Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Парно - проблем

krum_ss снимка krum_ss 30 декември 2010 - 23:31

Става въпрос За колата от профила - Кадет 14NV с газ. Проблема се появи преди около две-три седмици. Парното вътре духа топло, но недостатъчно топло. Поне не както беше до сега..! Абе направо хладно бих казал. Иначе колата си загрява нормално за около 3-4 минути но парното е адски слабо. Вътре седя а един пингвин от задната седалка ме пита за родопско одеяло?!? :devil-smiley-019: Термостата го сменях миналата зима така че трябва да не е от него. Радиатора е еднакво топъл навсякъде. Има на едно място от изпарителя точно където влиза маркуча в него на пласмасовото "коляно" изпуска по малко антифриз от време на време. Възможно ли е там да е проблема? Ще бъде сменено но чакам да го доставят в сервиза за да ми го сменят. Ако не е там проблема къде да го търся? :)
Отговори

ceko снимка ceko 31 декември 2010 - 11:45

Предвид възръстта на колата ти най вероятно радияторчето на парното се е запушило.Може да пробваш да го промиеш и да видиш дали ще дойде парно,на доста приятели съм помагал именно по този начикн колкото и първобитно да звучи.
Взимаш и откачаш входящия и изходящия маркуч на радияторчето и от единя край слагаш маркуч закачен към канализацията и пускаш водата,и гледаш какво излиза от другата страна,така със силната струя ще изкараш боклуците,после сваляшмаркуча и продухваш с уста да няма вода,взимаш най обикновен оцет и налива, така оставяш да постои 20 минутки някъде,след което пак продухваш с вода,после пак с оцет и пак с вода,накрая слагаш входящия маркуч палиш колата и чакаш да тръгне антифриз от изходящия за да се обезвъздуши,слагаш си и изходящия и пробваш дали има парно.Това е
Отговори

trend07 снимка trend07 01 януари 2011 - 13:12

Здравейте колеги!На всички честита Новата 2011г.!Много здраве и безаварийно каране!Имам един въпрос към всички:нужно ли е да се обезвъздушава охладителната с-ма на Корса Б,12NZ,1994г. и ако да как става и може ли това да е причин за слабо парно?Благодаря предварително!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 януари 2011 - 19:56

Честита Нова Година, колеги ! Живи и здрави всички !

Та значи охладителната система се самообезвъздушава и няма нужда да се обезвъздушава ръчно. Аз доста пъти не съм си правил труда да обезвъздушавам. По дебелите книги пише, че обезвъздушаване се прави от най-високата точка на охладителната система, която обикновено е температурния датчик на колекторите или при мен е изпарителя, който е най-високо.

Колегата с Кадета според мен има проблем със запушено радиаторче на парното, освен ако не му работят клапите на парното !
Мнението беше редактирано от javor_bg: 01 януари 2011 - 20:00
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 02 януари 2011 - 00:44

Колегата с Кадета според мен има проблем със запушено радиаторче на парното, освен ако не му работят клапите на парното !
[/quote]

Честита нова година на всички! Ами предполагам, че няма проблем с клапите, тъй като топло духа, но топло е силно казано. Иначе от ръчките си го сменям топло- студено и се променя. Но е доста слабо топло... Явно като се стопли за един два дни ще видя да промия радиатора че в студа ме е страх да източвам антифриза :)
Мнението беше редактирано от krum_ss: 02 януари 2011 - 00:45
Отговори

tino снимка tino 03 януари 2011 - 12:02

здражеи,колега,аз го имах същия проблем.оказа се,че от спуканото коляно и теча на антифриз е влязал въздух в системата.коляното го смених с метално,обезвъздуших и сега парното е о.к.просто не достига достатъчно течност до питата

 krum_ss, на 02 Jan 2011, 0:44, каза:

Колегата с Кадета според мен има проблем със запушено радиаторче на парното, освен ако не му работят клапите на парното !


Честита нова година на всички! Ами предполагам, че няма проблем с клапите, тъй като топло духа, но топло е силно казано. Иначе от ръчките си го сменям топло- студено и се променя. Но е доста слабо топло... Явно като се стопли за един два дни ще видя да промия радиатора че в студа ме е страх да източвам антифриза :)
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 03 януари 2011 - 20:19

 tino, на 03 Jan 2011, 12:02, каза:

здражеи,колега,аз го имах същия проблем.оказа се,че от спуканото коляно и теча на антифриз е влязал въздух в системата.коляното го смених с метално,обезвъздуших и сега парното е о.к.просто не достига достатъчно течност до питата


Имам подобни съмнения, но нали уж системата се обезвъздушава сама? Как мога да я обезвъздуша ръчно ако искам? И възможно ли е ако нещо е влязло в перката за купето, от това да духа по слабо? Като се върти перката се чува леко скърцащ звук. Преди като се е появял този звук съм отварял при перката и съм вадил от нея какви ли не неща... найлонови пликове, парцали, листа... :icon_wink2: . Ще отворя да почистя каквото има но дали има шанс и това да е причина, Тъй като ще ми отнеме около час на студа... Има ли смисъл да се мъча сега или като се постопли времето :)
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 10 януари 2011 - 10:52

Аз има същия проблем, т.е. топло духа (след около 10min. започва топлото), но слабичко, а като отворя средните духалки, от където е само студен въздух - ще ме издуха...
Това, което съм правил скоро (преди около 3 месеца) е, че сменях радиатора (говоря за опел кадет 1,3S -карбуратор) и до колкото знам той се обезвъздушава сам... Та ще следя темата да видя кой до къде е стигнал и какъв е проблема, същевременно ако открия моя проблем - ще пиша.
Отговори

Kondo снимка Kondo 10 януари 2011 - 12:26

 krum_ss, на 03 Jan 2011, 20:19, каза:

Като се върти перката се чува леко скърцащ звук.

Тва е от втулките на моторчето и щом е леко няма смисъл се занимаваш баш ся.
Отговори

raptor99 снимка raptor99 10 януари 2011 - 13:29

 Kondo, на 10 Jan 2011, 12:26, каза:

Тва е от втулките на моторчето и щом е леко няма смисъл се занимаваш баш ся.

Има и друг вариант - може ако си седял под някое дърво да е паднало листо и то леко да шуми във вентилатора. Но това докато не се отвори и не се види не може да се гадае. Щом леко шуми и не усещаш да ти товари работата на вентилатора, карай така докато мине сезона, а после спокойно можеш да го речмонтираш!
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 11 януари 2011 - 11:50

Отварях отпред под кората. Самите втулки на вентилатора скърцат, явно са се замърсили. Явно ще чакам някой малко по топъл ден и ще промия радиатора на парното да видя дали ще се оправи :)
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 17 януари 2011 - 15:40

Вчера беше хубаво времето и реших да пробвам номера с промиването на радиаторчето. Откачих маркучите от него, вкарах маркуча от чешмата и пуснах силно водата. :newsm05_41: Изтече доста мътилка. Когато се поизбистри водата спрях. сложих маркуча в другия краи на радиатора и пуснах отново. Пак поизтече мърсотия. Казаха ми да сипа 1 шише кислол или оцет и да изчакам 15-20 минути да опада вътре ако има наслоявания, но тъй като това е нож с две остриета реших да не го сипвам, да опитам без него. С него ефектът ще бъде по добър, Но ако има некъде процеп, слаба връзка или напукан маркуч веднага ще протече. Не искам вътре в купето да стават наводнения тъй като това си е 20 годишна кола! Както и да е, След промивката закачих маркучите, налях антифриза , изчаках да позагрее и да отвори големия кръг, долях още малко антифриз, влязох в колата да видя как е и О, ЧУДО! Парното си духаше доста топло! Това беше проблема при мен, ако имате проблеми пробвайте и вие!
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 19 януари 2011 - 11:51

Вчера пътувах към софия, парното ще ми опече ръцете :mhihi: :pardon: :mhihi: :newsm05_41:
Отговори

Гостmiro calibrata_* 15 февруари 2011 - 16:23

Здравеъйте нов съм и искам да знам за мойта "Талига" опел калибра 93 с климатроник, като си гопусна започва д духа топло, но към краката не духа нищо ако някой мойе да ми погне да си реша проблема ще съм много благодарен. :drinks:
Отговори

ceko снимка ceko 15 февруари 2011 - 18:15

 krum_ss, на 19 Jan 2011, 11:51, каза:

Вчера пътувах към софия, парното ще ми опече ръцете :mhihi: :mhihi: :61: :drinks:



Значи все пак бях прав!!Радвам се че си оправил парното,ако пробваш с оцет нищо няма да стане,не е толкова силен!но кислол вече е друго направо ще изгори всичко вътре:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg