Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Диагностика на C20XE

Vertig0 снимка Vertig0 08 септември 2009 - 15:16

Става въпрос за любимия двигател C20XE.Днес пробвах един OP-COM но не щеш ли,нямаше и помен от C20XE в софтуера.Та,искам да си взема нещо с което да си я правя сам.Писна ми да ходя по сервизи и всеки път да кихам най-малко по 20лв!
Мнението беше редактирано от Vertig0: 20 септември 2009 - 18:52
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2009 - 22:54

има го, просто трябва да си обновиш оп-кома до последната версия или да си купиш с такава и да сваляш по-стари, за да видиш в коя точно ще го намериш, само че с малката подробност че ще го търсиш на вектра А :flag: другия вариант е опел-скенер, там го има със сигурност и го чете без проблеми
Мнението беше редактирано от Shmortz: 08 септември 2009 - 22:55
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 08 септември 2009 - 22:58

Ако ОП-КОМА е Китайски недей да инсталираш друга версия на софтуера освен придружаващия го диск,защото ще се прецака платката на накрайника,просто така са направени !Това го пишеше в другата тема за ОП-кома !!!Потърси я в търсачката и прочети повече за това !!!

Поздрави!! :flag:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 10 септември 2009 - 17:32

кой ти каза че ще се прецака, точно пък в другата тема има обяснения и линкове как да си го обновиш, аз лично си го взех с версия на фирмуера 1.18, после го обнових на 1.18, после го омазах с 1.20 за да може да се заблуди оригиналната програма и да не го познае че е китаец и сама си го обнови до 1.33 въпреки че каза че не става, сега даже съм свалил от последния линк и за обновяване на 1.39 и ще го направя като ми остане време, хубавото е че тогава работи и с по-стари версии. А между другото се продава на много места с последния 1.39 фирмуер и си работи с всички кракнати версии. До колкото знам дори и да се омаже с оригинална версия се оправя после с кракнатите версии например на версия 1.18 и после пак си го обновяваш
Мнението беше редактирано от Shmortz: 10 септември 2009 - 17:34
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 10 септември 2009 - 21:01

 Shmortz, на 08 Sep 2009, 11:54 PM, каза:

има го, просто трябва да си обновиш оп-кома до последната версия или да си купиш с такава и да сваляш по-стари, за да видиш в коя точно ще го намериш, само че с малката подробност че ще го търсиш на вектра А :flag: другия вариант е опел-скенер, там го има със сигурност и го чете без проблеми


OP-COMa,който пробвах беше със софтуер OP-COM 081016 2002-2008.Търсих го и на Вектра А и изляхоха 20NE и май някакви 1.6 и 1.4 ама XE никъде нямаше. :flag: Другата седмица чакам Peshotiger да изкочи с някакъв нов OP-COM и дано да го има там.
Отговори

Pushkarov снимка Pushkarov 11 септември 2009 - 18:49

Колега и аз имах проблеми накрая ми излезе дебитомера, но разбрах че само КТС на БОШ ги хваща тия проблеми моят дебитомер си работи според самодиагностиката, а постоянно дава грешка 31 и 37/не съм сигурен за 37/грешка датчик положение колянов вал и хоу датчик на разпределителния.Не прави моите грешки да ги сменяш те си работят просто клато са в покой компа ги регва като неработещи.Аз ходя при един който с пинове от БОШ-а ми влиза в компа и така намерихме дебитомера след 3 седмици лутане кабели ,капачки глупости и т.н.Оп-кома наистина в повечето случаи няма С20ХЕ но не намира повечето работи не знам има го навсякъде из нета но нещо като че ли не е хакнат добре и не сработва за автомобили преди 94.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 13 септември 2009 - 13:36
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 септември 2009 - 16:40

май го няма и в новите версии, само в 1-2 го има, но определено най добре се чете с опел скенера, може да се видят повече неща отколкото с КТС-а, аз поне ползвам и трите неща и съм виждал, за повечето до 2005г е най добре скенера, оп-кома пък пипа много по инжинерните функции, а КТС-а си е универсален, но не дава живи данни за всичко на някой двигатели, докато в скенера и оп-кома има повече неща само че оп-кома няма графичен режим за съжаление и не можеш да видиш една ламбда сонда как работи
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 13 септември 2009 - 20:53

Мерси много!Явно ще се купува Опел Скенер... Ако си запознат дай съвет горе долу как вървят цените,че за ОП-КОМа да не ти казвам на какви оферти попадах.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 септември 2009 - 00:43

цени какви ли не колега, гледах някъде цен аи под 100лв за опел скенер и малко над 100 за оп-ком, но не помня къде и кога, поразрови се в нета, попитай чичко гугъл и ще ти се усмихне късмета
Отговори

помагащ снимка помагащ 18 септември 2009 - 08:46

 Shmortz, на 18 Sep 2009, 01:43 AM, каза:

цени какви ли не колега, гледах някъде цен аи под 100лв за опел скенер и малко над 100 за оп-ком, но не помня къде и кога, поразрови се в нета, попитай чичко гугъл и ще ти се усмихне късмета

Следя тема с голям интерес и не мога да разбера за дианостика ли става въпрос или за софтуери?
А сега по темата . бях ти писал че най-добре е едни 30лв и на правилното място , но някой доброжелател изтри мнението , което не се случва за пръв път но както и да е аз съм над тези неща, проста защото тези хора рано или късно стигат до мен и си получават заслуженото.
Не е толкова голямо значението какъв е уреда , по-важно е можеш ли да оцениш показнията му?
Народната поговорка гласи :"кучето с гледане ако можеше касапин щеше да стане" .
Моя съвет не си харчете парите за неща които няма да ви свършат работа , използвайте услугите на специалистите или правете това което можете най-добре , ане това което ви се иска да можете.
Знам сега ще завалят маса компетенъни мнения . но не ми пука защото тези които ме познават занаят какво имам и какво мога и си мисля че самочуствието ми доста добре подплатено.
Отговори

gsimania снимка gsimania 18 септември 2009 - 10:53

Vertig0 ако искаш китайче(opel scanner),свиркай. :newsm05_41:
Отговори

saunter снимка saunter 18 септември 2009 - 18:01

 помагащ, на 18 Sep 2009, 09:46 AM, каза:

Следя тема с голям интерес и не мога да разбера за дианостика ли става въпрос или за софтуери?
А сега по темата . бях ти писал че най-добре е едни 30лв и на правилното място , но някой доброжелател изтри мнението , което не се случва за пръв път но както и да е аз съм над тези неща, проста защото тези хора рано или късно стигат до мен и си получават заслуженото.
Не е толкова голямо значението какъв е уреда , по-важно е можеш ли да оцениш показнията му?
Народната поговорка гласи :"кучето с гледане ако можеше касапин щеше да стане" .
Моя съвет не си харчете парите за неща които няма да ви свършат работа , използвайте услугите на специалистите или правете това което можете най-добре , ане това което ви се иска да можете.
Знам сега ще завалят маса компетенъни мнения . но не ми пука защото тези които ме познават занаят какво имам и какво мога и си мисля че самочуствието ми доста добре подплатено.


Знаем те всички, и че при теб всичко опира само до пари също знаем.
Отговори

помагащ снимка помагащ 18 септември 2009 - 18:47

 saunter, на 18 Sep 2009, 07:01 PM, каза:

Знаем те всички, и че при теб всичко опира само до пари също знаем.

Мнението ти потвърждава само едно не ме познаваш , а поредния спамер . Желая успех , но в какво ????????
Отговори

saunter снимка saunter 18 септември 2009 - 18:59

Имал съм вземане даване с теб но доста отдавна и предполагам не ме помниш. Впечатленията ми са изцяло негативни, но тук не му е мястото да ги обсъждаме.
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 18 септември 2009 - 19:16

Стига СПАМ!!! Много от писалите по темата не схващат идеята!Искам съвет за джаджа за диагностика,по специално за ХЕ!Колегата Shmortz даде съвет и насока а аз твърдо съм решил да си взема нещо което да си закача на колата,да си видя грешката,да отстраня ако мога сам проблема,ако не-се отива на майстор.Писна ми да ходя по диагностики!Аз до сега за диагностика съм дал колкото за OP-COM и половина.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 септември 2009 - 22:55

попринцип колегата помагащ е прав че като го вземеш то само няма да ти излекува колата и аз от начало се чудех на половината живи данни кое какво е и каква стойност трябва да е, но се научих с много практика, ти щом си решил вземай си един опел скенер поне да имаш и графика и почвай да се учиш на магията да правиш диагностика, което въобще не е само да четеп и триеш грешки, трябва да се научиш да разчиташ работата на двигателя по данните които получаваш и да решиш къде му е болката, което е доста трудничко и почти невъзможно за лаици.

Успех ти желая! :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от Shmortz: 19 септември 2009 - 22:56
Отговори

Гостpeshokn_* 20 септември 2009 - 18:20

А ти склонен ли си да обясниш на незнаещите кое, как и защо?
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 20 септември 2009 - 18:33

 Shmortz, на 19 Sep 2009, 11:55 PM, каза:

попринцип колегата помагащ е прав че като го вземеш то само няма да ти излекува колата и аз от начало се чудех на половината живи данни кое какво е и каква стойност трябва да е, но се научих с много практика, ти щом си решил вземай си един опел скенер поне да имаш и графика и почвай да се учиш на магията да правиш диагностика, което въобще не е само да четеп и триеш грешки, трябва да се научиш да разчиташ работата на двигателя по данните които получаваш и да решиш къде му е болката, което е доста трудничко и почти невъзможно за лаици.

Успех ти желая! :devil-smiley-019:


:newsm05_41: Всичко с времето си... И наистина кажи нещо повече,има ли с уредите упътвания или всичко става с практика и викане на неволята?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg