Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Съвет за Vectra 3.0 CDTI V6 2005

Гостniakoi_* 13 септември 2015 - 05:56

Здравейте колеги,

Имам намерение да се сдобия с Вектра 2005 г., оборудвана със споменатия двигател в заглавието.
Тъй като първата ми кола беше Вектра 1989 година съм много развълнуван да се върна отново към този модел, но не съм взел окончателно решение тъй като в момента не знам много за опелите.
Затова искрено ви моля за консултация по следните въпроси:

Първо, VAG датчика на колата, която съм си заплюл е изолиран от системата, защото не работи. Мисля, че така се казваше този датчик, който определя връщането на не изгорелите газове обратно за оптимално ползване. Това не играе ли някаква лоша шега в перспектива? Разхода на гориво не трябва ли да се покачи? Направих едно кръгче около 35 км. и разхода по компьтър беше 8.6 л/100км. Това не е задължително вярно разбира се, с този изолиран датчик...

Второ, колата има спортен режим, както може би знаете. Когато този режим е активиран, имало някакви допълнителни съоръжения към амортисьорите, от които същото това не работи за предно ляво колело. Затова и борд. комп-а алармира грешка в амортисьорите. Така или инаюе верността за тази повреда ще се установи в сервиза като вържем колата за диагностика, но въпроса ми е - има ли такова нещо и до колко спортния режим изобщо е използваем с повреда в тази джаджа?

Третия въпрос ми е от чисто общ характер. Моля ви да оставите по един коментар за отличителните белези при поддръжката на този автомобил и този двигател. Неща от рода на това, че рено гранд сценик чупи турбото на 200к км., форд фокус имаше някакъв сериозен дефект с ходовата част/окачването, пасатите имат алуминиево окаюване, което издържа 15к км. и тн.

Последно ви моля да препоръчате сервиз в София, където да отида, за диагностициране на колата преди покупка. Сервиз, в който са добре запознати с модела и знаят за какво иде реч.

Благодаря предварително и поздрави!
Иван
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 13 септември 2015 - 09:22

Накратко- клапана за които говориш се казва (EGR) ще набива грешки от това че е изолиран и има вероятност да губи мощност зависи от софта. ако си я карал и не губи мощност карай така..
Самия мотор 3.0 в6 е доста недолюбван, слагат го в някакви рена май вел саитс и еспеис. Като цялое доста чуплив , има някакъв дефект с прегряването на едната глава вследствие на което пропадат ризите и става само за боклука. Наскоро ми идва рено със сменен трети мотор точно поради този дефект. Ако си с автоматик, теква антифриз между кутията и мотора, и ако не се хване навреме влиза антифриз в кутията и я усмъртява. Това последнито никога не съм го виждал но колеги са ми разправяли. И аз бях тръгнал за вектра с тоя мотор но се отказах и си взех 1.9 които е по безпроблемен. Като цяло това исузу даже и не върви колкото другите 3.0 комън реил, за сметка на това е доста по-лаком. И като заключение горивната система е денсо, почти невъзможна за ремонт в българия и доста по скъпа от бошовата на 1.9тката.

Като цяло мнението ми за този мотор е - ужасно небалансиран ,тресе и работи грубо. Лаком, и леко немощен за обема си. Единствено счупена турбина на него не съм чул да има досега.Можеби това е единствения +.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 13 септември 2015 - 09:28
Отговори

Гостniakoi_* 15 септември 2015 - 06:18

Мерси колега, доста негативно мнение. За щастие кутията е ръчна, а интересен факт, е че двигателя е завидно тих и без излишни вибрации.
Четох за дефектите тук: http://www.carsurvey...20354/comments/

Колегите са измъдрили някакви варианти за предотвратяване на проблема.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 15 септември 2015 - 07:08

Виждам че си се надъхал да я взимаш. Вемай и каквото излезе, просто сравнен с 1.9 -120 или 150коня си е доста по скъп за поддръжка мотор.но кефа цена няма...
Отговори

spasito снимка spasito 15 септември 2015 - 07:09

Доста мнения за този мотор можеш да намериш и в SAAB форума и предимно негативни ако ме питаш не си слагай таралеж в гащите намери си нещо друго докато е време.
Отговори

shunter снимка shunter 15 септември 2015 - 10:13

 niakoi, на 15 септември 2015 - 06:18, каза:

Мерси колега, доста негативно мнение. За щастие кутията е ръчна, а интересен факт, е че двигателя е завидно тих и без излишни вибрации.
Четох за дефектите тук:http://www.carsurvey.org/reviews/vauxhall/vectra/r120354/comments/

Колегите са измъдрили някакви варианти за предотвратяване на проблема.


В зависимост от модела на кутията 6 степенната ръчна М32 /ако не се лъжа/ също дава проблеми при 5-та и 6-та. По рядък проблем е, но ... Останалото колегите са ти го казали.
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 септември 2015 - 11:00

Колеги, никой не каза нищо за окачването, а доколкото съм срещал в други подобни теми относно регулируемо такова, единия амортисьор си е доста голяма цифра, а на въпросната кола, която колегата е гледал е за смяна.
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 септември 2015 - 12:21

Малко повече инфо за този двигател и прегряването му, може да намериш тук: Моята връзка
Амортисьора май е към 1000лв, накратко моя съвет е бягай далеч!!!

 shunter, на 15 септември 2015 - 10:13, каза:

В зависимост от модела на кутията 6 степенната ръчна М32 /ако не се лъжа/ също дава проблеми при 5-та и 6-та. По рядък проблем е, но ... Останалото колегите са ти го казали.


И двата 3,0 двигателя, както и Z19DTH са с F40WR, т.е. са по-здрави от 32ката!!!
Отговори

Гостniakoi_* 16 септември 2015 - 07:19

Мерси за съветите, колеги. От голяма полза са ми. Може ли да ми препоръчате къде да ида за техническа проверка на автомобила?
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 септември 2015 - 08:03

Аз лично когато купувах моите коли ходих в оторизираните дилъри, там имат сервизи и съответно срещу едни 70-80лв имат точно такава услуга, оглед при покупка, или нещо такова...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg