Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Гражданска отговорност - цени - съпоставки

zdravkop снимка zdravkop 05 ноември 2010 - 20:46

 ulieliadi, на 05 Nov 2010, 20:40, каза:


Благодаря ти за уточнението. Наистина не се бях сетил за това. :kinggrin: :mhihi: <_<
Отговори

Рошко снимка Рошко 05 ноември 2010 - 20:51

 zdravkop, на 05 Nov 2010, 18:54, каза:

Колегата kibo_tom3111 нещо се е объркал. Такава цена в Левинс няма. Най- евтино е в армеец за двигатели 1.8.

Не се е объркал. Просто Лев Инс са си друга България... Там всеки офис е сам за себе си и в общи линии сам определя цената и отстъпката. Някои офиси, които са по-нови и без утвърдена клиентела, предпочитат да дадат цялата възможна отстъпка (която иначе биха дали на брокер) на който и да е клиент, само и само да набират "бройка", защото имат план, който трябва да изпълняват и ако не го изпълнят, няма премии, офисите се затварят и т.н. - все хубавини. Та при Лев Инс, всичко си е договорки на "местна почва" и в някой офис може да ви предложаст цена, по-ниска от който и да е брокер, просто защото ще ви дадат цялата отстъпка, която иначе биха дали на брокера.

 ulieliadi, на 05 Nov 2010, 20:40, каза:

а застраховаш този който ще те удари(недай си боже) :mhihi:
Ц! :kinggrin: Застраховаш този, който евентуално ТИ би ударил... <_<
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 ноември 2010 - 21:30

 zdravkop, на 05 Nov 2010, 20:26, каза:

Колега, някакви отзиви за тази фирма? Понеже мисля и аз да се застраховам при тях.


-Ами аз като цяло бях много скептично настроен към това да си правя застраховка през интернет.. за първи път ми беше.. Но уви, хората от сайта много приятно ме изненадаха, имаше малко недоразумение, но те ми се обаждаха няколко пъти за уточнение, бяха адски учтиви и отговаряха на всеки въпрос от моя страна. След като уточнихме всичко отидох в офис на SPEEDY (с тая фирма работят) и си взех полицата, цената беше като калкулираната в сайта до стотинка (при еднократно плащане на полица тя поемат разноските по доставката). Всичко точно попълнено, за мен най-изгоднно беше тогава на UNIQA, от 1-ви тоя месец съм с тая застраховка.

п.п. Като единствена и НЕЗНАЧИТЕЛНА подробност мога да отбележа това, че други мои приятели правили застраховка през интернет получават и двустранен протокол, аз нямах.. но искрено се надявам да не ми и потрябва.

Когато калкулирах моята полица в посочения сайт цената просто ме уби! До сега плащах (е верно че беше на вноски), ама ми излизаше над 220 лв., а тук ми излезе 137.40 лв. - можете да си представите реакцията ми, когато разбрах че това не е шега. Гражданска отговорност + зелена карта за автомобил 2000ссм., като се има в предвид, че аз съм само на 25 год.
Отговори

Рошко снимка Рошко 05 ноември 2010 - 21:42

 DALGONSKi, на 05 Nov 2010, 21:30, каза:

п.п. Като единствена и НЕЗНАЧИТЕЛНА подробност мога да отбележа това, че други мои приятели правили застраховка през интернет получават и двустранен протокол, аз нямах..
Това да ти е проблема. Ако недай си Боже стане ПТП, така или иначе двамата водачи с двтв МПС-та трябва да се явят ЗАЕДНО в застрахователната компания на ВИНОВНИЯ водач и там на място от компанията ще ви дадат. Много ЗК компании практикават по този начин, тъй като по този начин си спестяват разходите за печатане на протоколи към всички полици и дават само на тези, които имат нужда от такъв.
Отговори

dth_user снимка dth_user 06 ноември 2010 - 11:07

Колеги, ако все още не знаете, бихте могли да проверите тук дали брокерът Ви е превел парите в застрахователната компания и съответно в Гаранционния фонд. Поздрави!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 ноември 2010 - 11:29

 dth_user, на 06 Nov 2010, 11:07, каза:


Благодаря, колега! След като ми донесат полицата ще проверя дали са ми превели парите! Дадох си заявката в Гетинс, пък да видим какво ще стане.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 06 ноември 2010 - 11:43

Моята я направих в ТопИнс сега проверих и всичко е ОК :kinggrin:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 ноември 2010 - 17:26

А моята изглежда не е преведена където трябва, проверих в посочения сайт и излиза, че към момента нямам ГО ..?!??
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 ноември 2010 - 18:14

 DALGONSKi, на 06 Nov 2010, 17:26, каза:


Хм, това не е добре... И аз сключих застаховка с тая фирма и ако не превеждат парите, ще стане проблем...
Отговори

Рошко снимка Рошко 06 ноември 2010 - 18:21

 DALGONSKi, на 06 Nov 2010, 17:26, каза:

А моята изглежда не е преведена където трябва, проверих в посочения сайт и излиза, че към момента нямам ГО ..?!??

Я ми пусни рег. номера си на ЛС да проверя.
Отговори

barzia снимка barzia 06 ноември 2010 - 18:33

Колеги масово брокери правят далавери като ви взимат парите и си ги слагат в собственият джоб,
вие разбирате едва когато стане ПТП,а от там следва кои ще плаща щети от тва птп разбира се които няма ГО..
Моя съвет е да не се лъжете по цената и да ходите директно при застраховател... :kinggrin:



Поздрави..
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 ноември 2010 - 18:51

 Auris 1.6 vvt-i, на 06 Nov 2010, 18:21, каза:



Правена е седмица преди 1-ви ноември.. ако има някакво значение ше се постарая да откопая бележките от SPEEDY за точната дата. Имам и потвърждение на електронната поща пак от тях, и входящи разговори (за тях мога да докажа с помощта на мобилния си оператор предполагам).

п.п. Иначе сега поразрових из нета.. гледам, че и по други авто-форуми коментират въпроса. Казват че.. дори застраховки, които са правени при наистина хора, на които може да се разчита (от години при един и същ правени) отново не излизат когато проверяваш..

Или пък наистина е МАСОВА тая практика със застрахователите.. да не превеждат където трябва пари и след това като се случи най-лошото почват разните им там "врътки" и докато дойде ред някой да си намери (вече) правата и да си вземе парите минават месеци..
Отговори

barzia снимка barzia 06 ноември 2010 - 19:37

Колега както казах, масова практика е с ГО даже и с Авто каско,мой познат си купува кола която е с авто каско в Армеец един ден му разбиват колата той ходи до Армеец, да си заведе
щета.Там му казват,че такава полица и авто каско няма при тях,естествено брокера си беше взел парите за него..А ние сме спокойни,че си имаме ГО и каско пак правиме някой хора богати и се явяваме като тяхни спонсори ... :mhihi: Но нали сме Българи всеки си вика на мен тва не може да се случи,да ама не другият път може и ти да си жертва на тези измами за това трябва да се внймава..
Поздрави :kinggrin:
Отговори

samoaz снимка samoaz 06 ноември 2010 - 22:27

Здравейте колеги. На мен във въпросния сайт GO PUB застраховката ми излезе един месец след като я бях сключил. Правих я по интернет през сайта с оранжево (да не правя реклама). А старата ми ГО излизаше само по номер на рама тъй като още не беше регистрирана колата когато я сключих.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 ноември 2010 - 17:36

Да внеса малко пресна информация по случая.. за свое успокоение, и за колегата zdravkop който е сключил ГО в същия сайт, в който сключих и аз. Значи днес се обаждах отновно на екипа на GetIns.bg те на мен също няколко пъти (отново свалям шапка на професионализма и отношението към клиентите си), ходих и до офис на UNIQA в нашия град. Какво се установи - по данни от регистрационен номер - няма валидна ГО, обаче при РАЗШИРЕНО ТЪРСЕНЕ и въвеждане на рамата на автомобила веднага излезе полицата! Така и не разбрах точно кой и къде е объркал нещата, но някъде "по трасето" са объркали регистрационния номер..
По принцип номера ми е [Е 99** ВТ] а незнайно как е записан в следния вид --> [В 00** ВТ] - ОЧЕИЗВАДНА РАЗЛИКА/ГРЕШКА.. Та както и да е, полицата ми е напълно "легална" единствено в сайта на КФН (сайта: http://www4.fsc.bg/insn/ ) при въвеждане на номера ми не излиза.

Та за успокоение на колегите, които като мен не са получили "положителен" отговор на проверката си нека за почнат с това: 1) въведете номера на рамата си; 2) отидете в офис на компанията, към която е полицата (независимо че е сключена през интернет или друг брокер); 3) обадете се там където е сключена застраховката или отпратете запитване към КФН. (аз почнах в обратен и ред и вдигнах много прах за нищо кажи-речи, но важното е че стигнах до истината..) :kinggrin:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 ноември 2010 - 18:08

 DALGONSKi, на 08 Nov 2010, 17:36, каза:

Да внеса малко пресна информация по случая.. за свое успокоение, и за колегата zdravkop

Информацията ти е безценна, колега! Поздрави!!! Наистина се бях притеснил, но щом грешката е техническа, значи хората от "нашия" сайт са коректни.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 08 ноември 2010 - 18:09
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 ноември 2010 - 18:30

 zdravkop, на 08 Nov 2010, 18:08, каза:



За всеки случай проверявайте, независимо как, къде, кога и от кой е сключвана полицата. Ако тръгнете по посочения от мен ред рано или късно ше откриете истината.. и колкото по-рано - толкова по-добре! Дано всички да стигате най-много до "Разширено-то търсене". :kinggrin:

п.п. В сайта на КФН въвеждайте ПРАВИЛНО номера на рамата БЕЗ да пишете регистрационния номер (ако случайно е сгрешен като в моя случай ако го напишете пак няма да Ви излезе)!
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 08 ноември 2010 - 18:37
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 ноември 2010 - 20:37

Много странна работа! Въвеждам номера на рамата на Вектрата и ми излиза, че нямам сключена ГО нито към настоящия момент (по старата полица), нито към следващия месец (по новата полица). Не въвеждам номера на колата по съвета на колегата, но излиза, че съм без застраховка и сега, и от следващия месец. Ще отида понеделник в офиса на Армеец да видя дали тази застарховка съществува или не.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 ноември 2010 - 20:46

Ами нищо чудно да са объркали номера на рамата.. Провери първо с регистрационния, после по номер на рама и дата, от която е валидна новата полица. Ако не бива с тия 2-те опции, следваща стъпка -> застрахователната компания, към която е полицата. Аз пращах сканиран големия талон на колата за да оправят грешките, сега чакам да видя ше има ли резултат..
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 ноември 2010 - 11:48

След 10 дни сагата най-сетне приключи.. След писане на 10-тина и-мейла, след толкова телефонни разговора НАЙ-НАКРАЯ и моята застраховка излезе както трябва в КФН и ГФ. Какво се беше случило: 1-во: грешка допусната при вписване на данните в компанията; 2-ро: грешка при "пренасянето" (идея си нямам кой и как го прави, но просто под всякаква критика) на данните към Гаранционния фонд; 3-то: грешка при отразяването на данните в самия сайт на Комисията за Финансов Надзор - бяха написали начална дата на полицата 01.01.2010г (както си е) и (забележете) крайна дата на покритие 06.11.2010г или точно 5 дни.. :helpsmilie:

п.п. Който ще си прави полицата през нета, та дори и през брокер на компания любезно ДА АКЦЕНТИРА точно в ПРАВИЛНОТО отразяване на данните и да прави проверка, да гони до дупка и това е! Нека разберат в крайна сметка, че който плаща - той поръчва музиката!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg