Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Мнения за тази Вектра Б

sailor снимка sailor 02 февруари 2011 - 21:31

Следя доста мобилето в момента. Направи ми впечетление тази вектра че цената е леко ниска сравнение с другите. Ако някой я е гледал нека сподели мнение. Изглежда много запазена но ме притеснява да не е "напудрена" само.


http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 02 февруари 2011 - 21:36

Защо ти се струва ниска цената? Нов внос кола 98 година колко да струва? Като и направиш покупко- продажбата, номера, смяна ремъци, ролки, масла и ще ти излезе на 4000 лева. Според мен няма бордови компютър, това успях да забележа.
Отговори

McCoy снимка McCoy 02 февруари 2011 - 22:18

Колада изглежда добре, но ако направеиш добър пазарлък може и на 3000 да падне.
Отговори

sailor снимка sailor 02 февруари 2011 - 22:24

Преден десен калник ми се струва правен или има някакво отражение ? Някой друг да забелясва нещо по него от към предната страна към мига4а
Отговори

hudson снимка hudson 02 февруари 2011 - 22:28

По снимките въобще недей да съдиш за състоянието на ламарините.
Ако имаш познат който има такава вектра, отивайте и я гледайте. Проверете задното окачване за луфтове - ревизията на втулките отзад е от 180 до 300 лв в зависимост от къде купуваш частите и кой ти я прави. Задължително закачане на компютър!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 02 февруари 2011 - 22:32

Колата изглежда добре но както казва колегата недей да съдиш по снимките. Кат гледам си от Варна а колата в Монтана та моя съвет е да се огледаш за някоя по близко,че ако се разходиш напразно отидоха една камара пари на вятъра!
Има и друго решение да помолиш някой колега,който наблизо да отиде да я огледа но винаги съществува риска докато отидеш да я продадат! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 02 февруари 2011 - 22:34
Отговори

Malchevv снимка Malchevv 02 февруари 2011 - 22:37

ТАзи кола е таркаляна много.Отвън изглежда перфектна а отвътре изобщо не ми хвана окото това което виждам на снимките.Изтаркана избледнала тапицерия (или е изпрана и е снимана още преди да изсахне.....) НЕможе кола която я вали дъжд сняг пече я слънце да е излгежда като нова а отвътре да изглежда като 25г кола- а аз държа много на перфектен,запазен салон (Таблото отпред кадето е климатроника е сменено (син цвят) доло поставките са в (черен цвят) осветлението му неработи това да не те бърка просто казвам.
Десния халоген пуска вода прави конденз там друг проблем.... !!! Като цяло колата е ИЗмита за 1година напред дет се вика.... но за тия пари и аз съм сагласен да я взема ако и двигателя и е добре. :newsm05_41:
Отговори

hudson снимка hudson 02 февруари 2011 - 22:52

Колега, или монитора ти предава в някакви извънземни цветове или аз не довиждам.
Тапицерията е плюшена и затова ти изглежда протъркана и износена на снимките. Имах вектра с такава тапицерия и мога да ти заявя че между снимките и реалността разликата е огромна.
Къде го видя този син цвят около климатроника, така и не разбрах. И защо реши че не му работи осветлението? Всички дисплеи си светят, ако имаш предвид бутоните - те светят само когато са натиснати.
Отговори

titan22 снимка titan22 02 февруари 2011 - 22:56

Най-малкото,километрите са поне двойно занижени,а като гледам цените на дизелите нещо не ми се връзва цената.Дано случиш на кола колега.
Отговори

FRYER снимка FRYER 02 февруари 2011 - 23:16

Вярно е,че шофьорската седалка изглежда повече захабена в сравнение с пасажерската,но все пак по снимка не може да се каже със сигурност.По-скоро обърни внимание на охладителната течност(разширителният съд ми се струва,че е в два цвята).Задължително вземи приятел,който има опит с тези автомобили.Десният калник има перфектна линия,това за мен е отражение.Не видях и сини части по интериора.
Успех :newsm05_41:
Отговори

oci снимка oci 02 февруари 2011 - 23:22

Стига бе хора какво искате от колата - за 3к ще я спазарите колата с климатроник. Отиваш водиш я на диагностика, водиш я да видят работи ли климатика и взимай смело. Изхабен бил интериора - та това е кола на 13 години. Ако е поддържана като хората си заслужава парите вектрата :newsm05_41:
Отговори

hudson снимка hudson 02 февруари 2011 - 23:23

Сега като го спомена и аз се загледах в него. Даже ми изглежда отвътре да е черно разширителното казанче. Може би е имало смесване на масло с антифриз. Тук обаче това не означава веднага издухана гарнитура или крива глава. Тези дизели имат един топлообменик в който маслото се охлажда от антифриза - възможно е и там да е бил проблема.
Отговори

Malchevv снимка Malchevv 02 февруари 2011 - 23:25

 hudson, на 02 Feb 2011, 22:52, каза:

Колега, или монитора ти предава в някакви извънземни цветове или аз не довиждам.
Тапицерията е плюшена и затова ти изглежда протъркана и износена на снимките. Имах вектра с такава тапицерия и мога да ти заявя че между снимките и реалността разликата е огромна.
Къде го видя този син цвят около климатроника, така и не разбрах. И защо реши че не му работи осветлението? Всички дисплеи си светят, ако имаш предвид бутоните - те светят само когато са натиснати.


А НАТЕБЕ МАЙ ТИ ТРЯБВА FULL HD MONITOR :newsm05_41: :ranting: ТЦтц аз щом съм го написал значи съм го видял на снимакта .... КАрам такава вектра и е със салон на irmscher и на снимка и на живо е перфектен не ми говори за плюшен салон защото това не е плюш а плат !!! Осветлението на климатроника ми свети също а като го натисна копчето светва по ярко включително и плюсчето минусчето и всичко що се натиска !!! Трети ред втора снимка а загледай се ако обичаш в КАСтофона и поставките за чаши и пепелника са в какъв цвят ЧЕРЕН а климатроника в какъв цвят е СИН !!!! затова не обичам да пиша и да спорим тука за такива глупости човека пита аз казвам какво съм видял от снимките.......
КОЛАТА ЗА ТАЗИ ЦЕНА Е ДОБРА :) ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ИМА ЗАБЕЛЖКИ, ДАНО ДА Е ПОДДЪРЖАНА ДОБРЕ И ДА НЕ СЪЗДАВА ПРОБЛЕМИ ОТ КЪМ ДВИГАТЕЛЯ :good:
Мнението беше редактирано от Malchevv: 02 февруари 2011 - 23:39
Отговори

hudson снимка hudson 02 февруари 2011 - 23:54

Между FULL HD монитор и монитор с точност на цветопредаването до 99,7% има разлика и тя е около 1500 лв :newsm05_41:
На третата снимка се вижда отблясък (най-вероятно от тонираната лента на предния прозорец) върху стъклото на километража. Ако е боядисано както си мислиш ти - къде го виждаш на снимка №9 и № 10?
Карах вектра със същата тапицерия 4 години - така че не ми обяснявай как изглежда плюша.
Светенето на бутоните - въобще няма да го коментирам. Или не си се качвал във такава вектра, или предишния собственик на твоята яко се е заиграл със осветлението на климатроника.
За това обаче съм 100% съгласен с теб:

 Malchevv, на 02 Feb 2011, 23:25, каза:

КОЛАТА ЗА ТАЗИ ЦЕНА Е ДОБРА :) ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ИМА ЗАБЕЛЖКИ, ДАНО ДА Е ПОДДЪРЖАНА ДОБРЕ И ДА НЕ СЪЗДАВА ПРОБЛЕМИ ОТ КЪМ ДВИГАТЕЛЯ :ranting:
Отговори

FRYER снимка FRYER 03 февруари 2011 - 00:19

За да се спрат спекулациите на тема син интериор,ето фабричният син цвят Opel/Vauxhall/Holden:

Публикувано изображение

В интериора на горепосочената Вектра никъде няма детайли в синьо!

За тези пари колата заслужава поне един оглед!
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 03 февруари 2011 - 00:36

Тази Вектра си е свежарка отвсякъде!Има си Хубави джанти,ПЛЮШЕНИЯ салон изглежда добре...Отиваш на диагностика и да ти видят ходовата и си ти!
Успех с покупката!

П.С
Колега Malchevv може ли да поясниш къф е тоя салон Ирмшер? :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от milcho2005: 03 февруари 2011 - 00:50
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 03 февруари 2011 - 09:01

 Malchevv, на 02 Feb 2011, 23:25, каза:

Осветлението на климатроника ми свети също а като го натисна копчето светва по ярко включително и плюсчето минусчето и всичко що се натиска !!!
КОЛАТА ЗА ТАЗИ ЦЕНА Е ДОБРА :) ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ИМА ЗАБЕЛЖКИ, ДАНО ДА Е ПОДДЪРЖАНА ДОБРЕ И ДА НЕ СЪЗДАВА ПРОБЛЕМИ ОТ КЪМ ДВИГАТЕЛЯ :newsm05_41:
Здравей колега.За осветлението и аз нещо не мога да се съглася с теб.Или поне при мен не е така,като е възможно и аз да имам проблем.Първото нещо което светва във колата е пепелника и запалката(още като подадеш на контакт)Което в случая е глупаво.Когато включа фаровете ми светкат горният ред с бутоните там където са тракшън ,еко и т.н.
При мен лично климатроника почва да свети при натискане на еко или дирекно някое копче от климатроника.А при вклучване на СД светва и мулти волана.Поздрави
Отговори

silvaro снимка silvaro 03 февруари 2011 - 09:17

Това което аз забелязах е протрито уплътнение на шофьорската врата , много звезрски изтърбушена шофьорска седлака, направо се е изкривила на една страна, предполагам че има и протрито по облегалката но не съм 100% сигурен, защото много съмнително е дръпната в максимално крайно положение. Мисля че и дръжката отвътре на шофьорската врата , която се дърпа вратата се е разпаднала гумата отдолу. Външния вид е перфектен за кола на тези години. Според мен е карана от някой 150+ кг човек, който се е возил предимно сам :newsm05_41: Задължително ако се гледа да се видят и амортисьорите как са ....абе като се подкара ако вози стегнато и не сее по пътя значи му свали 300-400лв и я взимай! Това си е само мое мнение , вече на място картинката може да е друга!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 февруари 2011 - 14:05

Колега най-добре ще е ако имаш възможност да я видиш на живо. каквото и да коментираме тук няма как да се прецени една кола по снимки, защото от снимка, нито можеш да разбереш дали работи двигателя, нито дали тропа нещо по ходовата част. гледаш я външно, но не се разбира що за кола е. Иначе като цяло за тези пари на мен ми хареса Вектрата (не ми харесва че е дизел но това е друга тема).Моят съвет е да отидеш сам ,или с човек, който разбира от коли и да я огледате на място .закачаш я на диагностика, караш ,оглеждаш и ако всичко е наред взимай и на късмет. Успех!
ПП Напълно подкрепям колегата hudson за плюшения салон. моята Вектра е със същия плюш и между снимките и реалността има наистина много голяма разлика. относно осветлението това да не те притеснява. каквото и да не свети се оправя. лично според мен на снимката колата е на контакт и с пуснат климатроник, затова светят само дисплейчетата му. картинките на климатроника и бутоните по централната конзола светят с габарита. поне при мен е така.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 февруари 2011 - 14:05

Има тема - придържайте се към нея.
Лампичките и тапицерийте можете да си ги сравнявате в СПАМ-а :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg