щото и поддръжка и евентуалнен ремонт/замяна ще са трън еди къде си. Дефакто е много запазен особено задните седалки са почти нови, но на борда на шофьорската започват да да се появяват следи откъм страната на слизане, което е нормално.
Та се зачудих... дали е възможно да разменя двете предни седалки? Така проблемният шофьорски борд ще стане вътрешен за пътника и няма да се износва повече и салона ще пребъде докато карам колата... дали има файда да се вкарвам в приклювение с разглабяне и проба... някой има ли наблюдение дали са симетрични седалките или ще опира. Ръчката за нагоре надолу ще мине откъм централната конзола, но това не е болка за умиране ако стане щото се настройва веднъж на няколко год...

И те така... не съжалявам, че взех G вместо H... спестих си маса пари, които ще са първа вноска за следващата кола. Не знам как се качват снимки инае ще я фотна тия дни, да се похваля :drinks:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2018 - 19:29

Аз най-големия проблем прочетох за хидравликата - шумовете. Тъй като не знаеш кой какво е наливал там като масло и какво е бутал, затова съвет : Приготвяй 20-тина лева за Febi 06161 и газ някъде да сменят маслото на хидравликата. Това като първо и превантивно. Шумове там не са присъщи - виения и т.н.

Второ - твърде притеснително е "след плащане" да те успокояват с това че "била обслужена сменено там ролки мролки" . Също приготви едни 200-300 лева за комплект ангренаж + още 50-тина за масло и филтър маслен. Това ти го казвам за да бъдеш с "вързан колан" и да няма после "що не казахте". Такива неща се правят задължително, без значение кой какво ти казал(може и преди 5 км да ти казва че ги е сменил)! Освен случая , когато ти си видял смяната и знаеш какво е слагано - но едва ли е така в тоя случай.

Аз смених на моята и маслото в скоростната кутия и сега се оглеждам и за хидравличното, смятам и него да го сменя, но се чудя по кой точно начин, щото малко не ми се разбутват съединения (знам им номерата) а и точно кое да се отвива не знам за изтичането на старото масло... на много места виждам отвиване на двойното съединение с маркучите дето влизат в тялото на помпата(единия се отделя, единия седи на планката), някой казват "най-долното", ма кое е то най-долното..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 април 2018 - 19:32
Отговори

benzy снимка benzy 11 април 2018 - 19:55

 Д-и-м-о-в, на 11 април 2018 - 19:29, каза:

Аз най-големия проблем прочетох за хидравликата - шумовете.


Ми за момента това е, което ми се навира на очи, другото са разни по-скоро дребни външни забележки. Климатроника мисля, че не духа оптимално но хвърля студ, вероятно едно дозареждане ще реши проблема и това е. Ще сменя и хидравличната течност, но все пак мисля да се доверя и да не сменям ангренажа поне за сега. Може и да си платя солено за довериято, но ще рискувам.

... да помечтаем... тъкмо ако се тотализира да го сменя с 1.8 или 2ка, че да вземе и да върви :D
Мнението беше редактирано от benzy: 11 април 2018 - 19:58
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 19:59

Волана не вярвам да не може да се регулира на височина. Намери му лостчето някъде под волана по пластмасовата кора. Отдавна беше времето, когато имах Астра Г...

Сетих се къде е: дърпаш надолу долния ръб на пластмасата под патрона на ключа за палене. Като огледаш се вижда, че ръчката е отделна от кората с кръглия отвор при патрона.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 април 2018 - 20:01
Отговори

benzy снимка benzy 11 април 2018 - 20:05

 tisho.74, на 11 април 2018 - 19:59, каза:

Волана не вярвам да не може да се регулира на височина.



Оооо това още утре сутринта ще го разгледам. Мерсаж.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg