Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

колата загрява, а не включва парно...помагайте!

nikibars снимка nikibars 05 януари 2008 - 08:13

Честита Нова Година на всички :clap: Днес сутринта тръгвам за работа, пускам парното на мах и след 10-15 минути виждам, че температурата се е качила на 110 градуса, а парното изобщо не духа топло..... Да не би нещо да е замръзнало - то навън беше -20%. Обикновенно за толкова кратко време и особено при такъв студ колата не вдига повече от 50%.....и парното по принцип си работи нормално, ама днес...Кажете - какво й е според вас, моля!
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 09:24

Това на газ ли става или на бензин? :clap:

Така като гледам явно е на бензин колата ти,а няма да е зле като стане това да си барнеш двигателя,щото то може само стрелката толкова да ти показва и ако наистина е загрял,значи ти има нещо по водната система-изпусни си антифриза,налей малко вода,изпусни я,в маркучите може да има нещо и затова трябва да ги продухаш,после след като махнеш водата пак налей антифриза и виж ефекта :beer:
Отговори

стани снимка стани 05 януари 2008 - 09:31

И при мен вчера беше така замръзнало ми беше радиаторчето на парното но след 30 мин работа на место и се оправи после налях 2 литра концентрат за минус 70 и се надявам сега да няма проблем просто антифризите са ни ментета
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 09:35

Правилно колега :beer: :clap:
Отговори

nikibars снимка nikibars 05 януари 2008 - 09:58

Колата е на бензин. Значи може от студа нещо да е замръзнало - така ли? А парното затова ли не работи?
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 10:02

Еми направи това което съм ти казал по-горе де :) То може дори двигатела ти да не е загрял може да е 50 градуса само барни го като стане така и после изпълни процедурата :clap:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 януари 2008 - 10:07

Щом колата ти е загряла толкова бързо най лошия вариан е гарнитура на глава...а най лекия е замръзнала водна система което после има лоши последствия
Отговори

filipov75 снимка filipov75 05 януари 2008 - 10:14

Не шашкайте човека.Аз съм така от три дена.Явно антифриза е ментак.Замръзва радиаторчето.
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 10:17

Точно така бре,гарнитура абсурд :clap:
Отговори

nikibars снимка nikibars 05 януари 2008 - 10:19

А като отпусне температурата - дали ще се оправи, ако е от калпав антифриз?
Отговори

Prilo снимка Prilo 05 януари 2008 - 10:22

 filipov75, на Jan 5 2008, 10:14 AM, каза:

Не шашкайте човека.Аз съм така от три дена.Явно антифриза е ментак.Замръзва радиаторчето.

Не бе няма да го шашкаме човека :clap: Днес му е направила "тапа" водната с-ма и просто няма парно.Утре като му спука блока има си скубе косите :beer:
Мъжки, купи си 3 кила свестен концентрат и си го налей в казанчето.Това каране на 110 градуса ще ти образува нерви.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 януари 2008 - 10:28

 filipov75, на Jan 5 2008, 10:14 AM, каза:

Не шашкайте човека.Аз съм така от три дена.Явно антифриза е ментак.Замръзва радиаторчето.

Колега от каде си сигурен че само радиаторчето му е замръзнало :clap: щото аз гаранция давам че нещо повече от замръзнало радиаторче е дало фира :bou:
Отговори

nikibars снимка nikibars 05 януари 2008 - 10:39

Ок - ще си купя свестен антифриз, това не е проблем. Ама трябва да източа стария нали? А блока от какво може да се спука?
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 10:59

Да-източи стария,сложи новия и си готов.Няма нищо друго! А блока може да се спука ако се прегрее и наистина вдигне 110 градуса.Ама слушай кво ти казвам слез барни двигатела и виж дали наистина на толкова градуса ти работи,щото и стрелката сигурно те лъже-после източи антифриза и измии системата си има затлачване-налей вода малк0 карай и я изпусни и сложи пак антифриз(новия) и ще видиш,че ще се оправи :clap: А за блок не се притеснявай ;)
Отговори

larry снимка larry 05 януари 2008 - 11:01

 nikibars, на Jan 5 2008, 10:39 AM, каза:

Ок - ще си купя свестен антифриз, това не е проблем. Ама трябва да източа стария нали? А блока от какво може да се спука?


Най-просто казано блока ще се спука от това, че водата като замръзне се разширява, а след като замръзва значи е вода, а не антифирз.
Имах подобен проблем, когато ми се беше спукал маркуча към радиатора за парното. Малка дупчица която не се виждаше, но като направи налягане и започва да пръска и да губя охладителна течност => много по-бързо загряване на двигателя + липса на парно + опасност от прегряване, а от прегряване последствията са плачевни повярвай ми :(
Най-добре прегледай дали ти е достатъчно охл. течност и дали не замръзва, ако е едно от двете-моментално предприемай нещо!
Успех
Отговори

filipov75 снимка filipov75 05 януари 2008 - 11:07

 Бижо Бижев, на Jan 5 2008, 10:28 AM, каза:

 filipov75, на Jan 5 2008, 10:14 AM, каза:

Не шашкайте човека.Аз съм така от три дена.Явно антифриза е ментак.Замръзва радиаторчето.

Колега от каде си сигурен че само радиаторчето му е замръзнало :clap: щото аз гаранция давам че нещо повече от замръзнало радиаторче е дало фира :bou:

Виж сега.Знам,че не си вчерашен ама ще обясня.Ако е замръзнала цялата система(водна помпа)Знаеш какво става,нали.Ремъка се къса или прескача.А тоя проблем аз го имам от три дена.Паля я гася я докато тръгне парното.Преди малко и един приятел ми звънна да ме пита за същия проблем.Казах му какво да прави и сега ми звънна,че се е оправила.Успех на всички.Интересното е,че замръзва само парното.

А за да му показва,че загрява значи останалото не е замръзнало щото противното за 1.4 си е проблем.
Отговори

стани снимка стани 05 януари 2008 - 11:14

Значи току що я палих моита и нема никакви проблеми има си парно и си загрява нормално просто антифриза е бил ментак Значи преди да источиш стария запали колата да работи на место да се размръзне радиатора после виж добре да няма някаде спукано от замръзването или по точно течове и ако всичко е ОК наливай концентрат аз си купих от Лукоил за минус 70
Отговори

nikibars снимка nikibars 05 януари 2008 - 11:36

Колата е 1.4. Току що ходих да я пална - работи около 15 минути и всичко като че ли е наред. Не вдига температурата, парното си проработи. Май от калпав антифриз ще да е...
Отговори

стани снимка стани 05 януари 2008 - 13:12

В такъв случаи сменяи антифриза и караи смело
Отговори

Urgan снимка Urgan 05 януари 2008 - 15:00

И моята така беше и аз се уплаших че е замръзнало нещо щото работи известно врмеме и вдигна рязко до 70С и нямаше парно. След 10 мин работа парното дойде и температурата рязко падна и започна да си работи нормално. Незнам кое е замръзнало или е станало на каша щото антифриза ми показваше по-малко от -10С. От вчера съм със сменен антифриз само концентрат и снощи при -20, сутринта нямаше проблеми никакви. Ако е било антифриз, немое дати замръзне като водата и да ти пукне блока или нещо друго, антифриза става на каша, а не на лед.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg