Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Утечка при астра г исузо

djeki80 снимка djeki80 17 септември 2018 - 21:28

Днес я прибрах от майстора човека ми каза няма никаква утечка, но след като махнах някаква самоделка реле за автомарично якл. На светлините, като се разрових го намерих вързано за ключа за светлините, направо се беше стопило плюс кутийката му която явно беше от гъбичка за лъскане на обувки, предноя път ходих при същия майстор преди да го махна този модул и човека я замери и ми каза имаш някаква ненормална утечка от 4.45 ампера, след като махнах това реле без да му казвам че го има защото не го ползвам чак толкова и бях забравил за него му закарах колат днес и човека ми звъни и ми казвя немога да си обясня какво ставя в четвъртък миналата седмица ми караш колата има утечка от еди си колко сега ми я караш няма нищо и се сетих да му кажа за въпросното реле и той ми каза че е напълно възможно да е от него, не ми взе никакви пари, каза ми аз не съм отстранявал нищо по колата закакяо да ми дължиш нещо, карай със здраве и ако имаш пак някакъв проблем я следи и ще я докараш пак. Точен пич. Благодаря на всички които се отзоваха на темата и лека и незаварийна от мен.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 18 септември 2018 - 11:29

Дето се вика бързата кучка слепи ги ражда, днес сутринта същата работа няма ток в акумолатора пак ще му я карам.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 23 септември 2018 - 20:37

Най накрая стана ясно от какво е скапаната утечка, реле на генератора т.е. включва когато си поиска при огасен двигател а когато двигателя не работи генератора става консуматор, дано да съм полезен за колеги с моя проблем лека от мен.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 септември 2018 - 22:25

Колега, съмнява ме, че пак ще пишеш в тази тема.
По тоз генератор няма бушони.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 24 септември 2018 - 12:49

Не бушон а реле, което включва и изключва когато то си поиска при работещт двигате е ок но когато релето влкючи при неработещт двигател самият генератор става консуматор,и тъй като кабела на генератора е вързан директно за плюсовата клема го точи за отрицателно време т.е. една нощт, дано да не пиша повече в тази тема и се надявам този който ми прави генератора да не е сложил някакви китайчета че незнам, вече цяла седмица всичко е наред след ремонта така че се нядавам така да си устане, поздрви и благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg