Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa D Z12XEP проблеми

donevo снимка donevo 01 септември 2020 - 09:49

Здравейте, колеги!
От 9м. съм собственик на Опел Корса Д 1,2 бензин 2007г., който ми скъсва нервите. Когато го запаля сутрин има металическо стържене и не мога да разбера от какво е. Сменях верига в "Олимпия ауто", но не са ми сменили зъбчатите колета- нямало нужда. Не съм сигурен дали са сменили и веригата, имам предположение за сменен единствено обтегач, но пак казвам, че е мое предположение. В началото (1-2м.)около 2000 км. мотора работеше изключително тихо и даже се шегуваха с мен, че върви като електрически. Така малко по малко обаче се прояви отново шум, в началото по-леко и така прогресивно. Слагах добавки в маслото за прочистване на хидравличните повдигачи. Първата добавка работи 2000км. без особен успех и за това налях втора Лики Моли. Покарах 1000км., но без резултат- даже към по-зле. Смених маслото, защото ми се стори, че се разреди много от добавките(маслото до момента беше GM от Макскар 5W30) и налях Равенол 5W40 заради жегите и газовата. Резултат нулев. При запалване на студено се чува шум и тракане като на дизел. Минавам 5-6км. и не се променя. Когото обаче спра колата за няколко минути и изключа двигателя, нещата се променят. При запалване двигателят мърка и няма никакви шумове. При последващо каране обаче, в средни обороти започва да се чува нещо като тракане/триене. Направо ми скъсва нервите тази количка и не знам кво да правя. Може ли някой да даде съвет, предположение или да се е сблъсквал с подобен проблем? Иначе колата много ми харесва, удобна е и икономична в града. Искам да я карам, но ме притеснява да не стане някоя голяма беля с това стържене. Моля помогнете!
Отговори

donevo снимка donevo 09 септември 2020 - 10:11

Колеги, никой ли няма предположения? Поне някакви насоки дайте.
Мнението беше редактирано от donevo: 09 септември 2020 - 10:14
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 септември 2020 - 11:07

Така, както обясняваш, едва ли има някой, който да ти каже "ей от онова е".
Обикновено когато прави така, може би ще е полезен някой друг клип да кажем. Не в движение разбира се, на място когато го прави.

Сменяй си маслото в определения период и не се занимавай с тия "добавки за правене на двигателя чисто нов". Маслата имат всичко необходимо вътре за пробега или времето през което са в двигателя.

Един съвет, поне за 5/30-то на GM. Поне проверено от Казаков е добро това масло. За други места не знам. Има 1000 различни цени на тоя бъркоч, затова внимавай с него от къде го вземаш..
А какво са ти сменили по веригата, можем само да гадаем всички. Принципно се сменя всичко там, включително и зъбните колела, и то само с оригинален комплект(не се знае какво са ти сложили), но щом казваш Олимпия, колегите казват че уж оригинални части продават.

Зъбните колела при тия по-нови разработки вече не са така калени както бяха при старите, затова всичко аут и ново. И то държи по 100-150 хиляди и айде пак.
Общо взето "файда" от верига от около 10-тина години вече няма, защото ресурсът й няма нищо общо с на старите двигатели с верига. Но това е друг въпрос.
Отговори

donevo снимка donevo 09 септември 2020 - 20:56

Моята връзка

На тази клип е запалена след 24ч. престой. В средата на клипа се чува и как падат оборотите. Когото е студено даже изгасва. Но това е друг проблем, най-вероятно трупа някакви грешки от газовата. Като откача клемата на акумулатора си пали съвсем нормално. Гледаха я газаджии и казват, че работи едно към едно с компютъра на колата. По голям проблем ми е тракането.

Моята връзка

Тук съм направил клип като подам гас, но тъй като бях сам и нямаше как да давам газ и да снимам, може да не се чува добре. След 3000об. чукането спира.

Моята връзка

Това е след непрекъснат пробег от 15км. Чукането е от инжекторите на газовата, по- шумни са, на бензин нищо не се чува. Утре може да пусна клип с изключена газова.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 септември 2020 - 21:39

Не знам защо на мен изобщо не ми бие на верига това. При нея по скоро е като постоянен шум като стържене подобно, а не чукане в такт.

Може да ти се стори странно, но срещнах мнения че много хора са решили проблема със смяна на водната помпа.
тъй като при теб е верига, водната ти помпа е на пистовия ремък
Пробвай да го свалиш утре сутринта преди да запалиш и виж така ли ще прави. За пробата не се безпокой, няма да прегрееш нищо на студен старт. Ще светне лампата за заряд на акумулатора, но не й обръщай внимание. Поне не изисква нищо като усилие, пробвай .

Другото, което видях беше за успокоителя над разпределителните валове, нещо се чупел, може да се види като се махне капака на клапаните. Но първо пробвай това с пистовия ремък, пални виж дали трака пак и го сложи обратно.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 септември 2020 - 22:38

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 02 февруари 2024 - 21:05
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 септември 2020 - 00:01

Интересно е как след 3000 оборота вече не е спукан и после пак става спукан. Ама нищо, колегата Кал-Ин не може да го обясни. По КАЛ-иновата логика трябва след 3000 да става още по-спукан, пък той се самозаварява рибириш ли.. и като пуснеш газта, самозаварката изчезва. Това и Дейвид КОПЪРфийлд не го може бе!
Бах тоз колектор, пука се само до определени обороти.



Към автора:

https://www.youtube....h?v=kCZ1oLATemY
https://www.youtube....h?v=mimm2d_tOk4
Деба тез гадните клипове.
И да знаеш - спукан колектор е !
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 септември 2020 - 00:24
Отговори

donevo снимка donevo 10 септември 2020 - 08:25

[/quote]https://www.youtube....h?v=kCZ1oLATemY
https://www.youtube....h?v=mimm2d_tOk4
Деба тез гадните клипове.
И да знаеш - спукан колектор е !
[/quote]
Извинявам се, но това което ремонтират на клипа какво е? Клапите и управлението им ли? Как мога да видя на място дали е това?
Мнението беше редактирано от donevo: 10 септември 2020 - 08:34
Отговори

ufer снимка ufer 10 септември 2020 - 08:26

При тези пластмасови рейки само шумът им може да те докара до нервен срив! :unsure: Преди доста години имах случай с един Фиат. Беше се изпортил бендиксът на стартера, хем върти и моторът пали, хем при най-различни обороти вибрира и прави свободни композиции... Не твърдя, че при колегата е същият проблем, просто за инфо... :doh:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 септември 2020 - 10:11

 donevo, на 10 септември 2020 - 08:25, каза:


Извинявам се, но това което ремонтират на клипа какво е? Клапите и управлението им ли? Как мога да видя на място дали е това?


Мисля че достатъчно добре се вижда на първия клип, къде показва човека. Това е рейката с клапите или тъй нареченият Twinport.

И вади буксата от ел-вакуума, тракането спира... за да покаже че е от там.
Лесно е, вадиш твоята букса, ако спира и при теб, всичко е ясно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 септември 2020 - 10:14
Отговори

donevo снимка donevo 12 септември 2020 - 13:52

Днес вадих буксата няколко пъти и не от там. Проверих ги тези пластмаси и връзки няма никакви луфтове. Никаква разлика и в шума при извадена клема. Дали е натрупал компа няква грешка в следствие на извадената букса?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 септември 2020 - 13:59

И да е записал ще я изтрие след някакъв брой паления без тази грешка. Не го мисли.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 12 септември 2020 - 16:29

Към автора-слушайки дим-оффф няма да прокопсаш ,мини през някой да я чуе.
Отговори

donevo снимка donevo 23 септември 2020 - 08:49

Писна ми този шум и реших да сложа Лики Моли молибденова добавка. Резултатът е, че сутрин продължава да чука като развален дизел, след 5км. пробег обаче се оправя. Каране после 30-40км. и двигателят мърка като чисто нов. Не мога да си обясня тава чукане при студен старт... Ясно, е че са повдигачи, но и тук мненията относно смяната им са противоречеви. И все пак си мисля, че при студен старт, ако чукат на "сухо" ще се износят. Не знам вече какво да правя. Ще ме побърка колицата. Отделно, че със застудяването сутрин оборотите играят намалят почти до изгасване, работи яко на богата смес, щото мирише. А за газовата (BRC sequent24) ми казват, че работи едно към едно с бензина. Ще лудна и не знам кво да правя, вдигат ми ръце и клатят глави по сервизите. Моля помагайте.
Отговори

sathv снимка sathv 23 септември 2020 - 09:17

Аз пък си мисля, че е веригата. На твое място бих свалил капака на клапаните и запънал валовете с приспособлението и проверил веригата.
Отговори

donevo снимка donevo 29 септември 2020 - 08:36

Ако е верига няма ли да чука и когато е топъл двигателя? Сега чука на "студено", минавам пет километра и спирам. След 15мин. паля и няма помен от чукането.
Отговори

donevo снимка donevo 31 декември 2020 - 17:03

Моят проблем си продължава така. Решил съм да сложа масло 10W40. Разговарях на пътя с непознат собственик на такава Корса. Той си карал от години с "правилното" масло, а моторът му в момента бил на 300 000км. Веднъж я оставил за масло и го объркали със синтетично и яко тропали повдигачите. Сменил го с 10W40 и всичко си дошло на място. Колата си я е закупил нова и само той я е карал. Мисля и аз да сложа полусинтитика, да опитам дали ще има разлика, че не ми се сменят и повдигачи. Нещо може ли да навреди полусинтитиката?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 декември 2020 - 17:05

Не.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg