Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво мислите за тази идея ?

Тази тема е заключена Next »

Анкета: бихте ли ползвали тази услуга (70 потребителя са гласували)

бихте ли ползвали тази услуга

Не можете да видите резултатите от анкетата преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.
Гласуване

Гостrey_cra4ola_* 29 януари 2011 - 23:38

здравейте колеги нямаше ме извесно време но работа та си е работа и така утре ще ида да погледна няколко помещения който се дават заедно те представляват три отделни гаража един до друг (поне така разбрах) два от който свободни а третия е напревен като камера за боядисване и мсиля в началото да не се изхвърлям с страшни реклами и други "газарий" мисля да направя така двете клетки да ги оборудвам с инструменти едната с подемник и всичко това да си го въртя сам като се има на предвид че монтьориските дейности ще са от тези по лесните (накладки,масло ,филтри, тампони,накрайници и други) тези дейности ще се извършват както от мен така и от колегите с опцията "оправи си сам" по прицнип гаража ще е повече към козметичните дейности като боядисване изчукване кърпене правене на генераци и други такива неща надявам се до няколко дена да се рабере какво ще се прави и да почна да се нанасям като разбера какво следва и как се равиват нещата ще споделя между другото тези помещения се намират в село Орезаре на няколко километра от Пловдив посока Пещера :D
Отговори

oggie снимка oggie 30 януари 2011 - 00:28

Според мен ако си отваряш сервиз е игради го около идеята за стандартен сервиз ако имаш опита . Самообслужването е супер ама сега си представи иде поредния балък тип мога и знам всичко и ти заема единия подемник или канал за целия следобед както и един шкаф с инструменти и дотам. Майсторите ти се нервят оня ги псува, че се е докарал да си оправя колата сам от такива некадърници като тях . Изсипва една камара инструменти около колата си и за довиждане си мушва няколко по джобовете . Идеята е супер но за бели държави ти не можеш да озъптиш собствените ти хора да не те окрадат та камо ли някой бесен таксиметър или голфаджия . Силата на един сервиз е в майсторите ако са такива от кол и въже ако ще и най-безумните инструменти да им дадеш ще фалираш . Намери някой наистина добри , влагай в обучения и инструменти и пари ще имаш винаги . Тая идея ако си мераклия задели един подемник или канал и задължително в компанията на твой човек да си правят ремонти . Ти хубаво говориш за накладки ама ще му гарантираш ли на тоя интернет псевдомайстор че ще се прибере вкъщи жив и че няма да забърше някоя спирка щото са му отказали спирачките .
Мнението беше редактирано от oggie: 30 януари 2011 - 00:31
Отговори

CH_M снимка CH_M 30 януари 2011 - 11:10

Към колегата rey_cra4ola , не искам да ти пречупвам ентусиазма , но наясно ли си че тая дейност за да я извършваш трябва да имаш регистрирана фирма , било ЕТ , ЕООД и т.н.
Касов апарат , помещението да има разрешително за съответната дейност , становище от пожарна , ХЕИ , енерго , договор за трудово -медицинско обслужване и какви ли не още "простотии" , а всичкото това е съпроводено с много пари и тичане по учреждения и служби .
Добре , почваш така да се каже нелегално ....но ще е до едно време , и в един момент като те "барнат " и какво правим ?
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 30 януари 2011 - 15:05

колега знам че има рискове знам как седят нещата незам защо повечето хора си мислят че си нямам хал хабер как седят нещата доста време съм работил не легално и до сега нямам издънки надявам се и сега да няма преди малко се върнах от гаража и да ви кажа като го видях направо ми се придрайфа обаче като го отвори вътре човека и мястото за боядисване ми хареса доста , не е камера ,но е направена добре другото което ми направи впечетление е че е много топло смисъл има доста стъкла през който влиза светлина и се загрява което е добре другото което е добре за начало е че няма да има фирми и такива работи в началото докато се разработя ще е така и по нататък (надявам се силно) да се преместя в Пловдив и да потръгне идеята сега нещата който не ми харесаха са че е нисичко (няма да може да се сложи подемник което много ме разочарова) второто нещо е както казах че отвън прилича на някво гаражче за оправяне на колелета но пък наема е доста синволичен и мисля че работата ще стане
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 януари 2011 - 15:07

Колега, всичкото това едно изречение ли е? Къде са ти точките, главните букви и тн.? Извинявай, че така се намесвам и спамя в темата ти, но би ли писал малко по-грамотно и разбираемо? Благодаря предварително! :mhihi:
Отговори

XBASS снимка XBASS 30 януари 2011 - 15:38

Колега , според мен идеята ти ще излезе печелифша почти всеки уважаващ колата си човек предпочита или да гледа през цялото време какво му правят с колата или да си го направи сам и побалгари до някаде.Аз лично бих дошал при теб да си наема инстроменти и сам да си сменя примерно накладки или нещо друго по моите вазможности. :mhihi:

 IvailoM, на 30 Jan 2011, 15:07, каза:

Колега, всичкото това едно изречение ли е? Къде са ти точките, главните букви и тн.? Извинявай, че така се намесвам и спамя в темата ти, но би ли писал малко по-грамотно и разбираемо? Благодаря предварително! :mhihi:


кое не разбра и не всички имаме вишсе :mhihi:
Отговори

iceman снимка iceman 30 януари 2011 - 16:09

Здравей Колега.Моята кола я прави някой друг единствено и само ако има проблем с електрониката,иначе всичко останало сам си правя по нея.И аз ползвам сервиз на един приятел,за което си му плащам разбира се.Идеята Ти е хубава и Ти пожелавам да е печеливша.Но както казаха Колегите направи си сервиз с три клетки във които ще работят майсторите Ти,а останалите две ги пусни с опция "Направи си сам".Защото ако разчиташ само на това си направи една проста сметка.Да кажем 5 халета по 10лв на час=50лв.,50лв.по 8 часа=400лв.,ако запълним времето постоянно.помисли си дали Ти е рентабилно и дали ще си доволен от крайният резултат.Иначе пак казвам идеята Ти е супер,аз лично бих я ползвал.Успех в начинанието каквото и да решиш.
Поздрави :mhihi:
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg