Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Масло за скоростна кутия

steffgang снимка steffgang 27 ноември 2009 - 17:26

 Jovanny, на 27 Nov 2009, 13:34, каза:

Благодарство,колега.Е все пак как да се свържа с Оги? :mhihi:


http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...c=64454&hl=
Отговори

shunter снимка shunter 28 ноември 2009 - 18:21

и аз го бях помолил за справка какво масло да ми предложи, но не получих отговор. като отидох в сервиз където работят с Mobil като им казах че искам 80W90 (това по предложение от трети човек) и ме гледаха като натровени и отказаха.
Отговори

Globe снимка Globe 28 ноември 2009 - 19:06

както по-горе писах и друг колега даде целия каталожен номер на ГМ-ското масло за механични скорости ,а именно завършващото на 182 не ви трябва друго масло слагайте си това и няма грижи :) ,че ако набиете някое по-гъсто.. ще ви е кофти.. Това си го дават от ГМ това се слага това се и препоръчва да се сложи
Отговори

shunter снимка shunter 29 ноември 2009 - 05:30

съгласен съм с теб, но тъй като в китното ни градче няма представителство на Опел, директно няма от къде да се вземе маслото. а и като сложа факта че от петък търся масло за кутията и никой не предлага инфо какво да ти кажа... за капак Булвария дори имаха инвентаризация и ми отказаха всякаква информация, отговора беше - ЕЛА В ПОНЕДЕЛНИК. :mhihi:
Отговори

Tonyy снимка Tonyy 04 декември 2009 - 20:23

Колеги имах проблем с семерингата на избирача на ск.кутия... течеше т.е сълзеше редовно ... смених я, като я смених обаче смених и маслото на ск.кутия със Fuchs Titan Speed.. и преди да го сменя имах проблем с 1ва предавка.. при движение с 5-10 км влиза с адски усилия... незнам нормално ли е... или има някакъв проблем и след смяната малко се подобри, но няма коренна разлика. Та да попитам вас ако може да помогнете...? Ако евентуално тва е проблема или е фабрично просто... :pardon:

Поздрави!
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 28 декември 2009 - 18:39

Колега ще ти дам един малък пример с мен!!!!На старата Омега А като я взех реших да сменя маслото каде щото съм сигурен че беше сменявано само веднъж каде че скоростите влизаха трудничко особенно първа.(това беше и първият ми опел) не знаех какво масло да сложа и след като се поразрових и поразпитах разни майстори и по каталози(аутодата) сложих някакво вече не помня марката и май вискозитета беше 75w90 ако не се лъжа.ТРАГЕДИЯ.Първа-мъка,втора-по малка мъка и останалите.В следствие разбрах че на опел скорости се слага само оригинално масло от опел(червено)Ако някой се интересува от цвета.Мислех че ще е доста скъпо ама 18 кинта за литър не мисля че са много пари.Както и да е след има няма 10-тина хилки на километража и много псувни по скоростите бях решил или да ги цепя и смяна налагери и де що може или първо да пробвам с оригинално па после ако няма ефект тогава цепене.След смяната първите около 500 км беше тегавина след това всичко се оправи е не напълно разбира се,но беше друго нещо.Бутнах и една добавка на СТП-20 кинта и започнаха да влизат като у дома си.Затова моя съвет е смени си масълцето и си ръгни оригинално и добавчица.Че не се знае колко е издевателствано над твоите скорости.
Отговори

erhity снимка erhity 16 февруари 2010 - 18:26

колеги за скоросната кутия на c20xe като при мен ф18 маслото е ATF и имам един въпрос защо трябва да е непременно GM маслото ,ако е някои друга марка кво няма да пали или няма да варви колата аз лично не слагам маслата на GM твърде тъпо е да се гледа да пише GM .... моита си варви доста добре с другите масла ...



и всички масла АTF които са за автоматични скоросни кутии са и за опелските кутииии не е вярно 4е само оригинални масла се наливат а и ATF маслото е ЧЕРВЕНО.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 16 февруари 2010 - 18:33

всеки сам си преценява каво масло да си сипе на скоростната кутия .Обаче ако скоростната ти кутия се прецака ил почнат да ти влизат трудно скоростите през зимата да знаеш случил си на масло и очаквай да ти блокира и скоростата след време. Който си тачи колата си слага ГМ незаради друго ами защото е специялно за тази скороста кутия и опастност от блокиране на кутията или трудно влизане на скоростите няма .
Отговори

bili4652 снимка bili4652 03 март 2010 - 22:22

А някой може ли да ми каже колко малсо събира скорусната кутия на вектра Б 1,7 ТДИ исусу и какво бихте ми предложили за мн.по добро?
Отговори

kirki снимка kirki 05 март 2010 - 18:05

[quote name='bili4652' date='03 Mar 2010, 22:22' post='753740']
А някой може ли да ми каже колко малсо събира скорусната кутия на вектра Б 1,7 ТДИ исусу и какво бихте ми предложили за мн.по добро?
[/quot
здр.колега,аз са6то сам с двигател исузо ама е астра.след много 4етене и питане на разли4ни хора маи аз стигам до извода 4е наи доброто за нас е ГМ маслото OPEL 19 40 182.аз са6то сега смятам да го сменям.много се говори за това масло ATF-DEXTRON 3 ама то е за автомати4ни сковостни кутии и не мога да разбера как ниакои го слагат и го препора4ват,има много други масла с разли4ни вискозитети ама за мене маи си е наи добре ГМ т.е на6ето си опелското.дано да сам ти помогнал,но така смятам аз :hahaha:
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 24 март 2010 - 18:11

За ф 16 скорости, на мойта машинка някой да ми даде направлени(ако може старши) ;) Зимата са отвратителни, като стопли е по-добре, макар че имам някакав проблем... разтоянието за превключване е удвоено, 3'та - 2'ра няма влизане, освен през 1'ва... Шапава работа, скоро ще бъде отстранен проблема, но ми се иска да сменя маслото и та за това питам, ако може Л.С.  :mhihi:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 24 март 2010 - 18:18

Отговора можеш да го видиш още в Първия коментар по темата, разбира се закупено от проверен магазин или Официален представител на Опел. Алтернативен вариант - YACCO. :mhihi:
Отговори

RoCkeTSh0e снимка RoCkeTSh0e 08 май 2010 - 06:51

Имам Астра Ф C14SE 93г. И аз ли трябва да си купя това масло от картинката в първия пост? И последно да се смени ли трябва или да се долее?
И какво става ако някой от предните собственици го е сменял с различно от това на картинката а аз долея с него?
Благодаря Ви!
Мнението беше редактирано от RoCkeTSh0e: 08 май 2010 - 08:15
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 10 май 2010 - 21:21

Колега според мен е по добре направо да го смениш защото незнаеш какво е ставало и кво е слагано. Попринцип слага MTF (75W-90,80W-90) гледаи да не ти дадът AFT ,че вече секви "умници" ги има .Ако е 75W-90 небитрябвало да има проблем да долееш.
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 25 юни 2010 - 09:58

След посещение в сервиз и текуща проверка установих много неприятен факт - няма теч на масло от ск. кутия и въпреки това се наложи доливане на 0,5л масло. Колегите казаха че не им е за първи път да установят ниско ниво на маслото в скоростната кутия на автомобил при който вероятноста да е извършена интервенция върху скоростната кутия е малка. Някой наблюдавал ли е подобно явление - МПС-то да излезе от магазина с малко масло?
Отговори

horacii снимка horacii 05 юли 2010 - 16:00

Здравейте
Да попитам знаещите ДЕКСРОН 3 може ли да замести ДЕКСРОН 2 , масло за скоростни кутии на Опел !
За механични скоростни кутии на Опел знам , че се слага ДЕКСРОН 2 , но майсторите ми наляха ДЕКСРОН 3 , който е за автоматични скоростни кутии и хидравлика ! Моята скоростна кутия е механична ! Да очаквам ли проблеми и изненади ?

Поздрави Е.К.
Отговори

bisserk снимка bisserk 05 юли 2010 - 16:12

Ами не. ATF си е добре. Така съм чувал и от други майстори.
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 22 октомври 2010 - 22:03

Здравеите колеги,нов са във форума среди седница си купих Вектра Б 1.8 16v 1999г-автоматик.Кода на двигателя е Х18ХЕ.Още не сам и направил обслужване застото незнам какво масло да сложа на двигателя (200000км) предложете ми някакво масло подходящо за Х18ХЕ.Също много ме интересува какво да е маслото за скоростната кутия на Вектрата(кутията е АВТОМАТИК)код на кутияте немога да каже не го знам но мога да го потурся. :newsm05_41:

Благодаря ви предварително
Отговори

Kondo снимка Kondo 25 октомври 2010 - 22:19

Така начи искам да споделя малко личен опит -скоростите си влизаха добре,но се чуваше шум от към скоростите-може би диференциал,първичен вал ли де да знам.Смених маслото с червеното препоръчвано от ГМ и нищо.Сложих добавка за скорости STP и понамаля ,но пак не ми хареса и изсипах маслото (направих си пробка на картерчето предишния път) и налях по-гъсто Кастрол.Шума изчезна.Обаче сега като застудя и взеха малко по-трудно да влизат и изсипах кастрола и си налях червеното с добавката,което си бях запазил.Шум пак няма. Та вече ще карам с две масла-едното лятото понеже червеното е рядко за износена кутия и другото зимата.
Отговори

plamen_angelov снимка plamen_angelov 27 ноември 2010 - 14:57

Колеги да ви попитам:от известно време 1 и 2 влизат малко по трудно и си мисля,че маслото е за смяна...трябва да отбележа,че съм скаран със скоростните кутии.Ако може да ми кажете колко масло събира,какво трябва да е и т.н.Благодаря предварително и успехи!!!Колата е вектра Б 99 година,X20DTH.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg