Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Z13DT - 1.3CDTI Проблеми.....решения

blagoy снимка blagoy 02 декември 2016 - 23:50

Здравейте имам следния проблем,колата пали много трудно сутрин на студено(по-някога не пали).Трябва да и подавам газ за да запали,прекъсва и пуши за около 10мин след това спира да пуши.Също така няма мощност до 2000 оборота,тресе и прекъсва.Ходил съм до много майстори да е чуят и всякой ми казва различно: ЕГР,верига,дюзи,компресия на цилиндрите.Моля,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и знае решение да сподели.Благодаря!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 03 декември 2016 - 00:16

ОП-кома какво казва ?
Отговори

blagoy снимка blagoy 03 декември 2016 - 15:13

 DanZKi, на 03 декември 2016 - 00:16, каза:

ОП-кома какво казва ?

Само Егр показва,нищо друго.
Отговори

bennik снимка bennik 22 декември 2016 - 19:40

Здравейте, колеги и аз имам една Corsa C с такъв двигател и въпроса ми е -някой правил ли е опит да смени кутията на горивния филтър и кой вариант е най удачен .Просто като я вида цялата омазнена и омазнила и всички маркучи отдолу и ме хваща яд.
Мнението беше редактирано от bennik: 22 декември 2016 - 19:40
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 28 януари 2017 - 11:34

За толкова години в тая тема,пробвали някой да монтира Твърд(едномасов) маховик в Астра Н или Корса ? Съединител ще трябва някъква комбинация ,че кутията е опел-ска .
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 28 януари 2017 - 19:00

 mrsch66, на 28 януари 2017 - 14:27, каза:


Нищо не виждам тук .
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 януари 2017 - 19:11

Долу в дясно 126 евра комплект за Корса,Мерива,Комбо и др. купета за 1,3 цдти
Отговори

CH_M снимка CH_M 28 януари 2017 - 20:46

Това трябва да е .....
http://www.ebay.de/i...0963&rmvSB=true
Отговори

tigra_twin_top снимка tigra_twin_top 06 април 2017 - 22:39

Здравейте Колеги,
жена ми кара Opel Tigra TwinTop с въпросния мотор 1,3cdti от вече година(40 000км), не се спира,то с тоя разход :) Тааа от месец вече започнаха проблемите, като за начало при спиране на светофар започнаха да играят оборотите, след това започна да го прави и на скорост, от скоро почна и сутрин да пали по-трудно,а зимата нямаше ядове, светна чека и докато отидох при майстор да я закачи (можеби при гасенето и паленето - чека изгасна) -записани грешки нямаше. Онзи ден пак светна и направо при майстор без да я гася,закачи я и ето ги грешките:

B3803 - Комфортно затваряне
- волтаж ниско/отворена верига

В1485 - Ток на насищане на алтернатора, пин 61
- нисък волтаж

В3805 - Сензор за ускорение
- повреда или повреда

Р0683 - Верига на подгряващото устройство, отворен верига

Моля за съдействие !
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 27 април 2017 - 20:58

 tigra_twin_top, на 06 април 2017 - 22:39, каза:

Здравейте Колеги,
жена ми кара Opel Tigra TwinTop с въпросния мотор 1,3cdti от вече година(40 000км), не се спира,то с тоя разход :) Тааа от месец вече започнаха проблемите, като за начало при спиране на светофар започнаха да играят оборотите, след това започна да го прави и на скорост, от скоро почна и сутрин да пали по-трудно,а зимата нямаше ядове, светна чека и докато отидох при майстор да я закачи (можеби при гасенето и паленето - чека изгасна) -записани грешки нямаше. Онзи ден пак светна и направо при майстор без да я гася,закачи я и ето ги грешките:

B3803 - Комфортно затваряне
- волтаж ниско/отворена верига

В1485 - Ток на насищане на алтернатора, пин 61
- нисък волтаж

В3805 - Сензор за ускорение
- повреда или повреда

Р0683 - Верига на подгряващото устройство, отворен верига

Моля за съдействие !
Това ако с някое ДЕлфи/Аутоком го четеш ,си направи диагностика с уред за такава.0683 имаш изгоряла/изгорели свещи,няма общо със клатенето на обороти.
Другите грешки.....с диагностика.
Отговори

NaniG снимка NaniG 16 юли 2023 - 14:15

Здравейте,
карам Corsa D 1.3 CDTI, 75 к.с. и от известно време имам проблем с паленето, но не е постоянно. Може с месеци да не го прави, а понякога го прави един в месеца, или един път в седмицата. Миналата седмица бях в сервиза, правиха диагностика, тъй като имах изгоряла свещ, която се смени. На диагностиката нищо не показва относно проблема с паленето.
Проблема се изразява в следното като завъртя ключа, колата първо не пали, след това прави опит да запали и се тресе все едно работи на три цилиндъра и гасне, след около 5-6 опита успявам да запаля. Въпроса е, че това го е правила и сутрин, когато е студена, т.е. не е карана и примерно след като изляза и да речем съм спряла някъде за час и после мъка.
В сервиза до сега не го е правила и не могат да го хванат, но онази вечер го направи пред приятел, който каза, че това няма как да се хване на диагностика и според него проблема е комутатора.
На старата Корса Б, 1.4 бензин, която имах преди това, имах проблем с комутатора, но там само си палеше когато си иска, това с тресенето и работата на по-малко цилиндри с гасненето го нямаше.
Имате ли някакви идеи как да тръгна по метода на изключването и какво първо да сменя?

Предварително благодаря.
Мнението беше редактирано от NaniG: 16 юли 2023 - 14:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg