Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

saso снимка saso 01 април 2008 - 01:02

 4330, на Mar 31 2008, 06:41 PM, каза:

Няма фабричен ксенон без лупи.

Няква апатия ме гони.
Не може ли да приемем, че е както казвам щото мноо ме мързи да ти доказвам.
вервай ми... нема за кво да те лъжа
Отговори

4330 снимка 4330 01 април 2008 - 04:49

Приятелю, неможе да го приемем. Даде ми пример, показах ти че грешиш. Ти пак продължаваш да се пънеш като теле на мост. Фабричен ксенон, на фар без лупи - НЯМА!!!
Отговори

saso снимка saso 01 април 2008 - 11:49

мотивирай ме нещо! заложи 100-200лв. на абсурдното си твърдение.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 01 април 2008 - 11:54

Астра Х е без лупи и предполагам се предлага с ксенон не съм търсил но се съмнявам да го няма като опция.
Отговори

saso снимка saso 01 април 2008 - 11:57

Eeeee скорпионе не си прав... а мойте 200лв.
Отговори

Yav снимка Yav 01 април 2008 - 12:21

 saso, на Apr 1 2008, 11:49 AM, каза:

мотивирай ме нещо! заложи 100-200лв. на абсурдното си твърдение.

:beer: :16V: :16V: евала колега-абе не ми се разправяше с колегата на мене,защото беше доста убеден в себе си-а примерите за фабричен ксенон без лупи има доста :16V:
Отговори

bugatti снимка bugatti 01 април 2008 - 12:22

 4330, на Apr 1 2008, 04:49 AM, каза:

Приятелю, неможе да го приемем. Даде ми пример, показах ти че грешиш. Ти пак продължаваш да се пънеш като теле на мост. Фабричен ксенон, на фар без лупи - НЯМА!!!

Колега недей да спориш има коли с фабричен без лупа във фара....сега отделен е въпроса че найстина е по-добре със но ко да се прави светът не е перфектен
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 01 април 2008 - 13:41

Съжалявам saso... :16V:

Иначе проблема с рефлекторните фарове е когато те са със стъкло което е релефно. Тези набръздявания или щрихи или там както се казват са да разсеиват и пречупват или де да знам как да кажа светината за да се осветява по добре пътя от иначе слабата светлина която нормалната крушка дава. И когато се сложи ксенонче става доста неприятно за околните. Новите коли са с рефлектори но с пластмасови стъкла и те са чисти, нямат релеф по тях. Затова и няма проблем със заслепяването което не е точно така. При всички положения на каквито и фарове да е сложен ксенона той дава много по силна светлина и при всички положения заслепява повече от обикновена крушка. Така, че всеки сам да прецени за себе си какво да си сложи на колата. Поне докато не се определи със закон всичко това всеки има право да си сложи на каквито иска фарове ксенони. А иначе ксенона в самото си начало когато се появява на моделите на БМВ до колкото съм чел е имало проблеми в Германия и е правено опити да се забрани. Но явно не са оспяли. Някой по запознат нека сподели.
Отговори

Гостpeshokn_* 05 май 2008 - 13:38

Дойде време да помисля относно ксенон и на дългите. Фаровете ми са Sonar, цоклите са H1!

Доколкото прочетох из разни темички тук, имало някакъв ксенон за дългите, който се държи под постоянно напрежение с цел да не изгарят крушките и да не се разваля.

Моля, препоръчаите ми какво да сложа на дългите?

Мога да сложа обикновен, но предполагам много бързо ще си замине!
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 05 май 2008 - 14:36

Аз досега такъв не съм намерил.Моя е от обикновенния и на дългите и вече близо 6 месеца не е заминал.
Отговори

Гостpeshokn_* 05 май 2008 - 20:02

А имаш ли снимки на Вектрата с пуснати къси и дълги? Кажи дали има някакви минуси от тая работа? Само ако може да не са от imageshack, че последните два дни никакъв го няма - нито аватар си виждам, нито нищо ...
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 05 май 2008 - 20:26

 peshokn, на May 5 2008, 07:02 PM, каза:

А имаш ли снимки на Вектрата с пуснати къси и дълги? Кажи дали има някакви минуси от тая работа? Само ако може да не са от imageshack, че последните два дни никакъв го няма - нито аватар си виждам, нито нищо ...


Дай един мейл да ти пратя ако искаш. Инъче за минуси... Единствено, че при първо светване им трябва 2-3 секунди за да "изгрее".После не им трябва много време за да светнат с пълната си сила.Карах вече няколко пъти на дълъг път нощем и като пусна дългите просто забравяш, че е нощ.
Отговори

Преслав Славчев снимка Преслав Славчев 05 май 2008 - 21:34

колеги малко невежо от моя срана но какво става ако се монтира само крушката без баласт защото и такива изказвания сам чувал
Отговори

Гостpeshokn_* 06 май 2008 - 17:56

Колега, нека обясня! На моя ксенон на баласта пише 23kV напрежение - това означава, че за да светне ксенона в крушката, е необходим подобен ток - и точно това е работата на баласта - да преобразува от 12 волта на 23000 волта. Крушката е свързана директно с баласта и примерно, когато пуснеш ксенона му трябва малко време да се разпали - забелязал съм обаче, че като се форсира автомобила на място, крушките светват по-бързо, явно защото влиза по-голям ток към баласта ... така си го обяснявам. Иначе и да сложиш крушката, без наличие на баласта тя няма да светне.

Колега Racer - peshokn@mail.bg или skype: peshokn ! Благодаря предварително!
Отговори

Оги снимка Оги 06 май 2008 - 19:24

 peshokn, на May 6 2008, 06:56 PM, каза:

...


Хмм, аз доколкото знам голямото напрежение е нужно само за да се запали газа, а след това консумацията даже е по-ниска от на обикновените крушки.
Ще се радвам ако някой каже дали съм прав или живея в заблуда.
П.С. Аз не съм откривал никаква разлика в запалването и работата на ксенона независимо дали е на запален двигател или не.
Отговори

Гостpeshokn_* 06 май 2008 - 23:23

Обединих тази тема и още една друга, в която един колега се оплаква, че понякога едната крушка на ксенона не му пали, та моя отговор по неговата тема е:

Цитат

Познат проблем, но знаеш ли как го оправям - два - три пъти включвам и изключвам светлините в рамките на две секунди и ксенона зацепи. Доколкото разбрах от колеги, това се дължи на качествените баласти.
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 06 май 2008 - 23:33

Огич и аз бях чел така някъде, но до колко е вярно не знам.А за разлика и аз не съм забелязал да има.

peshokn: Имате поща! :whistle:
Отговори

Vladimirov снимка Vladimirov 08 май 2008 - 14:33

 4330, на Mar 31 2008, 06:41 PM, каза:

Няма фабричен ксенон без лупи.

Citroen C5 2001г. - Рефлекторни фарове със ксенон ( фабричен ) - служебната на бащата
Отговори

shunter снимка shunter 08 май 2008 - 14:55

Някой има ли впечатления от ксенон марка Eagle eyes, корейско производство. Предлагат ми монтаж и една година гаранция. Искам да си сложа ксенон но не ми се занимава с куриери и да незнам какво ще получа. Това е което предлагат в Шумен (или поне това открих).

Моля за вашите мнения!
Отговори

kristian_nk снимка kristian_nk 09 май 2008 - 14:58

Едно бързо допълнение :) Ако ксенона е 35 ватов,крушките дърпат 35,ако е 50 съответно 50 вата.За разлика от обикновените крушки които са 55 и 60 вата :) Тъй че,в общия случай ако е 35 ватов ксенон,пада консумацията с около 40% и топлоотделянето :) Големият стартов ток се приема,че е за по малко от секунда,тъй че няма как работата на двг да повлияе на паленето :)
поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg