Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

CD70 и Bluetooth Телефон

Di_Mitko снимка Di_Mitko 17 февруари 2009 - 23:59

Здравейте,
От скоро имам Vectra C с навигация Navi CD70. Имам голямо желание да вържа към нея телефон като ме мъчат следните въпроси:

1. Как мога да проверя дали нямам вече инсталиран такъв БТ модул понеже имам известни съмнения че вече имам.
2. Как става перването на двете устройства (някаква инструкция някъде)
3. Евентуално някои да може да препоръча БТ модул и майстор за монтажа
4. При условие че връзката е БТ дали би работило както трябва с всички телефони или списък със съвместими? Телефона ми е Нокия Е51
Отговори

Di_Mitko снимка Di_Mitko 19 февруари 2009 - 23:47

Колеги никой ли няма вграден БТ модул в колата?
В Булвария ми казаха 650лв евнтуално за модула без монтаж а в София Ауто да забравя в общи линии.
Отговори

meglen снимка meglen 19 април 2009 - 15:13

 Di_Mitko, на 18 Feb 2009, 12:59 AM, каза:

Здравейте,
От скоро имам Vectra C с навигация Navi CD70. Имам голямо желание да вържа към нея телефон като ме мъчат следните въпроси:

1. Как мога да проверя дали нямам вече инсталиран такъв БТ модул понеже имам известни съмнения че вече имам.
2. Как става перването на двете устройства (някаква инструкция някъде)
3. Евентуално някои да може да препоръча БТ модул и майстор за монтажа
4. При условие че връзката е БТ дали би работило както трябва с всички телефони или списък със съвместими? Телефона ми е Нокия Е51


Здрасти,
Имам Зафира Б със CD70 и BlueTooth.
1. За BT-то си има меню и бутон на волана за извикване на списъка с последно набираните номера и бутон за гласово набиране (Моя език за гласово набиране е Италиански и не го плзвам, ако някой знае как се сменя да помага. Със смяна на езика за навигацията и цялата система за радио и др. не става). Имам 4-ри менюта, от които ако не се лъжа,последно е за BT. Там си има настройки за пеър.
2. Пеърването ставалесно пускаш системата да търси телефон, а телефона е с включен БТ. Като го открие системата ти иска от телефона номер (може би е 0000), въвеждаш и Оппа - готово.
3. Не знам
4. Жена ми има Е65, ама нещо не работи като хората със CD70. Моя е неинтелигентен SonyEricsson 810 и си действа перфектно.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 януари 2013 - 15:42

Така, за да не отварям нова тема, бих искал да попитам нещо.

Наумил съм да си сложа на удобно място ето тази (конкретно) стойка за телефон (използвана за фабрично вграждане при някои модели Mercedes-Benz като фабричен car kit) -->

Публикувано изображение

С малко усилия успях да се сдобия с точно такъв телефон, сега диря въпросната 'стойка'. Доколкото знам, когато телефона легне в стойката, отзад има една букса, която веднага се включва и телефона 'преминава' от вградената антена, към т.нар. външна антена, като за целта се ползва антената на колата. Доколкото успях да разбера, от тази стойка излизат 2-кабела. Единия би трябвало да е за връзката с аудио-системата на колата, другия за антената.
(на тази снимка личат 2-та кабела) ->

Публикувано изображение

И тъй като много повече от това едва-ли ще успея да намеря като информация, да попитам - да ли би било възможно да се направи връзката с антената на колата, и да ли озвучителната уредба в колата, ще може да се ползва ? Ако да - колоните би трябвало да са "слушалката" на телефона, а кое изпълнява ролята на "микрофон-а" ? :confused:
Отговори

ivooo снимка ivooo 20 януари 2013 - 17:18

 DALGONSKi, на 20 януари 2013 - 15:42, каза:

Така, за да не отварям нова тема, бих искал да попитам нещо.

Наумил съм да си сложа на удобно място ето тази (конкретно) стойка за телефон (използвана за фабрично вграждане при някои модели Mercedes-Benz като фабричен car kit) -->

Публикувано изображение

С малко усилия успях да се сдобия с точно такъв телефон, сега диря въпросната 'стойка'. Доколкото знам, когато телефона легне в стойката, отзад има една букса, която веднага се включва и телефона 'преминава' от вградената антена, към т.нар. външна антена, като за целта се ползва антената на колата. Доколкото успях да разбера, от тази стойка излизат 2-кабела. Единия би трябвало да е за връзката с аудио-системата на колата, другия за антената.
(на тази снимка личат 2-та кабела) ->

Публикувано изображение

И тъй като много повече от това едва-ли ще успея да намеря като информация, да попитам - да ли би било възможно да се направи връзката с антената на колата, и да ли озвучителната уредба в колата, ще може да се ползва ? Ако да - колоните би трябвало да са "слушалката" на телефона, а кое изпълнява ролята на "микрофон-а" ? :confused:

за цялата тая работа си има кар-китове..... и дори един колега продава такъв във форума .... точно за нокиа, какъвто имам и аз и е много удобно.
и защо държиш да си с точно такъв телефон.... и каква е идеята? той да седи винаги в колата и да си имаш тел. номер само за колата или?, защото ако ще пренасочваш твоя към този ... не виждам смисъл
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 януари 2013 - 18:02

 ivooo, на 20 януари 2013 - 17:18, каза:



-Ами всъщност погрешно си ме разбрал, за кар-кит се смята тази стойка, която посредством кабелите си свързва към уредбата на колата, пък телефона си е 'подвижен' и може да се ползва както си му е реда. Избрах точно 6310i заради това, че е един от малкото, които оригинално е вграждат, един от тези, за които се намират такива кит-ове все-още.. и от носталгия по едно време.

Въпроса ми по-скоро беше, да ли някой има идея много ли ще бъде трудно после свързването и да ли ще може да се ползва озвучителната система на колата при разговор ?
Отговори

ivooo снимка ivooo 20 януари 2013 - 18:32

 DALGONSKi, на 20 януари 2013 - 18:02, каза:

-Ами всъщност погрешно си ме разбрал, за кар-кит се смята тази стойка, която посредством кабелите си свързва към уредбата на колата, пък телефона си е 'подвижен' и може да се ползва както си му е реда. Избрах точно 6310i заради това, че е един от малкото, които оригинално е вграждат, един от тези, за които се намират такива кит-ове все-още.. и от носталгия по едно време.

Въпроса ми по-скоро беше, да ли някой има идея много ли ще бъде трудно после свързването и да ли ще може да се ползва озвучителната система на колата при разговор ?



ти сам си отговаряш ...... и много добре разбрах и знам,че телефона е подвижен ама е 1кг :) и голям като SIII аама само това :)

щом си е кит си има всичко необходимо да се върже към аудио системата на колата и когато ти звънят да ти спре музиката и да ти пусне говорителя.... има си и отдлено микрофон който лепиш някъде.

щом си решил да носиш телефон на 15 години само защото има кит за него.... вземи 6230 .... има си кит за него по малък е и има повече екстри ......

не правя реклама!!! просто го давам като пример, а и моя е такъв точно и съм доволен : http://www.opelclub....howtopic=105655
Мнението беше редактирано от ivooo: 20 януари 2013 - 18:33
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 януари 2013 - 18:48

6230i е един от телефоните, които никога няма да престана да харесвам. Но в случая реших да се върна малко по-назад, на "безцветните". Водя преговори за въпросната стойка, ако я получа ще видя какви кабели има, но май са срязани.. та мисията ще стане доста трудна.

п.п. Първо мислех да взема на един приятел телефона Blaupunkt оригинално вграждан в ASTRA G CDX, но той е 'статичен' и трябва да си с фабричния касетофон. Та за това се отказах и реших да намеря car kit NOKIA 6310i. Пък и 2-рия телефон не се налага да го нося като 'основния', та не ми пречи размера и теглото му.. :mhihi:
Отговори

ivooo снимка ivooo 20 януари 2013 - 18:53

 DALGONSKi, на 20 януари 2013 - 18:48, каза:

6230i е един от телефоните, които никога няма да престана да харесвам. Но в случая реших да се върна малко по-назад, на "безцветните". Водя преговори за въпросната стойка, ако я получа ще видя какви кабели има, но май са срязани.. та мисията ще стане доста трудна.

п.п. Първо мислех да взема на един приятел телефона Blaupunkt оригинално вграждан в ASTRA G CDX, но той е 'статичен' и трябва да си с фабричния касетофон. Та за това се отказах и реших да намеря car kit NOKIA 6310i. Пък и 2-рия телефон не се налага да го нося като 'основния', та не ми пречи размера и теглото му.. :mhihi:


на кой оператор си?
предлага ли клониране на сим-картата ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 януари 2013 - 19:19

Основно съмна M-Tel, а 2-рия телефон оборудвах с новия формат на същия оператор - нашумелия напоследък bob-пакет. Това за 'клониране'-то на картите не ми допада като идея. Пък и така както са ми моите ми вършат перфектна работа.

OFF: Просто открай време съм си фен на старите телефони, продадох една NOKIA 1100 (за което между другото още ме е яд), сега наскоро пуснах 6100-та да се продава, но може да размисля, за да не ме е яд отново. А този 6310i от толкова време съм си го наумил, че не си е истина. А по необясними за мен причини, като че сега отново има някакъв бум около тея старите класически модели, конкретно NOKIA 6310i достига цени от порядъка на 160-200лв. за бройка.. :kuku:
Отговори

hudson снимка hudson 20 януари 2013 - 19:41

Причината да е висока цената на NOKIA 6310i си я казал по-нагоре: това е телефона за фабричните каркитове на мерцедес (и не само).
Не се набутвай да вземаш само "леглото" за телефона - както е казал колегата по-горе, има и една кутия с електроника, която отговаря за комуникацията с аудиосистемата на колата или със самостоятелни говорител и микрофон.
Освен това клонирането на картите е перфектно за целта, особено ако само ти караш колата. Неудобно е ако си дал на някого колата, защото когато те търсят, звънят и двата телефона.
Зафирата я купих с готов каркит на сименс. Повече от година се каня да намеря телефон за нея (някакъв модел от А серията е) за да я видя дали работи и все не остава време.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg