Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra 2.2DTI дърпа въздух

SoHardCore снимка SoHardCore 01 октомври 2020 - 20:51

Здравейте колеги,
Наскоро си купих въпросната Вектра, знаейки за този проблем. А именно става на въпрос че колата когато се спре под наклон връща нафтата и не иска да запали. Старият собственик е сложил ръчна помпа, което е временно решение на проблема.Сменени са всички горивопроводи до филтъра, както и маркуча за обратната нафта. Та въпроса ми е, може ли някой колега да ме насочи към читав майстор в Пловдив, който би се заел да го решим този проблем?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 октомври 2020 - 21:06

Най-добре ги разкарай от там всякакви помпи и помпички, ръчни, крачни.

След това щом маркучите на излишното гориво(не е "обратна нафта"), са сменени, е хубаво да се проверят и тройниците дали няма някой сцепен, тях също е хубаво да се сменят, ако не са досега.
Казваш "маркуча", надявам се не е само това парче от помпата до началото на тройниците, трябва всички парчета да се сменят. Маркучът е 3.2мм има такъв на gates

Следващото място е самият филтър, по-точно кутията му. Има уплътнения на отворите, където влизат маркучите. Лесно се усеща дали влизат хлабаво самите маркучи. Вадят се уплътненията от капачката на филтъра и се сменят, става много лесно, по два броя са на вход и на изход. Ако си с 12мм тръби, значи 11x2.5 уплътнения. Има и с 10мм тръби, тогава би трябвало да са 9х2.5..... след това много мазно ще влязат, омазняват се тръбите, за да не скъсаш някое уплътнение.
Общо взето, това са местата(извън самата помпа), откъдето може да "дърпа въздух"...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 октомври 2020 - 21:12
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 октомври 2020 - 21:19

 Д-и-м-о-в, на 01 октомври 2020 - 21:06, каза:



Общо взето, това са местата(извън самата помпа), откъдето може да "дърпа въздух"...

Тц. Има още.
Отговори

SoHardCore снимка SoHardCore 01 октомври 2020 - 21:29

 kalin09, на 01 октомври 2020 - 21:19, каза:

Тц. Има още.

и аз така се зачетох, въпроса ми е да се предложи майстор, защото искам да се направи като хората, а не аз да гадая, ако ме разбирате какво имам на предвид
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 октомври 2020 - 21:51

В Пловдив не знам, ако дойдеш до София за няколко часа и си ти.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 октомври 2020 - 05:18

 kalin09, на 01 октомври 2020 - 21:19, каза:

Тц. Има още.

Ми допълни ги
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg