Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Г,проблем при пускане на двигателя в топло време.

strelata снимка strelata 17 ноември 2018 - 11:31

Добро утро колеги!Имам проблем при палене на студен двигател при топло време.Когато навън температурата е ниска и ми светне лампичката за подгряване,пали веднага.Като е топло времето и не светне лампата,трябва доста да повъртя на стартер и запалва с много пушек от ауспуха.При диагностика в различни сервизи не дава никакви грешки.Моделът е Астра Г,дизел,2000кубика,2000година,двг-с верига,92к.с.Моля ако някой има опит с такъв проблем,да сподели.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 ноември 2018 - 12:44

Възможни варианти много. До колкото знам има астри, които са излезли с кофти софтуер и палят по-трудно при междинни температури. Ъпдейват им софта да пуска подгрева под 15 градуса и се оправят, но не знам дали за дтл важи това. Също не на всички може да се ъпдейтне софта.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 ноември 2018 - 12:45
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 ноември 2018 - 13:56

Като се поизносят веригите става това. Не е крив софтуера, а километрите. Тия същите коли като са били под 200 хиляди са нямали тоя проблем. Та пипва се статичната центровка на помпата от човек, който е много, ама много наясно и рязполага с необходимата техника, за да се компенсира износването на веригите. Ако нямаш такъв не пипай там.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 ноември 2018 - 13:58
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 18 ноември 2018 - 09:45

Плюс един на мнението на Тишо!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg