Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

дълги светлини Зафира А

asen__asenov снимка asen__asenov 19 ноември 2011 - 20:21

Здравейте колеги! Дългите ми светлини не светят както трябва. Рещих да проверя крушките, оказа се че и двете са нагорели отвътре. Какви са като вид - като гледам май вървят заедно с целия пластмасов цокъл. Споделете и за какви пари става въпрос. Ако имате снимки ще съм много благодарен. Лека вечер и всичко хубаво!
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 20 ноември 2011 - 17:52

Крушките са стандартни Н-7. Не знам за какви цокли говориш. Как си ги проверявал? От вън през стъклото, или ги свали?
Отговори

Rosko73 снимка Rosko73 20 ноември 2011 - 18:09

 V. Petrov, на 20 ноември 2011 - 17:52, каза:

Крушките са стандартни Н-7. Не знам за какви цокли говориш. Как си ги проверявал? От вън през стъклото, или ги свали?
Kолега на зафирата дългите не са ли HB3? http://alfa.kachi-sn...321805501d.jpeg
Мнението беше редактирано от Rosko73: 20 ноември 2011 - 18:13
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 20 ноември 2011 - 18:46

Така, късите съм сменял едната и е Н-7. Дългите не съм ги гледал, но трябва да са същите, може и да са HB3. Крушката на Н-7 не е комплект с цокъла, а се изважда от него.На HB3е заедно с цокъла. Отваряш, сваляш и гледаш каква е.
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 20 ноември 2011 - 19:10
Отговори

simons снимка simons 20 ноември 2011 - 18:50

Дългите се водят 9005 и са си така с пластмасовия цокъл,намират се но по-рядко защото мисля , че това е някакъв американски стандарт. Късите са си стандартна крушка Н7.
Отговори

Rosko73 снимка Rosko73 20 ноември 2011 - 18:53

 V. Petrov, на 20 ноември 2011 - 18:46, каза:

Така, късите съм сменял едната и е Н-7. Дългите не съм ги гледал, но трябва да са същите. Крушката не е комплект с цокъла, а се изважда от него.
Дългите на астра г (преполагам и на зафира) са HB3.Сменял съм на моята кола и не се вади от цокъла.Може и да има начин, но е безсмислено тъй като новата крушка си е с цокъл.Ето тук може да се види коя кола с какви крушки е http://www.lighting....ighting&lang=en
Мнението беше редактирано от Rosko73: 20 ноември 2011 - 19:00
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 20 ноември 2011 - 19:17

 Rosko73, на 20 ноември 2011 - 18:53, каза:

Дългите на астра г (преполагам и на зафира) са HB3.Сменял съм на моята кола и не се вади от цокъла.Може и да има начин, но е безсмислено тъй като новата крушка си е с цокъл.Ето тук може да се види коя кола с какви крушки е http://www.lighting....ighting&lang=en

Да колега, съгласен съм. Излиза, че са HB3. Най лесно е да се свали и да се види каква е. Утре ще си поиграя да проверя. Да имам резервна и за дългите. Аз си купих две Н-7 и си мисля, че и двете са такива.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 20 ноември 2011 - 19:18

 Rosko73, на 20 ноември 2011 - 18:53, каза:

Дългите на астра г (преполагам и на зафира) са HB3.Сменял съм на моята кола и не се вади от цокъла.Може и да има начин, но е безсмислено тъй като новата крушка си е с цокъл.Ето тук може да се види коя кола с какви крушки е http://www.lighting....ighting&lang=en

Да колега, съгласен съм. Излиза, че са HB3. Най лесно е да се свали и да се види каква е. Утре ще си поиграя да проверя. Да имам резервна и за дългите. Аз си купих две Н-7 и си мисля, че и двете са такива.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 ноември 2011 - 20:20

Крушката е HB3/9005 и никакъв цокъл нищо не се вади, те новите си се продават така, с цокъла един вид.

Публикувано изображение
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 21 ноември 2011 - 08:39

Да, благодаря колеги! Моята изглежда същата и следователно е HB3/9005. Утре ще търся такава, да ги сменя. Благодаря за информацията!
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 21 ноември 2011 - 09:48

Дано колегата не ми се расърди,но за да не отварям нова тема ще попитам тук.При мен дългите са H7.На левия фар дългите светят много ниско - кажи речи светят почти върху късите.Пробвах с реглаж но става така,че късите стават много високи.Някакви идея защо се получава така.Възможно ли е да е от крушката?Ще взема да ги разменя с тази на другя фар да опитам.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 21 ноември 2011 - 10:16

 OPEL_KADETT, на 21 ноември 2011 - 09:48, каза:

Дано колегата не ми се расърди,но за да не отварям нова тема ще попитам тук.При мен дългите са H7.На левия фар дългите светят много ниско - кажи речи светят почти върху късите.Пробвах с реглаж но става така,че късите стават много високи.Някакви идея защо се получава така.Възможно ли е да е от крушката?Ще взема да ги разменя с тази на другя фар да опитам.

колега почти съм сигурен че крушката ти е монтирана неправилно и съответно и се променя фокуса и начина по който свети.виж как е монтирана другата и после тази за която се съмняваш . :icon_wink2:
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 21 ноември 2011 - 11:30

При мен, колега, дългите са каквито трябва, но светеха слабо и далече горе в сравнение с късите. Като ги свалих, видях, че явно някой се е опитвал да ги извади от цокъла - бяха въртяни около оста и изкривени много, а и в следствие на пипането - нагорели, светеха но отвратителни. Та за това ще си купувам нови.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 21 ноември 2011 - 11:47

проблема при теб може да е бил и това ако някой преди теб е решил да се прави "на майстор" и да вади крушката от фасунгата и при положение и сляп ще види че са едно цяло. Но съм виждал и точно такъв тип фасунги ако не се уцелят точно краченана се изкривява крушката и свети в небесата или ниско долу а привидно е легнала добре към рефлектора. :icon_wink2:
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 21 ноември 2011 - 13:39

 lupo13, на 21 ноември 2011 - 10:16, каза:

колега почти съм сигурен че крушката ти е монтирана неправилно и съответно и се променя фокуса и начина по който свети.виж как е монтирана другата и после тази за която се съмняваш . :icon_wink2:

Ами аз също имах съмнение,че не е монтирана правилно,но я свалих и сложих на ново,обаче пак свети ниско.Мисля си,че самата крушка нещо не я бива.
Мнението беше редактирано от OPEL_KADETT: 21 ноември 2011 - 13:40
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 22 ноември 2011 - 08:15

Снощи смених крушката,но пак свети ниско.Явно проблема е в самия фар.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 22 ноември 2011 - 09:32

еми колега няма какво да му стане на рефлектора ..ако проблема е в него нямаше да ти светят и късите както трябва .... той е едно цяло -коъси и дълги и се захващат на едни щипки отгоре на фара а отдолу е на моторчето което го движи нагоре и надолу.Единствения вариант е да ти е излезнал рефлектора от щипката която е при дългите,но тогава целия рефлектор ще вибрира и веднага ще го усетиш дори и на къси.За мен проблема е в неправилно монтираната крушка(не искам да те обидя) .. хубаво огледай засечката на крушката как е ,че си спомням че при Вектра Б можеше да се монтира по два начина самата крушка. :icon_wink2:
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 22 ноември 2011 - 11:38

Ами пак ще я огледам.Иначе рефлектора не е откачен.Движи се от двата шестограма,от моторчето също.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 22 ноември 2011 - 17:32

Мда, днес проверих дългите и наистина се оказаха HB3/9005. Обаче в Практикер не видях да се продават такива. Ще видя по бензиностанциите, за да си имам и една такава резервна.
Отговори

frakyr снимка frakyr 25 ноември 2011 - 13:55

Колега, последно съм ги виждал в Бриколаж по спомен на цена 16лв. бройката бяха на Филипс.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg