Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ПРОБЛЕМ С ASTRA G

ГостJorjos_* 30 април 2011 - 23:20

Здравейте колеги, от известно време имам нерешим проблем с моята Астра, и сега преди да предприема следващата стъпка реших да се консултирам с вас. :smile:

Модела на колата е Vauxhall Astra G Bertone 1.8 125. Мисля че двигателя е x18xe1.
Стуацията е следната:
Лампата „chech engine” започна да премигва. С мой приятел закачихме колата за лаптопа и на диагностиката излезна тази грешка:
Публикувано изображение
Сложих чисто нов дебитомер но нямаше никаква промяна... :dry:
След като не можах да отстраня проблема сам реших че е време да я закарам в сервиз. В общи линии там направиха същото което аз вече бях направил и ми казаха че проблема е в компютъра. След което ме насочиха към сервизите на Стефанов или BOSCH.
Преди да отида където и да е обаче искам да видя и вашите мнения и да задам няколко въпроса. :smile:

При светване на лампата забелязах следните неща:
- колата прекъсва за момент
- губи мощност (особено в ниските обороти)
- понякога гасне при работа на място
- разхода се повиши почти двойно

Ето и въпросите:
1. Имал ли е някои подобен проблем и ако е имал как го е решил?
2. Какъв е този „Voltage High” който излиза и от къде може да идва?
3. Къде другаде може да е проблема освен в компютъра?
4. Каква е центата на компютъра?
5. Самите компютри подлежат ли на ремонт или директно се сменят с нови?
6. В кой сервиз (около Пловдив) е най-добре да отида?
:helpsmilie:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 01 май 2011 - 00:34

ти си с хибриден компютър, за съжаление те често дават такива дефекти, единствено има шанс да имаш проблеми в инсталацията някъде, мерени ли са кабелите от ЕКУ до дебитомера и дали има хубава маса и захранване на дебитомера?
Отговори

ГостJorjos_* 01 май 2011 - 01:06

Ами тези пичове от сервиза ми казаха че са го направили това, и ако може да им се вярва всичко по инсталацията било наред.
Отговори

proleten снимка proleten 01 май 2011 - 08:33

Колега, с тези две грешки преди година се оказа, че имам повредена маса за дебитомера,която се намира в компютъра,поне така ми обясниха в сервиза.Пуснаха нов кабел маса за дебитомера и всичко заспа. Нека още веднъж видят този евентуален проблем.Нов компютър в оторизираните магазини е 2 800 лева.Във форума има колега с когото съм говорил преди година - помагащ, който ги даваше около 1000лв.
Двете грешки, които си посочил означават повреди във веригата на дебитомера и сензора за входящия въздух.Поздрави и успех.
Мнението беше редактирано от proleten: 01 май 2011 - 08:43
Отговори

ГостJorjos_* 20 май 2011 - 03:52

Благодаря за помоща! Стискайте палци и при мен да е само масата. :)
Отговори

bundeswehr снимка bundeswehr 26 май 2011 - 20:10

Здрасти, колега!
Като си взех моето Бертоне, имаше абсолютно същия проблем! Дигателя ми е Z18XE, и съм много доволен от него, но като светна "чек"-а... същие проблеми като при теб - няма мощност на ниски, прекъсва и т.н.
Първите 2 "майстори" твърдяха :blahblah: - 100% са кабелите, лулите, бубините и всичко покрай тях (нали са си комплект за около 400 лв), но...никакъв ефект!!!
След това, следващото "професионале" каза, че е компютърът и че той ги прави без проблем, но... :ranting: ...не успя! И пак бях препратен при негов колега, който само компютри "оправя" и 100% ще свърши работа... почти се стигна до бой!
Накрая отдох при един наистина много добър майстор - каза си че е компютът е развален (за мое съжаление най-скъпият вариант), смени ми го и за сега, да чукана на дърво, вече две години си карам без никакви ядове!!! :ar:
Мога да ти дам съвет - намери някой със същото Бертоне, не вярвам в Пловдив да няма (вече се срещаме по-често) и само сменете компютрите, за 5 минути става... ако проблема го няма... ясно какво е! То същото се отнася и за кабелите! И чак след това се разправяй с "майстори" и т.н., но избягвай да караш Бертонето така!

Леле колко изписах... Увлякох се, но искрено ти съчувствам!
УСПЕХ!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 26 май 2011 - 21:15
Причина за редактиране:: Mалко намалих емотиконите...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg