Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Най - икономично каране

speedo снимка speedo 03 февруари 2011 - 08:39

Абе що годе, може да му се довериш кога ти гори повече и кога по-малко.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 февруари 2011 - 11:23

 ivozet, на 04 Feb 2011, 11:13, каза:



-То при условията от клипа, на усет би могло да се постигне още по-"абсурден" резултат - убеден съм в това! :helpsmilie:
Отговори

Гостivozet_* 04 февруари 2011 - 11:52

 DALGONSKi, на 04 Feb 2011, 11:23, каза:

-То при условията от клипа, на усет би могло да се постигне още по-"абсурден" резултат - убеден съм в това! :mhihi:


Реален, колега! При мен ми даде същата консумация от 4 /100, но с тест празно-празно и без темпото! :helpsmilie:
Отговори

logarex снимка logarex 04 февруари 2011 - 13:02

 Rumkata, на 31 Jan 2011, 21:12, каза:

това не е много от значение. питам те с каква си скорост при тези, защото ако на 3000 с около 120 значи с бавна кутия.

Преди карах астра sport f 1.8 16v 115 кс. c18xel двигател. Скоростната кутия мисля,че беше същата или подобна на тези астри gsi 2.0 8v 115кс.
На 5-та със 3000 оборота помня че вървеше с 96-100км/ч
1-ва до 6000 оборота- 65
2-ра до 6000 оборота - 95
3-та до 6000 оборота 120-125
4-та до 6000 някъде 160-165
5-та така и не я установих продадох колата, за което малко ме е яд :D

Още нещо. Сега карам Вектра б фейслифт края на 2000 с 2.0 dti 101кс. интересно е,че задната ми е на мястото на 6-та скорост, а не като на всички опели до първа. Четох нещо, че се водила някаква дълга ли нз някой да ми разясни ако може.
Иначе с вектрата минавам 420км със 18.и нещо заредени литра, за 40лв тогава беше :) Есента топло време, не горещо без климатроник :) Както и да го смятам е около и под 4.5
Градско дава 7 при нормално каране :)
Мнението беше редактирано от logarex: 04 февруари 2011 - 13:03
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 04 февруари 2011 - 13:16

Аз по моментен разход на борда немога да хвана нищо там се въртят едни луди цифри и е много чувствително, гледам средния разход който учудващо в повечето случаи е верен. Относно темпомата при автоматична кутия според мен ще е по- икономичен от колкото при механична, при мен не е по-икономичен отколкото аз да си давам газ. В града според мен икономично каране няма, зависи много от трафика. Мойта в града ми е горяла и 9л/100км и 16л/100км без да променям стила на каране.
Поздрави!
Отговори

Astra Wagon снимка Astra Wagon 04 февруари 2011 - 15:17

И според мен икономичното катане в градски условия е обвързано с много фактори, като вече споменатите. Аз се сетих за още един трик, който не е обсъждан пряко до момента, а именно спирането или убиването на скоростта с намаляване на предавките постепенно от по-висока към по-ниска вместо използването на спирачката от раз. Не говорим за висока скорост от над 90км например, но под нея според мен да кажем с 60 от далече видиш, че светофара светва оранжаво спокойно може да паднеш на долна предавка и след като оборотите паднат сваляш на по-малка без газ разбира се :)

Относно извънградското каране не оспорвам момента на икономия при спускане по голям наклон при неизключена предавка, т.е. не по инерция, но обикновенно след голям наклон почти винаги следва пак такъв голям наклон, но в обратна посока, т.е. нагоре... Лично на мен, когато съм в тази ситуация почти винаги изключвам от скорост, не толкова за да гоня или не икономия, а по-скоро защото не обичам да си губя скоростта, а и ако следва стръмен баир и вече съм изгубил достатъчно скорост, да речем от 130 е паднала на 80-90 все си мисля, че ще ми коства повече гориво за да я наваксам или да изкача баира без да се наложи да падна на по-ниска предавка... :helpsmilie:

ПС: Един въпрос - сигурно ли е, че при Газов Инжекцион важи правилото за Принудителния Празен Ход????
Мнението беше редактирано от Astra Wagon: 04 февруари 2011 - 15:20
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 04 февруари 2011 - 17:06

Свалянето на по ниска предавка донякъде икономисва гориво, накладки, но да не забравяме съединителя, а той никак не е евтин при някой модели.
За ГИ мисля, че ППХ важи понеже се управлява от ЕКУ-то и следва както е при бензина, работата ГИ и бензин не се различава по нищо мисля, ако греша нека ме поправят :helpsmilie:
Отговори

dionisi снимка dionisi 04 февруари 2011 - 17:19

 Astra Wagon, на 04 Feb 2011, 15:17, каза:

ПС: Един въпрос - сигурно ли е, че при Газов Инжекцион важи правилото за Принудителния Празен Ход????


100% :helpsmilie:

Реално някой ГИ-та имат функцията, ако определен период от време не получат сигнал от бензиновите инжектори, автоматично да превключат на бензин. Но това се индикира чрез зумера на копчето, така че няма опасност да си преминал на бензин без да разбереш ;)
Мнението беше редактирано от dionisi: 04 февруари 2011 - 17:19
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 февруари 2011 - 18:55

 Boxy_, на 04 Feb 2011, 17:06, каза:

Свалянето на по ниска предавка донякъде икономисва гориво, накладки, но да не забравяме съединителя, а той никак не е евтин при някой модели.
За ГИ мисля, че ППХ важи понеже се управлява от ЕКУ-то и следва както е при бензина, работата ГИ и бензин не се различава по нищо мисля, ако греша нека ме поправят :mhihi:

Като цяло е така, но при ГИ течна фаза е 100% идентично, тъй като се използва оригиналното еку на автомобила, без допълнителни. При ГИ суха фаза мисля, че е на същият принцип, но със собствена електроника, имайки впредвид еку'то на самият автомобил. Не съм много запознат, с ГИ, но това успях да намеря. Предполагам има още разлики, но не са съществени като цяло :helpsmilie:
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 04 февруари 2011 - 20:12

кво каране икономично като днеска гледам нафтата 2.41 :helpsmilie: :mhihi:


http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/benzi...hava-oshte.html
Мнението беше редактирано от Gmilev: 04 февруари 2011 - 20:13
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 04 февруари 2011 - 21:28

 ivozet, на 04 Feb 2011, 11:13, каза:




на дълъг път с 90 ми идва да си прережа вените от скука :helpsmilie:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg