Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra J (2010)

Asesino снимка Asesino 22 август 2017 - 16:54

Благодаря за отговорите и за конкретните примери! За магистралното и извънградското каране е ясно. Както споменах, баща ми с над 120 по магистралата не кара, затова разход от порядъка на 10/100 при такива условия ми се струва много за 1.6 "асматик". Моята сапунерка(от подписа) гори 10-11/100 при такова каране, а е с двойна кубатура.

Днес обикаляйки из града минах през представителство на Опел и поразпитах за колата. Човека, с когото говорих, тъкмо си беше направил кафенце и бързаше за лаф с колегите, но в бързината успя да ми обясни, че и според него няма много смисъл да се вземе 1.6 CDTI, особено при такъв годишен пробег(под 10к км). По-скъп за покупка, по-скъп за поддръжка и с повече потенциални проблеми в бъдеще. Като пример за по-скъпата поддръжка даде цени на обслужване 300лв за дизела и 170лв за бензина(масло+филтри).
Мнението беше редактирано от Asesino: 22 август 2017 - 16:56
Отговори

dan666 снимка dan666 24 август 2017 - 19:22

 Asesino, на 22 август 2017 - 10:21, каза:

Здравейте,

Баща ми се замисля за покупка на нова Astra J седан на лизинг. В момента в Опел има промоция за такава, 1.6 бензин, 115 коня и вноските на месец излизат горе-долу колкото се дават месечно за ремонти по 12 годишното Пежо, което баща ми кара. За динамиката е ясно че няма да е впечатляваща, но въпросът ми е какъв разход може да се очаква от този мотор при спокойно каране(120км/ч по магистралата и без "рейсърски" изпълнения по светофарите в града). Виждам че един колега по-горе е писал 10л/100км, но там става въпрос за газ, а и не ми се струва реално градския и извънградския разход да са еднакви, ако се кара нормално.

Струва ли си според вас да се дадат 4-5хил. повече, за да се вземе 1.6 CDTI при положение че колата ще се кара под 10хил. км годишно? Какви други предимства, освен разхода, има дизела в конкретния случай?


Колега - аз имам Astra J с 1.6 CDTI.
Ако караш повече градско има смисъл да дадеш повече пари за 1.6 CDTI дизел с най-новия Еко-стандарт ЕВРО 6 - гори на градско 4,7-5 л срещу 8-9 на 1.6 бензин, 115 коня - да не говорим за въртящия момент 320Nm срещу 160Nm - ускорява яко още от 1500 оборота - колата си е тежичка /поради по-тежки перфектно обeзшумяващи панели и обезопасяващо подсилване на врати и греди/. 1.6 CDTI е най новата им разработка обезшумен дизел наречен шептящия дизел - с него идва старт-стоп - допълнително спада разхода на градско и система за бързо затопляне на купето през зимата.
Мнението беше редактирано от dan666: 29 август 2017 - 22:42
Отговори

Asesino снимка Asesino 25 август 2017 - 22:27

Нямам никакви съмнения в техническите приемущества на 1.6 CDTI по отношение на въртящ момент и разход. Въпросът е, че в конкретния случай, дизелът ще излезе финансово по-неизгоден. Вчера бях в друго представителство на Опел, тъй като онзи с кафенцето от първото изобщо не ми направи добро впечатление с нежеланието си да ми обърне внимание. Момичето с което говорих този път също твърдеше, че просто няма смисъл от дизела, предвид по-високата му първоначална стойност с над 4000лв, по-скъпото обслужване и годишния преход от под 10к км който се очаква да прави баща ми с колата. Те и да не ми го бяха казали това, тя сметката е проста. Другото което ми обясниха за дизела и на двете места е, че трябва много да се внимава с филтъра за твърди частици - колко се кара градско, кога влиза в режим на регенерация. Какво точно означва "да се внимава", не знам и не съм питал.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2017 - 21:56

 Asesino, на 25 август 2017 - 22:27, каза:

Другото което ми обясниха за дизела и на двете места е, че трябва много да се внимава с филтъра за твърди частици - колко се кара градско, кога влиза в режим на регенерация. Какво точно означва "да се внимава", не знам и не съм питал.

И не питай- истината е, че при основно градско каране има огромен риск дпф-а така да се задръсти, че и регенерация да не му помогне. Освен това при такова каране се задръстват и вихровите клапи, егр и каквото е свързано с рециркулацията на изгорелите газове. Като това цялото не го пиша просто така, а от личен опит с кола от магазина.
Отговори

dan666 снимка dan666 27 август 2017 - 08:59

 Asesino, на 25 август 2017 - 22:27, каза:

Нямам никакви съмнения в техническите приемущества на 1.6 CDTI по отношение на въртящ момент и разход. Въпросът е, че в конкретния случай, дизелът ще излезе финансово по-неизгоден. Вчера бях в друго представителство на Опел, тъй като онзи с кафенцето от първото изобщо не ми направи добро впечатление с нежеланието си да ми обърне внимание. Момичето с което говорих този път също твърдеше, че просто няма смисъл от дизела, предвид по-високата му първоначална стойност с над 4000лв, по-скъпото обслужване и годишния преход от под 10к км който се очаква да прави баща ми с колата. Те и да не ми го бяха казали това, тя сметката е проста. Другото което ми обясниха за дизела и на двете места е, че трябва много да се внимава с филтъра за твърди частици - колко се кара градско, кога влиза в режим на регенерация. Какво точно означва "да се внимава", не знам и не съм питал.

Правил съм досега само едно техническо обслужване на дизела в фирмен сервиз и мисля , че беше 190лв - масла , филтри и т.н. С дизела при повече каране градско ще спестяваш от гориво поне 70-80лв месечно или към 1000лв годишно, но всеки си решава.
Да, с 1.6 CDTI колата е оборудвана с филтър за твърди частици за да не дими и замърсява - нали е по Евро 6. По принцип филтъра събира твърдите частици от горенето и при по дълго каране температурата в него се вдига и тези частици се разпадат по специалната повърхност на филтъра. При каране повече на къси разтояния температурата в филтъра за твърди частици не винаги е висока и когато се напълни филтъра автоматично започва режим на изгаряне на твърдите частици в филтъра чрез впръскване на малко количество гориво в него. При мен този режим се включва на около 500 км.Познава се по това,че старт-стоп системата не работи по кръстовищата и разхода на гориво на празен ход е малко по-голям. Просто като започне този режим не трябва да гасиш колата, а да покараш 7-8 минути за да си изчисти филтъра.Като свърши режима разхода на празен ход си спада до нормалното и двигателя си спира сам при червен светофар на кръстовищата.Ако все пак спреш двигателя - цикъла стартира при следващо палене -ако пак не си завърши цикъла светва лампа - ако пак изгасиш двигателя - лампата започва да мига и чак тогава ако пак не изчакаш почистването - може да очакваш проблеми. Не съм имал проблеми с този филтър.
Мнението беше редактирано от dan666: 29 август 2017 - 22:40
Отговори

Asesino снимка Asesino 01 септември 2017 - 09:06

Как я правиш сметката за спестяването на около 1000лв годишно от гориво?
Аз както и да го смятам ми излизат около 300-400лв, при което разликата от над 4000лв първоначална стойност на колата, ще се избие за 8-10 години. За да се спестят 1000лв от гориво с дизела, годишният пробег трябва да е към 20-30хил. км

Иначе и аз имам горчив опит със запушени ДПФ-и, ЕГР-и и т.н., затова липсата на тези компоненти при бензина я считам за приемущество.
Мнението беше редактирано от Asesino: 01 септември 2017 - 09:12
Отговори

Angelvarna снимка Angelvarna 01 септември 2017 - 11:28

Карам такава за каквато се чудиш - 1.6 бензин, J седан.
Гори на градско може би около 9-10 при натоварено движение, при не толкова голям трафик - 8. На магистрала при поддържани 120-130 - 6-7/100.
Това е разход, който съм отчел при 3ма пътуващи - 2ма възрастни и малко дете + бебешка количка. При пуснат или спрян климатик няма особена разлика в разхода (около половин литър отгоре). Има разлика обаче във вървежа - наложи ли ти се да катериш баири на градско с климатик на макс - ще трябва да настъпваш газта повече за да върви. Знаеш как е по нашенските кръстовища - повечето блеят 2-3 секунди на зелено преди да тръгнат, а след това - пушиляци, газ до ламарината и натискане...до следващия светофар.

Карам спокойно, поддържайки определена скорост, като гледам да избягвам нуждата от постоянно ускоряване и намаляване - градско 52-58, извънградско 80-100, магистрала - 120-140.

Годишно правя около 10 000км. Затова и се спрях на бензина. По-лесен и евтин за поддръжка. Не ми трябва ракета, возя си семейството в колата.
Не се вглъбявам точно колко ми е разхода. Важен ми е комфорта на пътя и да не губя време по майстори.

Щом е за баща ти и човека кара спокойно, и не много - бих заложил на бензиновата версия без турбо.
Мнението беше редактирано от Angelvarna: 04 септември 2017 - 11:50
Отговори

dan666 снимка dan666 01 септември 2017 - 21:06

 Asesino, на 01 септември 2017 - 09:06, каза:

Как я правиш сметката за спестяването на около 1000лв годишно от гориво?
Аз както и да го смятам ми излизат около 300-400лв, при което разликата от над 4000лв първоначална стойност на колата, ще се избие за 8-10 години. За да се спестят 1000лв от гориво с дизела, годишният пробег трябва да е към 20-30хил. км

Иначе и аз имам горчив опит със запушени ДПФ-и, ЕГР-и и т.н., затова липсата на тези компоненти при бензина я считам за приемущество.

Сметката е проста - прави се за тези, които карат примерно около 1000 км месечно предимно градско - с бензиновия двигател 115 к.с за гориво му трябват около 180 лв на месец, а с дизела 1,6 cdti около 100 лв на месец или икономията за година е 960лв.
Отговори

Asesino снимка Asesino 02 септември 2017 - 08:52

 Angelvarna, на 01 септември 2017 - 11:28, каза:

Карам такава за каквато се чудиш - 1.6 бензин, J седан.
.....


Благодаря за мнението! Годишния пробег и начина на каране, които описваш доста се доближават до тези на баща ми.

dan666 - сметката ти може да е проста, но просто не се отнася за конкретния случай. Баща ми кара под 10к км годишно(разбирай 7-9к) - грубо 65%/35% градско/извънградско.
Отговори

danel снимка danel 12 октомври 2017 - 16:26

Колега, Астрата съм я пробвал какво харчи и на бензин. Градско около 10 клонящо на горе, извън градско 6,5-7 ама доста трудно, че съм малко нервен, а магистрално под 7 няма. За газта средния варира от 9 до 11 в зависимост от терена натоварването пък и колко я натискам.Не е лоша колицата, но от 60к до 80к този мотор дава няколко бъга... Пука маслоохладител-150лв, скапва се термостата-75лв, сгъва температурния датчик на радиатора-20 лв, мап сензора се бъгва-32лв. Мотора е A16XER. Дано да съм полезен.
Отговори

Легион снимка Легион 25 август 2018 - 23:57

Здравейте колеги, от 5 години сам собственик на Опел Астра J 1.6 GTC 179k./ 132KW. Страхотна кола. Не съм съжалявал и минута за покупката си. В момента съм на 102 000км и за това време съм сменил само един термостат който мина с гаранцията. Пробег с едно зареждане с гориво 102 октана Е5 е 920 - 940км при разход 6.1 - 6.2л. Споменавам типа на горивото защото в България качеството на горивото е ужасно. Във всички бензиностанции в България се предлага бензин Е10 което колата ми не го одобрява. Като пример ще дам пълно зареждане на Шел с V-power ми даде разход 7.7 - 7.9 и успях да мина едва 520 км.
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 31 октомври 2018 - 14:09

Здравейте, на всички.Пише ви един може би бъдещ член на форума Опел.Ще задам няколко бързи въпроса за които така и не мога да намеря отговор сам.
Като цяло си търся нов семеен автомобил и съм се спрял на седани от Ц сегмента, единия от които е и Опел Астра J седан, защото К няма версия седан, а комбита не харесвам, а хечбега ми се струва малък.
Та как ви се струва покупката на чисто нова Астра J от гледна точка на това че модела вече е на доста години все пак излиза през 2012....ако не се лъжа.Според вас заслужава ли си?
Като цяло в момента няма голям избор на оборудване,има си само една версия към която могат да се добавят още някой и друга екстричка.Двигателя с който се предлага е само един 1.4 турбо бензин 140к.с. с ръчна или автоматична трансмисия.И за капак на всичко съм се насочил точно към автоматика.Какво може да споделите за двигателя,дали е достатъчен за това купе,все пак е с около 200кг. по тежка спрямо конкурентите си в момента?Също така автоматика надежден ли е и как се справя?Не крия,че това с което ме привлича автомобила е изгодната цена за автоматик и хубавата отстъпка на дилъра.Цената която се връзва за всички предлагани екстри в момента с изключение на биксеноновите фарови и съпътстващите екстри е малко под 31000лв с отстъпката от 15% от дилъра.
Отговори

barezz снимка barezz 31 октомври 2018 - 15:19

 vaniosl, на 31 октомври 2018 - 14:09, каза:

1.4 турбо бензин 140к.с. с ръчна или автоматична трансмисия.


Този двигател е един от малкото нови мотори с хидравлични повдигачи и става за газ. Кода вероятно в A14NET. По принцип излиза и заводски на газ, само сменят кода, но е същия двг. Би трябвало да е достатъчен за купето, особено седан.
На мен Astra J ми е леко тесен като купе, и затова взех Vectra C 2009 г, 2,2 147 к.с. бензин/газ.
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 31 октомври 2018 - 21:14

А някой да изкаже мнение за автоматика?Дали е достатъчно надежден?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 октомври 2018 - 21:24

За мен не е.
Отговори

Гостskipper11_* 04 март 2019 - 10:45

Здравейте,

Насочил съм се към покупка на ASTRA J, 2.0 CDTI 160 к.с., автоматик! И по-конкретно смятам да проверя тази кола -
https://www.mobile.b...538641380455945
Бихте ли ме посъветвали какво трябва да гледам основно? Какви проблеми най-често дава този мотор, има ли проблеми с климатика, скоростната кутия и т.н.?

Благодаря!
Отговори

Larry(laffer снимка Larry(laffer 14 март 2019 - 11:39

Искам и аз да споделя мнение.
Моята е 1,7CDTi 110к.с.. закупена нова от Стефанов през 2011 година. На 82000км, миналото лято, направих голямо обслужване - ангренажен комплект, пистов ремък + ролка, както и масло и филтри.
От тогава, колата работи по съвсем различен начин - високи обороти на празен ход, промени се звук, появиха се вибрации, DPF често се запушва.
Уж всичко на диагностика е в норми.
Сменял съм регулатор на налягане, подгревна свещ и клапан на турбото (с цел уж да реша горните проблеми, но нейсе).

Опела си е Опел :sad-smiley-046:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 март 2019 - 11:48

Не са зацепили правилно ангренажа. Само не знам защо обвиняваш опела. Той какво общо има с това, че някой не си е свършил работата качествено и ти е прее.ал колата?
П.п. на твойта кола центровката с диагностика няма да я видиш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 март 2019 - 11:53
Отговори

Larry(laffer снимка Larry(laffer 15 март 2019 - 10:13

 tisho.74, на 14 март 2019 - 11:48, каза:

Не са зацепили правилно ангренажа. Само не знам защо обвиняваш опела. Той какво общо има с това, че някой не си е свършил работата качествено и ти е прее.ал колата?
П.п. на твойта кола центровката с диагностика няма да я видиш.


Имам понятие от тези неща и първото нещо, което поисках е проверка на центровката - трима механици я прегледаха индивидуално - всичко е направено коректно. Дали няма да има сериозен проблем, ако колата не е правилно зацепена и измине 10 000км?! А и симптомите се появяват при определени условия, което пак изключва кардинална грешка, каквато би била центровката на ангренажен механизъм.
Не обвинявам, а изказвам мнение, като човек, купил кола от официално представителство, поддържаш я в официален сервиз, с части от вносителя.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 март 2019 - 11:21

Толкова си могат там. А защо не потърсиш всъщност причината? Търси около работите, които са пипали тия в сервиза, и това, което им е пречило при работите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg