Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Гражданска отговорност - цени - съпоставки

баш майстора снимка баш майстора 11 януари 2011 - 19:23

Ама аз съм я прочел от до :) уж преди 1-2 седмици, за да се ориентирам за цените на ГО,но може и да съм пропуснал нещо. Седмица две ли казваш - е тогава ясно - то още няма 2 седмици :p дано това да е проблема, иначе май по твоите стъпки :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от баш майстора: 11 януари 2011 - 19:24
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2011 - 19:32

Ами ако не ме лъже паметта, но ония от КФН обновяват на толкова информацията. Ако не излезе и тогава през обикновеното и разширено търсене, вместо да се занимаваш като мен, най-лесно ше е да отидеш до съседката.. :p
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 13 януари 2011 - 17:25

Воала - : Към 13.01.2011 автомобил с ДКН= M_____AM има валидна застраховка ГО
екстра. Значи всичко си е било точ, просто КФН още не са си били осъвременили информацията. Само не мога да си обясня, защо за 2008 излизат 2 застраховки???? Тва просто от любопитство, аз си знам, че само една съм сключил и платил
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 20 януари 2011 - 11:01

За мойта от профила излиза - 155 лв. в "Български имоти",-АД, ако я направя директно от офис, ако я поръчам през интернет - 168,10 лв.

До юни 2011, може и да се промени, дали нагоре или надолу, ще видим!!!!!

Ето някои линкове за сравнение:
http://www.topins.bg/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0...%BE%D1%81%D1%82

http://mybroker.bg/c...calculator.html

http://www.getins.bg/
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 януари 2011 - 11:17

Сега като сравнявам през тия 3-та сайта като че вече няма разлика в цените, докато преди 2-3 месеца имаше, при това осезаема. А откакто я направих (2-3 месеца) гледам има скок с 30% в цените на всички застраховки ?!!

п.п. И пак не разбирам защо идентична застрахователна полица в различните компании има разлика от сорта на 195 <-> 450 лв. ?!?? :biggrin:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 януари 2011 - 18:00

 DALGONSKi, на 20 Jan 2011, 11:17, каза:


Същите въпроси си ги задавам и аз. Навсякъде цените са еднакви, никаква разлика или ако има, то тя ще е почти незабележима.
П.С. Колега kibo_tom3111, как разбра, че в офис цената е различна? Аз не видях такава опция в сайтовете.
Отговори

gosho снимка gosho 20 януари 2011 - 18:34

Моята излезе 168.10 на български имоти със зелена карта и включени 2% от 1 януари.Човека ми каза че това е минималния праг на застраховките,и 1000кубика да е колата пак е толкова,пък може и да ме лъже незнам.
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 20 януари 2011 - 19:52

И моята излезе 165 лв. в Български имоти, със зелена карта, сключена в самия край на миналата година. Такава беше цената и в офиса им, а и по интернет- нямаше и ст. разлика
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 21 януари 2011 - 10:55

 zdravkop, на 20 Jan 2011, 18:00, каза:

П.С. Колега kibo_tom3111, как разбра, че в офис цената е различна? Аз не видях такава опция в сайтовете.



Проверих директо във офисите на "Български имоти" във Велико Търново, ул. В.Левски №2 - имат си сайт и адрес. Там също може да си калкулираш цената на гражданската и се оказва, че е по евтина с 13 лв. от тези предлагани в Интернет. Предполагам, че това са отстъпки които се правят на пощенските служби и куриерите. Така че като му дойде времето пак проверка и директно в офиса или по куриер. Миналата година лятото по куриер ми излезе по евтино - зъъъъъънннн на вратата, кво бре - имате застраховка - хм, добре ето ти парите и подпис и чао. Тази година не знам към средата на годината къде ще е по евтино. Мисля, че през лятото цените се смъкват, защото народа масово застрахова в края и началото на годината.

Чукнете в сайта на "Български имоти"-контакти (излизат всички областни градове)- избирате областта - излизат адресите на компанията във вашия град. Питаш и т.н. Може и да се ме излъгали, но засега нямам зор до юни 2011.
Ето и линка:
http://www.bulgarski.../pages/contacts

Ето и къде може да ги видите - на сайта - отваряте продукти- вляво чукате "гражданска отговорност", най ниски тарифи - трябва да излезе Екселски файл, с 3 шийта отдолу, отваряте за който град искате и виждате по колко лева са.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 21 януари 2011 - 11:16
Отговори

samoaz снимка samoaz 21 януари 2011 - 11:20

Цената ти пак е 168,10 лв.
* В посочената базова застрахователна премия НЕ СА включени вноски за Гаранционен фонд, Обезпечителен фонд и данък върху застрахователната премия.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 21 януари 2011 - 11:31

Прав си, но очаквах да има и колона "общо" с което клиентът да бъде добре информиран, защото набързо го прегледах и не съм се замислил. След това звъннах на офиса дали ще се потвърди и ми казаха същото което ви писах по горе.
Значи и тази патка дето ми отговори по телефона и тя ме метнала с тези 13 лв., като ми е казала също тази цена. (сигурно е нова в бранша).

Извинявам се за подвеждането на всички!!!!!!!!!!! :biggrin: :no: :love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg