Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Приложение за мобилен телефон

oci снимка oci 21 август 2012 - 19:08

Колеги давам директен линк(този път без регистраций и простотиите на 4shared) за "алфа"-версията на приложението. Подал съм документи към Епъл и да се надяваме, че няма да има спънки и скоро време ще се появи в АппСтор. За по-нетърпеливите отново прикачвам версия, която може да се инсталира през iTunes на джейлбрейкнати у-ва. Ето какво е новото:

- Подобрения по началния екран
- Подобрения по екран гараж
- Добавени кодовете на старите двигатели(Мотроник 1.5, 2.5, 2.8 Мултек 4.0 и др.)
- Подобрения по кодовете на новите ЕКУ(симтек)

Както обикновенно всякакво тестване ще е от полза :icon_wink2: Имайте предвид, че на iOS по-стар от 4.0 са възможни проблеми с визуализацията на приложението!

ЛИНК ЗА СВАЛЯНЕ
Отговори

oci снимка oci 21 август 2012 - 19:22

Малко срийн-шотове:
Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

oci снимка oci 07 септември 2012 - 10:20

Колеги приложението вече официално е в АппСтор и може да се свали абсолютно безплатно на всеки телефон! Можете да го намерите като напишете iOpel в АппСтор или от директния линк към iTunes
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 07 септември 2012 - 15:13

Браво колега, това е много добра новина. Адмирации!
Имам само един въпрос, има ли възможност приложението да работи на iOS 3.1.3 или заради използване на API коeто гo няма в нея версия минималната е iOS 4.0?
Отговори

oci снимка oci 09 септември 2012 - 21:08

Да ти кажа съмнява ме да има проблеми. Нищо не ти пречи да пробваш - гаранция няма да има проблеми за телефона. Най-много да не тръгне :icon_wink2:
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 11 септември 2012 - 17:45

Братле........какво да кажа. ...?? :knee: :knee: :knee: :knee:
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 11 септември 2012 - 18:25

 oci, на 09 септември 2012 - 21:08, каза:

Да ти кажа съмнява ме да има проблеми. Нищо не ти пречи да пробваш - гаранция няма да има проблеми за телефона. Най-много да не тръгне :icon_wink2:

Проблеми за телефона ми е ясно че няма да имам, но от AppStore не може да се инсталира на устройства с FW<4.0 т.е. няма как да се пробва на 3.1.3, поне не от всеки.
Ето какво направих - свалих приложението на компютъра, редактирах Info.plis файла, така че минималната версия която да изисква да е 3.0 и качих приложението на телефона през iTunes, но както се очакваше приложението крашва.
Именно затова попитах дали е възможно да го направиш да работи на 3.1.3 или използваш API което го няма в 3.1.3 и затова минималната версия на която може да се сложи е 4.0.

И още един въпрос, мислил ли си да добавиш възможност за разчитане на VIN номер?
Мнението беше редактирано от Meydger: 11 септември 2012 - 18:26
Отговори

oci снимка oci 12 септември 2012 - 08:59

Ще се постарая да намеря тестово устройство с 3.Х. Мисля, че няма библиотека която да изисква 4.Х но трябва да се провери. Ако не е тайна каква е причината да държиш телефона на толкова стара версия? И ако устройството е iPhone1(тоест най-първия iPhone, още iPhone 2G го наричат), там имам известни проблеми с работата и не работи.

За ВИН-а, не е лоша идея, но ще е доста натам във времето. По-скорошни идеи са записване на грешките с дата и час за всяка конкретна кола(за да може в бъдеще да не се чудиш абе тая грешка ли ми я даваше преди 2 месеца или друга беше) и описание на бушоните :icon_wink2:

Ще ви помоля, който свали приложението да го оценява(Rate this app), за да може да става по-обхватно :icon_wink2:
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 12 септември 2012 - 21:40

Телефона ми е 3G и го държа на 3.1.3, защото работи по-добре на нея отколкото на 4.2.1 (което е максималната версия за този телефон).

П.С. Смея да твърдя, че съм наясно с iPhone (модератор съм в bgiphone.com) и мога да мога да помогна с тестове на 3.X. Също така бих те разбрал ако не тръгнеш да се занимаваш с подкарването на приложението на тази стара версия (вече е на три години), така че не се чувствай длъжен.
Отговори

hudson снимка hudson 13 септември 2012 - 12:07

При преводите на MID съобщенията, на brake Light Check, текста навлиза в разделителните линии. Най-вероятно защото българския текст минава на два реда.
Отговори

oci снимка oci 14 септември 2012 - 08:09

 Meydger, на 12 септември 2012 - 21:40, каза:


Ще прегледам дали е възможно, но не мога да гарантирам на 100%.

 hudson, на 13 септември 2012 - 12:07, каза:


Мерси, ще го оправя в следващия ъпдейт :icon_wink2:
Отговори

oci снимка oci 23 септември 2012 - 16:34

Колеги пуснат е малък ъпгрейд на приложението, който вече чака одобрение от Епъл. Проблема, за който hudson спомена е оправен, плюс няколко други дреболии.

Специално за колегата Meydger е въведена поддръжка на iOS 3.Х

Надявам се да останете доволни :icon_wink2: Когато обновлението бъде официално одобрено, ще пиша отново.

Поздрави!
Отговори

oci снимка oci 02 октомври 2012 - 09:21

Новата версия e вече качена в iTunes!
Отговори

Makintier снимка Makintier 03 март 2013 - 20:15

Програмката не я намирам в App store?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 март 2013 - 20:30

А аз никъде не намирам действащ линк за сваляне.. :confused:
Отговори

oci снимка oci 03 март 2013 - 21:30

Изненадвате ме и двамата :confused:

ЛИНК

Току що проверих от моя телефон, има си я в АппСтора. Към края на месеца ще има и ъпдейт с интересни нововъдения :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от oci: 03 март 2013 - 21:31
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 март 2013 - 21:40

Sorry, може погрешно да съм се изразил/разбрал, но няма ли начин да се свали на PC-то, след това да го кача на телефона си ?
Отговори

Makintier снимка Makintier 03 март 2013 - 22:39

Аз съм с андроид система и проверих и в двете и не ми я намира :О
Отговори

hudson снимка hudson 03 март 2013 - 23:46

 DALGONSKi, на 03 март 2013 - 21:40, каза:

Sorry, може погрешно да съм се изразил/разбрал, но няма ли начин да се свали на PC-то, след това да го кача на телефона си ?

Сваляш си я през айтунс на компютъра и пак през него я качваш на телефона.

 Makintier, на 03 март 2013 - 22:39, каза:

Аз съм с андроид система и проверих и в двете и не ми я намира :О

А защо мислиш че ще подкараш епълско пиложение на телефон с андроид? :confused:
Мнението беше редактирано от hudson: 03 март 2013 - 23:52
Отговори

oci снимка oci 04 март 2013 - 22:58

Както и hudson Ви спомена - приложението за момента е само за iOS. DALGONSKi можеш да го свалиш на компютъра както ти предложи, но не виждам много смисъл :confused:

Току що пуснах нова версия за одобрение от Епъл. След 10тина дни ще може да си я свалите. Ще има възможност да записвате търсените грешки и да добавяте допълнителна информация(свободен текст каквото решите - загрял мотор, студено време и т.н.).

Ето малко инфо "от кухнята" :mhihi:
Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение

И те така... Средата на другата седмица живот и здраве "ъпдейтвайте" :mhihi:
Мнението беше редактирано от oci: 05 март 2013 - 11:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg