Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Демонтаж на стартер Корса Б 1.4 екотек

VKotev снимка VKotev 07 февруари 2018 - 15:15

Здравейте, Колеги! Имам проблем със стартера и реших сам да се заема с ремонта. Изгледах всички клипчета, прочетох сума ти руски форуми и вчера слязох в канала и се заех с отстраняването.
Впечатлението с което остаах от четенето на форумите беше, че стартера се държи единствено на два болта и отстраняването е фасулска работа, обаче след час наблюдение нито аз , нито приятела ми можахме да намерим адекватен начин да отстраним горният закрепващ винт. Опитахме отгоре някакси да бръкнем, след това свалихме дясната гума, но резултата беше същият.... Не съм професионалист, но имам средни технически познания и предпочитам да ремонтирам сам колата си, когато не става въпрос за двигатела - там не пипам. Реших, че след като тези руснаци свалят стартера за 10 мин и аз ще мога, но след това разбрах , че колите от клипа са Астра и Вектра и там спокойно има место да се бръкне за да се развие въпросният винт! Моля ви, ако някой знае или е разглабял нека удари едно рамо с една идея. Ще съм ви много благодарен!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg