Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Г вакуум помпа проблем

Kraismir снимка Kraismir 02 октомври 2020 - 16:44

Колеги здравейте имам следният проблем колата е астра Г 1.7турбо дизел 68 коня
Паля колата всичко е наред след извесъно време светва чека и колата губи мощност ако освобя от скорот инзадържа на пълна газ след 5 6 секунди изгасва и колата пак има тяга днес отворих помпата беше буквално пълна с масло
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ако да моля за помощ къде да се търси причината
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 октомври 2020 - 05:21

По принцип вакумната помпа трябва да си има масло в нея иначе ще блокира, обаче в тънкия маркуч за вакум към соленоидите не трябва да има масло.
Намери някой колега с вакуумметър и потърсете откъде се губи вакума.
Отговори

Kraismir снимка Kraismir 03 октомври 2020 - 15:24

Маслото отива явно с соленоида или поне влиза в маркъча към соленоида
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 октомври 2020 - 15:41

Щом влиза в тънките маркучи, помпата е за смяна. Има вариант да смениш клапана към сервоапарата на спирачките и оттам да си вземеш вакум, а този сегашния се запушва.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 октомври 2020 - 17:13

Вече ги няма. Има едни пак оригинални, но са с много по- голям диаметър и изобщо не ми харесва как става. Така че само с тройник и оригиналния клапан остава.
И клапаните от ВАГ групата не стават, защото малкия извод е от страната на сервото спрямо клапана.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 октомври 2020 - 17:18
Отговори

kalin09 снимка kalin09 03 октомври 2020 - 20:07

 tisho.74, на 03 октомври 2020 - 17:13, каза:

защото малкия извод е от страната на сервото спрямо клапана.

Това с какво пречи?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 октомври 2020 - 20:12

Верно ли точно ти питаш това? :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 октомври 2020 - 20:12
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 октомври 2020 - 10:00

Ами там имам вакуум както и преди него ,та даже и се задържа и след гасене на двигателя. Та какво пречи?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 октомври 2020 - 12:34

Точно това- ако закачиш вакуумната система за турбото и останалия панаир от страната на сервото (и обратния клапан е откъм помпата) ще изгубиш вакуума от сервото при гасене на мотора, защото всичките клапани отварят към атмосферата при гасене на мотора и тая система остава без вакуум. От това става ясно, че тая схема НЕ е като оригиналната. Отделно при такава схема загуба на вакуум от където и да било във веригата на турбо и всичко друго там по време на движение ще те остави без серво на спирачките.
Между другото като начертаеш пневматичната схема всичко става още по-ясно.
Именно затова тоя клапан при бензиновите опели е точно такъв- третия извод е ПРЕДИ клапана, а не от страната на сервото, т.е. се намира от страната на помпата спрямо клапана.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 октомври 2020 - 12:41
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 октомври 2020 - 18:10

Тия маркучета са с толкова малък дебит ,че и при откачено такова си имаш серво. + това преди/след клапана ще е едно и също при повреда при работещ двигател. И клапаните отварят към атмосфера изпълнителния механизъм ,не вакуума?!
Мнението беше редактирано от kalin09: 04 октомври 2020 - 18:10
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 октомври 2020 - 19:03

На четири мои вектри, една на Оги, и не знам колко зафири и астри баш входа на клапаните се отваря към атмосфера, заедно с изхода. Не знам защо, може и от годините да е, но ми е все едно.
И това за дебита- отвора е достатъчен, за да изгуби вакуума до толкова, че сервото да спре и да останеш без него. Лично е пробвано на вектрата, която сега е при Емо.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 октомври 2020 - 19:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg