Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

КАКВО МАСЛО ЗА ОПЕЛ АСТРА Z16 XEP TWINPORT

velizar_333 снимка velizar_333 05 октомври 2017 - 09:53

Промивка не съм правил умишлено. Чух много отрицателни мнения ,за това промиване и предпочетох без промиване.По добре старо масло,от колкото остатъчна течност за промивка в двигателя,може да има по тежки последици.Да така е ще разбера по късно,но Бардала ще почисти добре/лично мнение/,за следващата смяна.Старото масло го извадих на боза и черно повече от дявола,а е на няма и 5000хил.за мен си е жив ментак ,това ГМ 10w40 или са ме прекарали много яко.
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 октомври 2017 - 10:12

Това че маслото е черно въобще не значи че е лошо, напротив това е показател че едно от свойствата му (детергентност) да почиства и отнася със себе си отлаганията работи прекрасно. Ако видиш масло което след 5000км е чистичко като ново тогава го махай веднага.
Мнението беше редактирано от Коцето: 05 октомври 2017 - 10:17
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 05 октомври 2017 - 10:23

Коце то може и да е така.Ама батака си е батак и горенето си му е много според мен.Не казвам ,че бараката ми е перфектна,но масло ,което струва 28лв. 5л. сложено в сервиз за масла /не че цената е критерий/малко си е за притеснение.И както съм писал по-горе миришеше си на изгоряло явно е некачествен рециклаж.Сега да пробвам ,с това пък ,каквото сабия покаже.
Отговори

ufer снимка ufer 06 октомври 2017 - 07:17

 javor_bg, на 05 октомври 2017 - 09:02, каза:

Колега, я сподели коя е точно тази добавка на Бардал за повдигачите ?


Трябва да питам в сервиза при приятел. Той ми ги препоръча. Те били 2 вида - с единия се кара няколкостотин километра и се източва със старото масло, а с другия - слага се и на празен ход около 15 мин. Аз използвах втория. Някои препоръчват след това промиване с тънко масло и едва след това да се сложи новото. А то е ясно, че повдигачите си заминават, но поне ще отложа смяната с някой друг месец или година... Вътре има основно газ за горене, а някои стари майстори правят промивки и само с газ, но аз се доверих на добър производител. Все трябва да са го направили по-добре от чиста газ...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 октомври 2017 - 09:57

Имам чувството , че много от маслата след 8000 км им се разказва играта т.е. спада им вискозитета при нормална работна температура. Също и ми прави впечатление , че и тези жеги , които бяха това лято и карането на климатик в тях допълнително спомага за това.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 октомври 2017 - 15:22

Може и да си прав. Руснаците в някакви експериментални изследвания бяха споменали границата от 8000 км, след която ценните качества драстично намаляват. Бяха се занимавали с доста марки масла, повечето от които се продават и у нас. А разни англичани специално за мойто Пижо пишат съвсем мотивирано за интервал от 5 до 6 хиляди поради спецификата на мотора и периферията.
Отговори

CuMo снимка CuMo 12 октомври 2017 - 17:38

Ами аз за това честно казано съм решил да не се хвърлям на скъпи масла, а да карам нещо в ниската към средна ценова категория и примерно като дойде едно 7-8 хиляди маслото изчезва. Не знам хората с по-скъпи коли и с "лонг лайф" масла с каква смелост ги карат по 15-20-30 хиляди километра, наистина... С риск да се превърна за поредната тема за масла, в последните няколко седмици се заглеждам по маслата на Mannol, имат някой направо учудващи "оферти". Знам, че по принцип се водят в Германия, но всъщност са някакви украинци или руснаци, но все пак едно от маслата им 5w30 Combi LL доколкото си спомням е спечелило тест на Auto motor und sport. Ще бъда радостен и благодарен ако някои колеги с опит с марката споделят нещо :)
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 октомври 2017 - 18:08

Mannol - марката е на руснак, регистрирана в германия.
Произвеждат се в Клайпеда, Литва.
Това, че на някои продукти пише Германска технология вече ме отказва от тях директно.
Независимо за какво става въпрос.

Погледнете в тубата при руснаците има доста инфо коя марка каква е и дали произвежда компоненти за маслото.
Или само го смесва от съответните основи и добавки.
Отговори

esil2 снимка esil2 25 октомври 2017 - 19:02

До сега съм карал с полусинтетика 10w40 а ако реша мога ли да сложа пълна синтетика и с какъв вискозитет например, и необходимо ли е някаква промивка на двигателя или е достатъчно само да източа старото
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 октомври 2017 - 19:55

Ако решиш можеш да сложиш 0w60 стига да ти е по джоба а иначе има тема за маслата 80 страници дето е писано какво можеш и какво трябва за това.
Отговори

петко 12 снимка петко 12 25 октомври 2017 - 20:21

Вярно имало такова масло,че даже и Мабанол-сериозно. Аз в момента съм с такова по съвет на колега със Зафира със същия двигател. Ще пиша за резултата за момента съм минал 500км и мнението ми няма да е меродавно.
Отговори

Георги МК снимка Георги МК 26 октомври 2017 - 04:55

 velizar_333, на 14 септември 2017 - 15:26, каза:

Не мисля да отварям пак двигателя.Ще сменя марката на маслото и ще мина на 5w40.и без това идва зима пък и да видя дали ще има промяна в горенето.Много са маслата,уж хубави ги водят дано да избера подходящото и най-важно да не попадна на ментак.А за това което написа вероятно е така,за газта и бензина при инжекционните и за това да се получава това горене на масло в повечев.Благодаря за инфото.

От един месец карам Опел Мерива с този двигател. Изтеглих от нета ръководството за експлоатация, а там е записано, черно на бяло, РАЗХОД НА МАСЛО 0,6Л/1000 км.
Отговори

ufer снимка ufer 26 октомври 2017 - 08:15

Няма страшно! Имаше една модификация на Ауди 6 или Ауди 8, при която даваха от завода-производител 0,9 л/1000 км разход на масло... Но за по-стадартни двигатели разход между 0,250 и 0,500 л/1000 км горе-долу бива. Вдигне ли обаче нагоре към 1л/1000 км, това означава, че нещо не е наред - най-вероятно сегменти, гумички на клапани или просто течове... Затова хората са казали: преди да разглобяваш мотора - мери компресията. Това дава добра обща представа, разбира се, без да е абсолютна диагноза! :love_opel:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2017 - 08:28

 Георги МК, на 26 октомври 2017 - 04:55, каза:

От един месец карам Опел Мерива с този двигател. Изтеглих от нета ръководството за експлоатация, а там е записано, черно на бяло, РАЗХОД НА МАСЛО 0,6Л/1000 км.

Това е записано за много двигатели и не само за опел. Но това е нещо като застраховка на производителя, за да не вземе да сменя двигатели по гаранция на поразия. В реалния живот може да се ползва за нещо като граница на тоя разход- до там бива, нагоре ремонтираш. Въпреки, че и това доста се разминава с мойте схващания.
Отговори

esil2 снимка esil2 26 октомври 2017 - 12:07

 mrsch66, на 25 октомври 2017 - 19:55, каза:

Ако решиш можеш да сложиш 0w60 стига да ти е по джоба а иначе има тема за маслата 80 страници дето е писано какво можеш и какво трябва за това.
Нямам време по цял ден да седя на компютъра и да чета за това питах директно някой който е карал със полусинтетика да каже какъв вискозитет синтетично масло е сложил и необходима ли е промивка на двигателя. По принцип никой не е длъжен да чете заради друг и да му отговаря, но не виждам нищо лошо в това ако някой има знания и практически опит да отговори директно на даден въпрос.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 26 октомври 2017 - 13:08

 esil2, на 26 октомври 2017 - 12:07, каза:

Нямам време по цял ден да седя на компютъра и да чета за това питах директно някой който е карал със полусинтетика да каже какъв вискозитет синтетично масло е сложил и необходима ли е промивка на двигателя. По принцип никой не е длъжен да чете заради друг и да му отговаря, но не виждам нищо лошо в това ако някой има знания и практически опит да отговори директно на даден въпрос.

И защо реши, че някой е длъжен да седи по цял ден на компютъра и да отговря на въпроси, на които вече е отговорено?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2017 - 13:35

Много просто- защото всичкото кеч си мисли, че всеки му е длъжен, вместо да вземе да чете, то нали и народа го е казал- чукча писател, не читател. И те зат'ва и тая тема стана като всички останали напоследък- боза без нищо смислено и полезно за евентуалните четящи. Всичко писано тук е много малка част от неща които са писани вече по много пъти.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 октомври 2017 - 13:36

 esil2, на 25 октомври 2017 - 19:02, каза:

До сега съм карал с полусинтетика 10w40 а ако реша мога ли да сложа пълна синтетика и с какъв вискозитет например, и необходимо ли е някаква промивка на двигателя или е достатъчно само да източа старото


Не е необходима промивка, но е добре да се източи хубаво. За кола над 150 000 км 5W30 може да й дойде тънко, особено лятото. С 5W40 е по-вероятно да няма проблеми.

Следващата ми смяна ще е с масло 5W50 и ще е ADDINOL или Mobil.
Отговори

esil2 снимка esil2 26 октомври 2017 - 15:04

 javor_bg, на 26 октомври 2017 - 13:36, каза:

Не е необходима промивка, но е добре да се източи хубаво. За кола над 150 000 км 5W30 може да й дойде тънко, особено лятото. С 5W40 е по-вероятно да няма проблеми.

Следващата ми смяна ще е с масло 5W50 и ще е ADDINOL или Mobil.
Най после един смислен отговор, благодаря колега.
Отговори

МИТАКА1654 снимка МИТАКА1654 28 октомври 2017 - 14:15

 javor_bg, на 26 октомври 2017 - 13:36, каза:

Не е необходима промивка, но е добре да се източи хубаво. За кола над 150 000 км 5W30 може да й дойде тънко, особено лятото. С 5W40 е по-вероятно да няма проблеми.

Следващата ми смяна ще е с масло 5W50 и ще е ADDINOL или Mobil.

Точно с такова(Репсол 5в50) карам през лятото z18xer,зимата карам с 0в40 Кастрол едж.Траканията от дефазаторите изчезнаха чувствително,особено след като махнах и цедките на маслените клапаните горе на валовете.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg