Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Смяна на кутийката на оригиналния ключ

Makintier снимка Makintier 03 май 2011 - 14:39

Здравейте,
търсих из форума , но не намерих тема как да си извадя стария ключ от пластмасата и да го вкарам в новата кутийка без видими следи.
Моят ключ е този Публикувано изображение и искам да го вкарам в този Публикувано изображение
Идеята ми е да извадя само металната част и да я интегрирам в другата кутийка.Дали е възможна манипулацията без намесата на ключар ,който да ми направи просто нов ключ?
Мерси предварително:)
Мнението беше редактирано от Makintier: 03 май 2011 - 14:41
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 03 май 2011 - 14:58

Трябва задължително да прехвърлиш и чипа за да може да пали
и да се обучи дистанционното
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 май 2011 - 23:52

не може да се отдели метала от пластмасата без да чупиш, може да си нарежеш нов и само да прехвърлиш чипа от стария...
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 04 май 2011 - 00:11

Ако все пак си решил са си срезелиш ключа пробвай следното нещо. Най-напред си извади чипа. Хващаш металната част на ключа някъде по средата в едно менгеме. Вземаш един поялник и почваш да нагряваш метала на ключа като в същото време дърпаш пластмасата да излезе. Процедурата я правиш с втория ключ. Новата дръжка я нанизваш на стария ключ по обратния ред.
Успех.
P.S. ако ключовете са като на картинките май нямат дистанционно.
Мнението беше редактирано от 4ebura6ka: 04 май 2011 - 00:12
Отговори

Katil снимка Katil 05 май 2011 - 12:22

Аз направих тази смяна.Най-трудното беше да извадя чипа от стария ключ. Металната част се вади много лесно, но на ключа с копчетата си е играчка, трябва внимателно с поялник от задната част да се разтопи пластмасата. Ако нямаш втори ключ с чип, не ти препоръчвам да си играеш.
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 05 май 2011 - 14:34

Лесно може да го преместиш на сгъваем ключ - там е с нитче към механизма. В този случай нямаше нужда да се вади от пластмасата на стария - разнитваш сгъваемия, мериш, режеш стария по мярката, изпилява се едно каналче за нита (ще видиш къде по извадения) и занитваш.
Ако държиш на твоя вариант ключ (и имаш такава бланка) - най-добре го направи при ключар. Нямам идея какво ще иска, но сигурно няма да е повече от 5-10 лв само за нарязване на ключа. Скъпо става, когато искаш и чип, но ти ще си преместиш твоя (имал съм като твоя стария, вади се за 2 секунди). Ако си си намерил стар ключ от друга кола обаче (нарязан) - тогава остава варианта на 4ebura6ka, но не знам колко красиво и здраво ще стане...

П.П. Втория, който си показал май е същия като моя резервен, от обратната страна има бутони за дистанционно. Предлагам ти два по-лесни варианта - сгъваем ключ за 20-тина лв с доставка Цък или ненарязана бланка за твоя вариант ключ, за горе долу същите пари - Цък. Ако се разровиш, може и по-евтино да ги откриеш...
Мнението беше редактирано от Dyado_Pras: 05 май 2011 - 15:04
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 05 май 2011 - 18:23

Хей колеги много си харесах този ключ - http://cgi.ebay.co.u...=item27bab7b0e5
и гейте сега кво стана че немога да си го купя нз защо не ми дава да се регистрирам в тъпия Ebay немога избощо пробах 20 пъти и не става а разбирам идеално доста добре английски и не става а искам да си го поръчам , дайте идейки как да го нарпавя а .
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 05 май 2011 - 18:58

 ivan todorov, на 05 май 2011 - 18:23, каза:

...


Упс, не съм видял, че обявата изтича днес, хванах първия, който ми попадна... но пък това не ти пречи да се регистрираш в ибей. Трябва ти и активна регистрация в paypal за да платиш, а активирането отнема около седмица.
Цъкни на магазина на същия търговец и има още многоЦък. Гледам с 2 и 3 бутона, но обърни внимание, че са само кутийки - няма я платката и чипа. При малко сръчност и заигравка с поялника - може да вкараш вътре платка от дистанционно на аларма примерно.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 05 май 2011 - 19:16

Колега регистирах се в paypal - и в ebay ама след като достигнах до поръчка дадох номера на дебитната ми карта която имам (после пробах и с 2рата която имам ) и ми отказа и ми каза че картата ми е отхвърлена защото не е кредитна карта , това е защото в момента не съм си вкарал пари в картата или защото не става с дебитна карта .
А и да те питам дори исамо кутиииката да е неме притеснява ще си платя тука на некой да ми премести дистанционното от мойта ларма на този ключ но за 20-25 лв за които изилиза направо иска да си го зема възможно най скоро , а гледах и другите .
Та колега я хелпни кво да направя и как за да го поръчам
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 05 май 2011 - 19:31

 ivan todorov, на 05 май 2011 - 19:16, каза:

Колега регистирах се в paypal - и в ebay ама след като достигнах до поръчка дадох номера на дебитната ми карта която имам (после пробах и с 2рата която имам ) и ми отказа и ми каза че картата ми е отхвърлена защото не е кредитна карта , това е защото в момента не съм си вкарал пари в картата или защото не става с дебитна карта .
А и да те питам дори исамо кутиииката да е неме притеснява ще си платя тука на некой да ми премести дистанционното от мойта ларма на този ключ но за 20-25 лв за които изилиза направо иска да си го зема възможно най скоро , а гледах и другите .
Та колега я хелпни кво да направя и как за да го поръчам


Задръж малко, да не се окажеш с лош рейтинг в ибей, още преди да си почнал да пазаруваш...
Прати някакъв скайп на лично, ще ти обясня как да го поръчаш. И по въпроса - можеш да регистрираш всякакви разновидности виза, дебитни, кредитни, V-Pay, стига да имат поне 3 лв вътре. Празна карта не става.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 06 май 2011 - 09:24

Най-вероятно картата не ти я приема защото не си си пуснал "електронно банкиране" това става като пуснеш заявление в офис на банката.За поръчката,ако искаш мога да ти го поръчам и като дойде да ти го пратя по еконт с наложен платеж,ако решиш пиши на ЛС.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 06 май 2011 - 09:25
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 06 май 2011 - 13:47

PayPal трябва да провери дали картата е истинска. За целта блокира Евро и половина. Трябва да провериш в банката и когато това стане в края на известието, че е преведена сумата трябва да има четири цифри които трябва да ги въведеш в PayPal. С това потвърждаваш, че картата ти наистина е действителна. Поне така беше преди известно време.
Отговори

ГостLavrenti_* 12 юни 2011 - 11:31

Здравейте,

Да вдигна темата защото и мен ме интересува нов ключ за корсетката.

Преди това да ви кажа че тов което казва Чебурашка е най-правилно и точно. След като получиш извлечение по картата, въпросния 4цифрен код трябва да го въведеш в Paypal акаунта за да ти регистрира картата. Тук идва проблема с дебитните карти тъй като те не получават извлечения, и трябва да се допитваш до банката издадетл на картата.

Не за това ми е думата.

Ключът ми или по-скоро гуменате обвивка се прокъса и не сработва добре.

Ето такава е обвивката на моя ключ с вграден чип:
Моята връзка

Въпросите ми са:

Има ли от къде да се купи такова нещо в БГ и съответнои някой да го смени че хич ме няма в тея неща?

Между другото имайте предвид че за поръчки от чужбина, се дължи мито и ДДС за всичко на стойност 15 USD.
Благодаря
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 12 юни 2011 - 21:49

Повече инфо за кое колко и какво се дължи - ТУК,първия линк.
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 12 юни 2011 - 22:03

Здравей,
Регистрацията е така, както си я описал, с малко изключения - транзакцията с кода се отразява по сметката обикновено след 2-4 дни, ако чакаш извлечение по кредитна карта ще брадясаш, все пак идва веднъж месечно... Винаги може да минеш (звъннеш, ако те познават) през банката издател и да ти го кажат преди това. Можеш и да си го видиш сам в онлайн банкирането, в много от банките е безплатно да си го пуснеш. Над 15 евро дължиш само ДДС, над 150 евро дължиш и мито. Тези данъци са при условие, че поръчваш от страна извън ЕС.

Относно въпроса ти - съмнявам се да намериш само гумената част на оригинален ключ, виждал съм само цели да се продават. Това, което си дал в линка си, според написаното излиза, че вероятно си е с платката и с чипа вътре и така погледнато си е направо евтино. Малко само се изсилват с цената на доставката (нормално би трябвало да е около 2 паунда). Освен това е от Англия и няма никакви допълнителни такси.
Ако ще го купуваш, можеш да си го програмираш сам примерно с оп-ком, ако си имаш картончето с кодовете на колата.
Отговори

didko_just снимка didko_just 14 юни 2011 - 14:34

Аз искам да питам запознатите еднакви ли са заготовките за Вектра А,Б и С защото продавача е уточнил че са само за Вектра С
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg