Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Индикация ниво антифриз

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 май 2012 - 19:43

Въпроса ми е следния:възможно ли е при вектра б х16хеl да се направи индикация на таблото за ниско ниво на антифриза и ако е възможно какви консумативи са необходим?Ще бъда благодарен за всякаква компетентна помощ.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 27 май 2012 - 19:56

Всяка Вектра Б със бордови компютър си я има тази функция фабрично.
Твоят дисплей какъв е?
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 май 2012 - 20:14

Моят дисплей е ТИД
Отговори

hudson снимка hudson 27 май 2012 - 20:30

Взимаш си казанче с датчик, ао нямаш изведена инсталация пускаш 2 кабела до купето, харесваш си някой лампичка с празно гнездо на таблото или на ТИД-а и си готов.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 май 2012 - 20:38

А как да разбера имам ли въпросната инсталация?
Отговори

hudson снимка hudson 27 май 2012 - 20:46

Огледай около/под казанчето за антифриз - трябва да има свободна букса с 2 пина. Ако няма, пускаш нови жици.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 май 2012 - 20:50

Абе има една с два пина и съм се чудел за какво е ще я снимам и ще я кача да видим дали е тя.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 28 май 2012 - 07:57

Ето я въпросната букса

http://buradura.snim...423653.27357702

Ако е това буксата за нивото коя крушка по таблото да търся защото при мен ако е имало то най-малкото е извадена от там,за да не свети.
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 28 май 2012 - 08:05
Отговори

hudson снимка hudson 28 май 2012 - 11:21

Първо си намери казанче с датчик - тогава ако пасне ще си сигурен че е за там.
Крушка за ниво нямаш - затова съм ти написал да си харесаш някоя свободна и да си пуснеш кабел до там. Сега като се замисля, на самия ТИД отдолу под дисплея има гнезда за 2 крушки - едната е индикация за автоматична скоростна кутия, за другата не мога да си спомня, но там мисля че ще ти е по-удобно да твориш.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 28 май 2012 - 19:46

Оказа се,че тази букса не е за казанчето.Някой има ли си на представа за какво е защото гледах една вектра с датчик и тя има същата букса,която стои празна.
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 31 май 2012 - 15:17

На астра ф същата букса е за мигачи на калника,пусни аварийните и замери с мултицет какво идва на тая букса и ще разбереш.
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 10 октомври 2013 - 18:31

Сега като чета тая тема се замислих че моето казанче има датчик,даже и буксата му е свързана,но вътре по таблото нищо не свети,като сменях антифриза,докато беше празен разширителния съд дадох на контакт и нищо по различно не светна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg