Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Предни дискове

Laxy20 снимка Laxy20 17 февруари 2009 - 17:15

Налага ми се да сменям предни дискове на Астрата ми,изчетох доста за накладки и се спрях вече,но се чудя в избора на дискове.Двата варианта са:ZIMMERMANN или ATE? Кои ще препоръчате?
Отговори

fly_free снимка fly_free 17 февруари 2009 - 17:51

Ако можеш да изчакаш 10 дена ще ти дам инфо за дупчени дискове около 70 лв бройката поне така са ми обещали, но искам първо да ги сложа на моята.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 17 февруари 2009 - 18:02

Ок,Колега,аз не бързам да купувам.А да те питам каква марка са дисковете?


Но аз все още ми се иска ако някой колега е по запознат да си каже мнението за ZIMMERMANN и ATE :surrender:
Мнението беше редактирано от Laxy20: 17 февруари 2009 - 18:04
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 17 февруари 2009 - 18:37

аз съм с АТЕ дискове и отпреде и отзаде на астрата и съм много доволен , по принцип оригиналните спирачни апарати на астра са също марка АТЕ
Мойте ги смених преди две години хем
Мнението беше редактирано от aan_astra: 17 февруари 2009 - 18:38
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 17 февруари 2009 - 19:14

Понеже и аз съм пред същата дилема доста се порових из форума и реших да погледна и по форумите на другите "болни мозъци" - VW,Audi и т.н. и там бях попаднал на една тема,където битуваше мнението,че ZIMMERMANN-а са една класа отгоре над ATE-то.Но и че май били с една идея по-скъпи.Така че според мен въпроса е има ли смисъл да се дават повече пари за дискове при нормална експлоатация на колата.Мисълта ми е,че каквито и дискове да си купиш винаги ще има по-хубави от твойте,т.е. винаги има нещо по-скъпо и по-хубаво.Според мен които и дискове да вземеш няма да сбъркаш - ако са истински колата ще си спира и ти ше си свиркаш :surrender:
А тия с каналите ядат накладки повече и аз лично се отказах от тях,но всичко е въпрос на личен избор.
Отговори

fly_free снимка fly_free 17 февруари 2009 - 19:15

Steinhof, и са тунингови дискове, но нека ги пробвам тогава ще дам мнение.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 17 февруари 2009 - 20:31

Аз до колкото съм чел някаде, не си спомням къде,мисля че цената им беше почти еднаква. :surrender:
Отговори

todcom снимка todcom 17 февруари 2009 - 20:43

 Laxy20, на 17 Feb 2009, 05:15 PM, каза:

Налага ми се да сменям предни дискове на Астрата ми,изчетох доста за накладки и се спрях вече,но се чудя в избора на дискове.Двата варианта са:ZIMMERMANN или ATE? Кои ще препоръчате?


Колега и аз от известно време съм се наканил да ги сменям, от изчетеното съм се спрял и аз на тези марки, въпреки че зимермана са доста скъпички мисля че бяха около 125лв за брой, а ате-то 180 комплекта, други на които съм се спрял са брембо но за цена от 68лв/бр. ми изглеждат малко съмнителни спрямо цената на другите. Окончателно мисля да се насоча към АТЕ + комплек накладки АТЕ :surrender:
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 17 февруари 2009 - 20:58

Колега todcom ,както казах съм чел някаде и цената им беше и на дете марки за комплект два диска от 120-140лв.,не за единичен брой.Ако наистина е 125лв. както казваш ти,значи или са ментета или има некаква грешка.А мислех да се обърна към колегите които продават авточасти в форума да видя те какви цени ще кажат за тези две марки дискове,но незнам чесно към кой да се обърна.
Отговори

fly_free снимка fly_free 17 февруари 2009 - 20:59

Ако можете изчакайте ,аз съм ги поръчал и чакам да ми дойдат ,ще ви дам точна информация.Аз по принцип продавам части за двигатели и понеже имам такава Астра Г, която е за смяна на дискове ,затова съм поръчал на тази фирма Steinhof,дават ми много добра цена и ако наистина са качествени ще мога да ги предложа и на вас,но нека първо ги монтирам на моята, за да знам за какво става дума.Дисковете са тунингови с дупки по някаква сложна формула.
Лично аз ги предпочетох защото са по леки в сравнение с тези на другите фирми а дупките спомагат да не се изкривяват и за по добро охлаждане.
Мнението беше редактирано от fly_free: 17 февруари 2009 - 21:06
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 17 февруари 2009 - 21:12

 Laxy20, на 17 Feb 2009, 08:58 PM, каза:

Колега todcom ,както казах съм чел някаде и цената им беше и на дете марки за комплект два диска от 120-140лв.,не за единичен брой.Ако наистина е 125лв. както казваш ти,значи или са ментета или има некаква грешка.А мислех да се обърна към колегите които продават авточасти в форума да видя те какви цени ще кажат за тези две марки дискове,но незнам чесно към кой да се обърна.


Ами влизаш в платените обяви и там Бижо Бижев и имаше един друг колега nick-а му е mimo и двамата предполагам че ще ти отговорят и ще те насочат,пък и цените,които предлагат са доста добри.Освен всичко друго като влезеш и видиш отзивите за въпросните двама колеги...ще се убедиш,че си разбират от работата.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 февруари 2009 - 11:11

Аз си взех Brembo и съм много доволен :surrender:
Отговори

petio yankov снимка petio yankov 19 февруари 2009 - 15:39

Колега взимай АТЕ-то! Нямат грешка! ИЗПРОБВАНО!!! :surrender:
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 19 февруари 2009 - 16:36

Ако са оригинални брембо немаш грижи! Аз и двете коли си карам с брембо макс! И GSI-то и Betroneto Астра G ги карам с тез дискове и нямам проблеми ама ядат накладки малко повече. Но ако си караш колата нормално и не спираш от високи скорости extreеm не ти трябват. АТЕ е избора за теб!
Отговори

WILLY снимка WILLY 19 февруари 2009 - 16:56

Публикувано изображение
Това е компромиса ATE Power Disc
За ориентир 256мм дискове за Астра ф комплект с накладките 139 евро цена в ebay
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 19 февруари 2009 - 17:41

Колеги,и аз мисля че АТЕ са много добри,в това няма спор,но нещо немога да намеря.Ако някой има някакъв телефон или адрес(за София) ще съм благодарен да пише.А на другата марка която съм се спрял е МИНТЕКС.Но и за тях нямам информация дали са добри и общо взето ми е голям проблем избора.Моля който е карал с МИНТЕКС да сподели дали ги бива.Благодаря пак на всички обърнали внимание на темата ми. :surrender:
Отговори

Monta-B снимка Monta-B 15 юли 2009 - 10:44

Ето какво се получава когато диска е надупчен Публикувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

Shades снимка Shades 15 юли 2009 - 12:10

Мммда, така се получава когато си ги дупчиш сам :newsm05_41: Иначе и някои по-евтинджийски марки го правят този номер, но обикновено при доста агресивно често спиране.
Доста често си говорим, че със спирачките не бива компромис. Ако ще взимате, взимайте от читави производители .Евтиното просто няма как да е качествено. Zimermann и Brembo са приятни компромиси, но при много зор и те сдават багажа. А за това да си ги дупчите сами ... :turbo:
Иначе тези са мноооого добри, но цената е луда.

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 15 юли 2009 - 12:14

Боби, ква марка са тия чиний скъпите?

И аз трябва да сменям след време и предни и задни и накладки и ...... та се чудя какво да бодна.... ма нещо не ми се ще да слагам дупчени, рязани и квото там... Карам пенсионерската :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 15 юли 2009 - 12:18

Tar-Ox. Първите се водят SPORT JAPAN, вторите G88.

Tи ако караш пенсионерската (що си купи OPC? :newsm05_41: ) можеш да си вземеш стандартни Ate. Високо качество на доста добри цени.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg