Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с ABS

ISG79 снимка ISG79 22 декември 2013 - 19:01

Здравейте колеги.Преди няколко дни сменях антифриза, и докато сме наливали в казанчето вода е пръснало в страни точно върху буксата на АБС.В първия момент не обърнахме внимание,но след като запалих колата забелязах че светна лампата на АБС покарах я малко като си мислех че ще изгасне.След като видях буксата под казанчето се усъмних че е възможно да е попаднало вода.след като я изкарах се измъкнаха и две крачрета от блока (или незнам точно как му казват не съм много много в час с колите ,макар че правя малки ремонти по колата само като уточнение).Отидохме до моргата взех ме друг същия модел АБС и с много ходене по мъките отрязахме всички кабели на буксата номерирахме ги и ги запоихме направи ми впечатление че след като отворих буксата двата дебели червени кабела (предполагам плЮс) бяха се стопили и направо запоили ЕДИН ЗА ДРУГ.Свързахме всичко запоихме друга букса и кутията над АБС вътре където има 3 релета кабелите бяха нагорели изолирахме и тях но този проблем с изолацията на кабелите на тези релета си го имаше от преди. Обезвъздушихме спирачките всичко на 6+,запалихме колата и лампата пак си свети АБС въобще не работи суркасе по пътя бушона е здрав забравих да спомена че след като се прецака стария АБС се загуби и стрелката на скоростомера(не отчиташе)Сега със сменения този проблем се реши,както писах бушона е здрав! Помагайте къде да търся проблема нямам представа дали пък този който съм взел от моргата е бил работещ? дисплея на компютара е нагорял и не се вижда ако изписва грешки колата е Опел вектра 1997 Б 115к.с благодаря предварително на всички отзовали се.Съжелявам ако повтарям някъде темата но проблемът е малко по различен заради стопената букса.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 декември 2013 - 19:04

Направи диагностика, за да се види какво е записано, като грешка!
Отговори

ISG79 снимка ISG79 22 декември 2013 - 19:26

 IvailoM, на 22 декември 2013 - 19:04, каза:

Направи диагностика, за да се види какво е записано, като грешка!

Утре ще потърся някой работещ сервиз да видим какво ще покаже
Отговори

ISG79 снимка ISG79 23 декември 2013 - 18:39

Днес не успях да отида на сервиз за диагностика,но сутринта дойде един приятел на който разказах и за проблема по-горе и той ми каза че имало някакъв бушон 60А. о акомулатора.Аз бях проверил само тези които са в краката на шофьора. Оказа се че този 60А бушон е изгорял, смених го и след километър лампата изгасна. При следващото палене лампата пак светна, и така цял ден напред назад след гасене и палене лампата не изгасна съмнява ме това че АБС работи но незнам как точно да проверя. След коледа ще потърся някой сервиз да видим какво ще излезе като грешка(и).
Отговори

ISG79 снимка ISG79 27 декември 2013 - 02:44

Направих диагностика и тъй като всички жици бяха срязани,за да сменим буксата имаше грешки на 4-рите колелета.След като ги изтриха в сервиза ми казаха че грешката се поевява само в задно ляво колело.Съмненията на майстора са че :(по неговите обеснения има 4-всмукателни клапана и четери изпусквателни и единият задържал).
След като тръгнах и след известно време лампата изгасна реших да проверя дали работи АБС и след рязко натискане на спирачките се получи едно поритване на педала предполагам работи? лампата веднага след това пак светна и още няколко спирания и палене все така изгасва и после светва ,колеги моля помагайте къде да търся проблема?
Мнението беше редактирано от ISG79: 27 декември 2013 - 02:45
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 27 декември 2013 - 07:37

Да, като ти тресе/вибрира педала значи работи. За другото незнам.
Да няма лош контакт някъде?
Мнението беше редактирано от Cecko2.0: 27 декември 2013 - 07:38
Отговори

ISG79 снимка ISG79 28 декември 2013 - 21:39

 Cecko2.0, на 27 декември 2013 - 07:37, каза:

Да, като ти тресе/вибрира педала значи работи. За другото незнам.
Да няма лош контакт някъде?


Лампата изгасва рядко когато си поиска,тогава като натисна рязко спирачката се усеща че работи.Но веднага след това светва лампата и следващия тест на спирането е като шейна сурка се по пътя и не се усеща ритането в педала?
Мнението беше редактирано от ISG79: 28 декември 2013 - 21:40
Отговори

милен златев снимка милен златев 28 декември 2013 - 22:04

 ISG79, на 28 декември 2013 - 21:39, каза:

Лампата изгасва рядко когато си поиска,тогава като натисна рязко спирачката се усеща че работи.Но веднага след това светва лампата и следващия тест на спирането е като шейна сурка се по пътя и не се усеща ритането в педала?

колега,с кои модел абс си и и трябаше да видиш точното име на грешката понякога се получава студена споика в блока на абс аз го имах този проблем
Отговори

ISG79 снимка ISG79 29 декември 2013 - 02:55

модел : kelsey Hayes мисля че е такъв .Има ли начин да се провери за да съм сигурен преди да го разкача?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2014 - 18:34

Точно този със студените спойки. На предишната вектра Б (Y22DTR) ми се наложи да реша точно този проблем и над една година след това всичко си беше наред и работеше нормално, след това продадох колата (април 2013г.). До колкото знам от новия собственик до момента все още няма проблеми.
Иначе това, което се случва при теб е същото, което беше на една служебна вектра Б преди много години и накрая се оказа спукана зъбна гривна на предно дясно колело- от там АБС отчита различен брой импулси на оборот на предно дясно колело и проблемите са налице.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 януари 2014 - 18:38
Отговори

ISG79 снимка ISG79 05 януари 2014 - 18:59

Благодаря :)значи ще се отваря,ще проверя тази студена спойка. м/у другото преди да изгорим АБС всичко си беше наред така че съм убеден че гривните и всичко останало си е наред. Остава проблема е само в блока на АБС, ще се разкача няма как. Замислих се докато запоявах буксата (понеже и тя беше стопена) да не би някъде да няма добра спойка да е хванало само на Кулофон уж внимавах но не изключвам проблем и там.благодаря на всички отзовали се колеги другата седмица ще го разкача и ще пиша пак.
Отговори

милен златев снимка милен златев 05 януари 2014 - 19:03

Успех
Отговори

CH_M снимка CH_M 05 януари 2014 - 20:12

 ISG79, на 05 януари 2014 - 18:59, каза:


Тая тема преглеждал ли си я? http://www.opelclub....=1
Ако не си, прочети я за да няма после хвръкнали СМД елементи от блока.
Успех!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 януари 2014 - 21:41

 CH_M, на 05 януари 2014 - 20:12, каза:

Тая тема преглеждал ли си я? http://www.opelclub....=1
Ако не си, прочети я за да няма после хвръкнали СМД елементи от блока.
Успех!

Много правилно, аз забравих за този риск. Обаче си е много голяма вероятността да хвръкнат доста елементи от платката при отварянето, така че много внимателно!
Отговори

ISG79 снимка ISG79 06 януари 2014 - 23:23

Taka kaто гледам няма да е лесно но мога да направя опит със този които се повреди. Поне ще знам къде може да се обърка нещо,мисля че идеята е повече от добра преди да съм отворил този които сложих сега .То така или иначе ще го отварям но,както казах по-добре да направя опи със стария.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2014 - 09:55

Сетих се още нещо, което смятам е добре да се има предвид. След като веднъж е отворен блока препоръчвам презапояване на всички спойки на платката (които е възможно, разбира се), защото при мен доста спойки бяха станали студени, а не само една.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 08 януари 2014 - 22:02

 ISG79, на 06 януари 2014 - 23:23, каза:

Taka kaто гледам няма да е лесно но мога да направя опит със този които се повреди. Поне ще знам къде може да се обърка нещо,мисля че идеята е повече от добра преди да съм отворил този които сложих сега .То така или иначе ще го отварям но,както казах по-добре да направя опи със стария.

колега километража работи ли ти като абс на работи
Отговори

ISG79 снимка ISG79 09 януари 2014 - 16:44

Да ,километража работи.
Отговори

dimi_54 снимка dimi_54 18 февруари 2014 - 12:19

Здравейте колеги,извинявам се че ползвам темата на колегата, но имам проблем с абс на моята кола опел вектра а C20NE 2.0 4x4. АБС е Bosch 2E. Направих диагностика и показа код за грешка 47- не отчита заден десен датчик. Замерих го с мултицет и си даде нормалното съпротивление. Реших да проверя веригата до ЕКУ-то. Извадих куплунга който е свързан към еку. По справка в Аутодата куплунга трябва да има 25 пина, а този при мен има само 15. По схема изводите на 4-те датчика трябва да излизат на този куплунг. Но не мога да разбера точно кои са. Молбата ми е ако някой има схемичка на този куплунг нека я публикува, съответно и схема на еку-то.Приемам всякакви съвети за да реша проблема!Благодаря предварително.
Отговори

borro снимка borro 18 февруари 2014 - 12:35

От ТУК можеш да изтеглиш за опела елсхеми на това което те интересува.
Единия от файловете е само за означения на компонентите в елсистемите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg