Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

крушки Н4 +90%

tirilej снимка tirilej 10 януари 2013 - 18:26

здравей те колеги някой можели дами каже ако си сменя крушките на фаровете с крушки Н4 +90% дали ще има подобрение в светенето . Сега са много слаби според мен.Благодаря
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 януари 2013 - 19:10

Здравей, колега!
Да, ще има подобрение в осветяването на пътя, и то осезаемо :icon_wink2:
Отговори

nikinikolov снимка nikinikolov 10 януари 2013 - 21:37

Само дето няма такива + 90 %, виж за + 50 % съм по съгласен.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 10 януари 2013 - 23:51

Айде бе,че няма!!! Я да видим ТУКА КО ИМА :smile3560:,даже има и 100% :mhihi:
Мнението беше редактирано от pitbula74: 10 януари 2013 - 23:59
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 11 януари 2013 - 01:20

Няма да има съществена разлика, ако не са наред рефлекторите и корпусите на фаровете. Също така е много важно да се направи правилна настройка на стенд.
Не се хвърляйте на тези + 1000% осветеност! Животът им е наполовина в сравнение със стандартните и крушките +30%. Това е посочено и на опаковката им.
Сложете си Ultra Life на Osram +30% и си свиркайте!
Ако не ви пречи леко жълтеникавата светлина на Osram All Season Plus, ги препоръчвам горещо! При лоши метеорологични условия се представят блестящо. Аз вече трета година съм с такива на основните фарове и тези за мъгла и съм много доволен. Цената за брой е между 11 и 13 лева за H4 според магазина.
От Philips Blue Vision въобще не съм доволен! При сухо време са добре, но при влажен асфалт все едно нямаш фарове. И на 13-я месец се скапаха и двете през седмица интервал. А цената им е окло 60лв./к-т с габарити.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 януари 2013 - 08:36

Моите крушки са Night Breaker + 90% (Н7), но не бих ги препоръчал. Светят добре, но за цена от 40лв/комплект очаквах повече. Разликата с обикновенната крушка е малка. Послушай колегите и си обърни внимание на фаровете.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2013 - 08:47

От няколко дни сменявам крушки, просто ей така - за проба. Значи имам няколко комплекта 'обикновени' крушки, всичките цокъл Н7 (дву-секционни фарове). Значи какво забелязах - на дъжд, на мокро.. и на полумрак - няма по-добра крушка от обикновената "жълта"! На сухо време обаче, особено когато се е стъмнило доволно вече, аз лично съм много по-доволен от обикновените китайски "сини" крушки! Намерих едни дето не са 'чак толкова сини', светлината им е по-скоро студено бяла, ксенон 6000К изглежда много по-синкав (за сравнение).

Снопа светлина с обикновените и "сините" крушки обаче е МНОГО различен!? При обикновена "жълта" крушка, снопа светлина е разпръснат плътно по платното пред теб, като осигурява една идеална видимост, но за жалост - само няколко метра пред колата!!! Снопа на синята крушка не е чак толкова концентриран пред колата, но разбира се не мога да кажа, че е недостатъчен или нещо такова - напротив! Същевременно светят доста по-напред, като разбира се колкото по-далеч, толкова по-слаба е вече осветеността (и нормално). НО тия обикновените жълти.. сякаш ОТСИЧАТ и осветяват много добре, но за жалост много малко пред колата.

Фаровете са регулирани добре (не от мен), рефлекторите са смея да кажа повече от добри, крушките, които ползвам при опитите си са няколко комплекта както казах, всичките обикновени (без усилени и %), но са OSRAM 2бр, AcDelco 2бр. и един 'сборен комплект' от една GK и NARVA.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 11 януари 2013 - 09:23

Фаровете се регулират според крушката така, че няма как фаровете ти да са "регулирани" за всичките крушки които си сменял. От това следва, че и не сноповете на крушките са различни,а различно са светели на нерегулираните за тях фарове.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2013 - 09:59

Добре де, каква е разликата между две крушки с нажежаема жичка (обикновена халогенна лампа) ? Ако изключим цвета на 'балончето', всичко друго е еднакво, и типа/снопа светлина би трябвало да е един и същи.. :confused:

Публикувано изображение

Има крушки с различна форма на балона, но там вече обяснимо ако има разлика и ако се налага последващ реглаж на фаровете, но при горните ?

Публикувано изображение
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 11 януари 2013 - 10:15

Разликата е, че милимунда разлика в положението на жичките дори на еднакви по марка крушки се отразява в огромна степен на снопа на фара. Не може да не си въртял рефлектора на прожектор и да не си видял колко много се отразява това на снопа.Тука е същата работа.За това при нови крушки задължително реглаж.
Мнението беше редактирано от borochvoro: 11 януари 2013 - 10:16
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2013 - 12:12

Публикувано изображение

:confused: H7 12V/75W HIR крушки.. явно това ще да е някой от последните крясъци на модата, в това отношение.. :biggrin:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 11 януари 2013 - 12:16

 DALGONSKi, на 11 януари 2013 - 12:12, каза:

:confused: H7 12V/75W HIR крушки..

Незнам колко са модерни, но аз лично 75 вата крушки не бих си поставил на моята кола :icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2013 - 12:20

Тия сигурно са търсили нещо от сорта на "Златна среда" - между оптималните 55W и пагубните (в повечето случаи) 90-100W.. :mhihi:

А да попитам, тези които имат наблюдение - от обикновените халогенни лампи, има ли някоя марка/модел, които доказано да осветяват повече от обичайното !? :confused:
-> говоря за 55W крушки, да кажем крушки с една светлина
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 11 януари 2013 - 14:18

При мене 100ватовите се оказаха перфектния избор и то преди години. Честно казано помня, че ги взех за 8 лева двете от пазара уж на майтап и вече 4-та ли 5-та година са на колата.Нищо не ми погубиха дори напротив. Не знам обаче кви са ефектите при по-новите каляски където пластмасата е повече застъпена дали няма да се стопи нещо:-)
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 11 януари 2013 - 15:56

 DALGONSKi, на 11 януари 2013 - 12:12, каза:

H7 12V/75W HIR крушки..

:doh: пък аз си мислех, че съм видял всичко, което се предлага на пазарa.. :mhihi:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 11 януари 2013 - 20:29

borochvoro,
Ако са китайчета въобще не е сигурно, че са наистина 100W.
Я сложи Narva Range Power http://www.narva-lig...nge_power_white или Osram Offroad Standard http://www.osram.com...ndard/index.jsp и после ще говорим!
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 11 януари 2013 - 23:59

100 ватови са даже над 100-консумация 7.5 ампера на 14.2 волта е 106 вата мерил съм ги с муклтицета понеже нали споменах, че всичко беше на майтап и си мислех, че ще думнат за отрицателно време, а вече съм с тях години -явно съм улучил най-добрата партида от китайския гараж където са правени:-)
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 12 януари 2013 - 21:19

Аз говорех за пораженията по ел. инсталацията и фаровете от повишеното топлоотделяне и консумация при работа.
Отговори

ivop снимка ivop 12 януари 2013 - 22:05

 tirilej, на 10 януари 2013 - 18:26, каза:

здравей те колеги някой можели дами каже ако си сменя крушките на фаровете с крушки Н4 +90% дали ще има подобрение в светенето . Сега са много слаби според мен.Благодаря

Наскоро разбрах нещо, което не съм очаквал да е вярно, но пред мен майсторчето го премери. Към крушките достига по-ниско напрежение поради падове на напрежение във веригата - в ключа, лоста къси/дълги, куплунзи. И освен това някои алтернатори зареждат при по-ниско напрежение, когато е по-топло. Може и при теб да е такъв случая. В тези теми има описано http://www.opelclub....showtopic=94779 http://www.opelclub....ndpost&p=952461
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 13 януари 2013 - 02:45

 Gena_bs, на 12 януари 2013 - 21:19, каза:

Аз говорех за пораженията по ел. инсталацията и фаровете от повишеното топлоотделяне и консумация при работа.

Нвма никакви поражения, бях приготвил да слагам релета но не се наложи и така си седят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg