Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Няразаха ми гумите

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 24 януари 2012 - 07:58

Здравейте колеги.Днес денят ми започна просто прекрасно... :@ Автомобила ми усъмна с две нарязани гуми.Двете дясни.Преди една седмица по същия начин изрева и еднин мой прятел и 5-6 коли около него.Явно някви келеши няма какво да правят цяла вечер...Случката стана пред блока ми,където живея от как се помня.Ходих в Полицията да пусна жалба,но там ми казаха "Какво да направим,да ти ги платим ли?".Просто нямам думи родната "полиция" как ни пази.
Могат ли да се възтановят гумите или да ги хвърлям?Предните са ми 1 сезон,а задните на 2.Цепките са странично,около 5см.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 24 януари 2012 - 08:30

при нас има дето ги прават шиятги и после ги волканизират и стават супер не надуват

каско имаш ли?
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 24 януари 2012 - 09:54

Че какво ще му помогне каското (било то и пълно)?
Отговори

Гостivozet_* 24 януари 2012 - 11:14

Гумите са ти за кофата! И аз изгорях с 6 гуми миналата година на двете коли, но Каската нищо не дават за спукани гуми. Изводът - вече не давам пари за каско!
Мнението беше редактирано от ivozet: 24 януари 2012 - 11:19
Отговори

darinnn снимка darinnn 24 януари 2012 - 11:29

На мен ми срязаха гумите на няма и ДЕН. Полицаите ги чах да преходят 50метра няколко часа (живея до полицията)
Накрая написаха протокол и с фактурите за гумите каското си ми ги изплати.
Тоя от каското докато снимаше ми вика че ще ми ги пише на 80%, аз викам как 80% те са минали 10км.
И при нас някакъв **** беше минал и срязал 10-15 коли. Дори един съсед го е бил видял и дадохме неговия телефон на полицайте, но те го загубиха и съответно не е разпитван.
Мен ме викаха след около месец да дам показания, като още на момента им казах че нямам какво да им казвам.

Накрая каското си ми покри щетите, за което съм много доволен.
НО отново няма виновен и на никой не му е зор. Не всички коли имаха каско, те си горят на 100%.
Такива да ги фанш и :fire:
Гледам че и в Студентски град режат от време на време, ама не вярвам да хванят някой, колкотот и тия с палежите.

Относно лепенето на гумите, зависи как е срязана. По посока или напречно на теловете, поне така ми казаха.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 24 януари 2012 - 12:20

Както и да е срязана, 5 см са безкрайно много. Прави се гума, която е само мушната с нож, такава, която се усмихва 5 см няма смисъл. И да ти каже някой, че ще я направи, най-много да те пребие.

Някои компании покриват срязани гуми по клауза за злоумишлени действия на трети лица, други не. Но никога повече от 80% от стойността на гумата.
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 24 януари 2012 - 12:28

За съжаление гумите са наистина за изхвърляне.Ходих на майстор но те цепките са много големи,даже повече от 5 сантиметра.Сега ще пия една чаша студена вода и ще ида си купя нови.А на тоя, който ми ги наряза, мога да му пожелая да си нареже рацете някъде и да осакатее...Нещастника ме върна 200 лева назад за една вечер.
Отговори

darinnn снимка darinnn 24 януари 2012 - 12:35

Не обърнах внимание че е срязана 5см.
Всички такива изроди им пожелавам най-малкото това ... :ranting:
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 януари 2012 - 13:17

 NOVOBRANEC, на 24 януари 2012 - 09:54, каза:

Че какво ще му помогне каското (било то и пълно)?



 ivozet, на 24 януари 2012 - 11:14, каза:

Гумите са ти за кофата! И аз изгорях с 6 гуми миналата година на двете коли, но Каската нищо не дават за спукани гуми. Изводът - вече не давам пари за каско!

Даже и без фактура съм ходил със срязани гуми и ми ги платиха! Само искат преписка от полицията за заведен иск срещу нейзвестен извършител...
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 24 януари 2012 - 17:37

Колеги,проблем ли ще е,че една ми гума е вече карана и я комплектовам с нова ?Смятам да взема две втора употреба който да сложа отзат и една нова за да си възтановя коплекта предни които купих миналата зима.
Отговори

qwer6 снимка qwer6 26 януари 2012 - 12:36

 OPEL_KADETT, на 24 януари 2012 - 17:37, каза:

Колеги,проблем ли ще е,че една ми гума е вече карана и я комплектовам с нова ?Смятам да взема две втора употреба който да сложа отзат и една нова за да си възтановя коплекта предни които купих миналата зима.


Зависи колко е карана. По принцип трябва гумите на една ос да са с максимално близки параметри. Мисля че две втора употреба, но еднакви гуми е по-добър вариант от две различни/различно износени, от които едната е нова.
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 26 януари 2012 - 13:10

Ами вчера взех вда мишелина,втора употреба за отзаде.Ходих в Ласа сервиза да погледанат предната дясна, която е здрава и казаха,че била много запазена(те бяха купувани нови)и нямало да има проблем да се комплектова с нова.И така и направих комплектовах я.За сега не усещам няква разлика в поведението на автомобила.Не съм голям превържаник на гумите втора употреба когато ще са предни,защото не се знае преди това как са експлоатирани и колко еднакво са износени.Те на външен вид изглежда добре ама...Предпочитам да са чисто нови.Затова не си взех и втора употреба за опред.(Който вариант щеше да ми е по-евтин).
Отговори

qwer6 снимка qwer6 26 януари 2012 - 15:52

Колега, новите гуми е по-добре да са отзад. Там доброто сцепление е по-важно. Иначе се надявам да нямаш повече подобни случки, а на този дето ги е срязал да го настигне кармата.
Отговори

titan22 снимка titan22 26 януари 2012 - 16:17

Нови гуми се слагат на двигателните колела,а именно на автомобил с предно -отпред,на автомобил със зано предаване -отзад,иначе няма смисъл от нови гуми.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 26 януари 2012 - 16:32

Само че, в Европа ако вземеш само две нови гуми, никой няма да ти ги монтира отпред. Задницата на колата е по-лека и по-лесно поднася и като поднесе става ау... говорим за зимния сезон.
Отговори

titan22 снимка titan22 26 януари 2012 - 16:50

А като си със стари гуми отпред и не можеш да тръгнеш става оу.А в Европа мисля че си взимат комплекти от 4-ри еднакви гуми. :newsm05_41:
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 26 януари 2012 - 18:36

Подкрепям колегата @titan22.И аз си мисля,че новите гуми е по-добре да са на двигателните колела.Те предните като са ми галош к'ва е файдата задните да са нови?Верно е,че задните не трябва да се подценяват,затова най-добре е 4-те да са нови.
Отговори

Like снимка Like 26 януари 2012 - 19:12

Мойта уж е със зимни отпред, които почти не стават за нищо вече, а отзад е с летни и днеска имаше преживявания пак. Задницата се носи и се опитва да ме изпреварва, а на баир доста трудно издрапвам. Мога да редя предавки на място. Не знам тези дето карат само с летни зимата(има ги такива) как се справят. Най-добре наистина е с зимни гуми на всички колела и то хубави, нови, а не някой галоши като моите.
Мнението беше редактирано от Like: 26 януари 2012 - 19:13
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 26 януари 2012 - 20:28

Да не влизаме в дълбоки спорове,ама в европа като плащам ги слагат дето аз искам :smile3560: По темата ,според мен отпред новите гуми,защото управлението като хукне на м@йната си ,задницата къде отива е все тая :) Колега според мен беше нужно да пуснеш жалба,какво ти говорят портиерите полицай е все тая.Пускаш си жалба ,завеждат я под номер и нещата си тръгват по етапен ред.То не че има гаранция,ама поне ако хванат някой с подобен случай ,ще плати и твоите гуми.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 януари 2012 - 20:40

 Like, на 26 януари 2012 - 19:12, каза:

Мойта уж е със зимни отпред, които почти не стават за нищо вече, а отзад е с летни и днеска имаше преживявания пак. Задницата се носи и се опитва да ме изпреварва, а на баир доста трудно издрапвам. Мога да редя предавки на място. Не знам тези дето карат само с летни зимата(има ги такива) как се справят. Най-добре наистина е с зимни гуми на всички колела и то хубави, нови, а не някой галоши като моите.


-Аз съм с 4-ри зимни, като задните наистина са много кофти и това си личи. Предните също не са кой знае какво, но ше избутаме (надявам се) тая зима. Но наистина не са за подценяване задните гуми, нищо че на кола с предно предаване! Разликата е осезаема, но гумите наистина трябва да са читави и пресен DOT.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg