Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ангелски очи

teodor.vasilev снимка teodor.vasilev 28 април 2007 - 09:28

Ето едно видео материалче как да си направим сами ангелски очи!

http://video.google.com/videoplay?docid=98...ngel+Eyes+Video
Отговори

Kupe снимка Kupe 28 април 2007 - 14:43

Дам дам ... и стават ето така:
Публикувано изображение

Нужните инструменти:
Публикувано изображение

Ето как стоят на светло:
Публикувано изображение


:unsure:
Отговори

the_fog2 снимка the_fog2 01 май 2007 - 08:36

Значи с риск да прозвуча тъпо ама тая пластнасова пръчка от къде я взимате. Аз търсих на няколко места ама или незнам какво да искам или просто не съм намерил подходящия магазин. Ако някой може да ме упъти ще съм му благодарен.
Отговори

Иво снимка Иво 01 май 2007 - 10:14

the_fog2, на May 1 2007, 09:36 AM, каза:

Значи с риск да прозвуча тъпо ама тая пластнасова пръчка от къде я взимате. Аз търсих на няколко места ама или незнам какво да искам или просто не съм намерил подходящия магазин. Ако някой може да ме упъти ще съм му благодарен.
 


пластмасовата пръчка е врътка за вътрешни щори. Има ги в Бриколаж и Практикер
Отговори

Kupe снимка Kupe 01 май 2007 - 10:27

Иво, на May 1 2007, 10:14 AM, каза:

пластмасовата пръчка е врътка за вътрешни щори. Има ги в Бриколаж и Практикер
 


Само да добавя, че в Бриколаж се водят пръчки за курнизи. :) :unsure:
Отговори

^DrAgo_PeSa^ снимка ^DrAgo_PeSa^ 01 май 2007 - 10:41

Колеги много ми е чудно дали ще се получи на обикновен фар който си е с рефлектора само,без лупа. :unsure: Става на въпрос за Вектра А. Ако имате мнение как ще се получи драснете един ред.
Отговори

Иво снимка Иво 01 май 2007 - 11:15

^DrAgo_PeSa^, на May 1 2007, 11:41 AM, каза:

Колеги много ми е чудно дали ще се получи на обикновен фар който си е с рефлектора само,без лупа.  :icon_cry: Става на въпрос за Вектра А. Ако имате мнение как ще се получи драснете един ред.
 


Ами според мен иглежда кофти. Светят слабо и неравномерно или поне тези които аз съм виждал. А като нямаш лупа или на са ти кръгли фаровете трябва да ги лепиш на стъклата и е много грозно.
Отговори

ThE_NeXt_LeveL снимка ThE_NeXt_LeveL 01 май 2007 - 11:46

На Corsa B дали ще стане добре или ще изглежда грозно както каза колегата ?? ??
Отговори

iviani снимка iviani 01 май 2007 - 11:55

И на мен това ми е чудно.На обикновеното стъкло на фара как ще стоят,защото не е много прозрачно,и според мен по някакъв начин няма да свети както трябва,а ще се разсейва светлината.Поправете ме,ако бъркам.А и откъде мога да си взема диоди???
Отговори

Kupe снимка Kupe 01 май 2007 - 15:08

iviani, на May 1 2007, 11:55 AM, каза:

И на мен това ми е чудно.На обикновеното стъкло на фара как ще стоят,защото не е много прозрачно,и според мен по някакъв начин няма да свети както трябва,а ще се разсейва светлината.Поправете ме,ако бъркам.А и откъде мога да си взема диоди???
 


Toчно така! На релефни фарове НЕ стоят хубаво. Трябва да са примерно като на астра Г прозрачни пласмасите отпред и тогава става хубаво. А за релефните се прави друга хитрина ;)

Относно диоди?
- Ами от Conrad след 5тте кюшета посока басейна Виктория имат магазин.
- На женския пазар кадето минава трамвая има едно мн забутано магазинче кадето има всякаки диоди и много светещи джунджурии.

:icon_cry:
Отговори

хибридния снимка хибридния 02 май 2007 - 15:19

Цитат

в Бриколаж се водят пръчки за курнизи

И колко струва тез пръчки ако имате представа да кажете
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 02 май 2007 - 15:20

Комплект от 2 пръчки беше между 5 и 6 кинта.
Отговори

Kupe снимка Kupe 02 май 2007 - 17:22

:icon_cry: аз като ги взимах бяха по 8 лв 2броя. Те са в комплект.
Отговори

zeifod снимка zeifod 03 май 2007 - 00:13

Kupe, на May 1 2007, 03:08 PM, каза:

iviani, на May 1 2007, 11:55 AM, каза:

И на мен това ми е чудно.На обикновеното стъкло на фара как ще стоят,защото не е много прозрачно,и според мен по някакъв начин няма да свети както трябва,а ще се разсейва светлината.Поправете ме,ако бъркам.А и откъде мога да си взема диоди???
 


Toчно така! На релефни фарове НЕ стоят хубаво. Трябва да са примерно като на астра Г прозрачни пласмасите отпред и тогава става хубаво. А за релефните се прави друга хитрина ;)

Относно диоди?
- Ами от Conrad след 5тте кюшета посока басейна Виктория имат магазин.
- На женския пазар кадето минава трамвая има едно мн забутано магазинче кадето има всякаки диоди и много светещи джунджурии.

:icon_cry:
 


И каква е хитрината :first:
Отговори

gsimania снимка gsimania 03 май 2007 - 07:52

Два лева(1 брой).Но има една подробност,тия пръчки са кухи.А за (светловода),който се опитвате да направите трябва да е плътен материал и най-добре да е кръгъл,защото иначе на ръбовете свети кофти. :icon_cry:
Отговори

Kupe снимка Kupe 03 май 2007 - 10:04

gsimania, на May 3 2007, 07:52 AM, каза:

Два лева(1 брой).Но има една подробност,тия пръчки са кухи.А за (светловода),който се опитвате да направите трябва да е плътен материал и най-добре да е кръгъл,защото иначе на ръбовете свети кофти. :icon_cry:
 


Еми естествено, нали затова говорим :) ПЛЪТНИ И КРЪГЛИ ПРЪЧКИ ОТ ПЛАСТМАСА ТИП СВЕТЛОВОД :) Ама не са по 2 лв а по 8 както последно купих - преди 2 месеца :manta: Диодите са по стотинки - 60 стотинки най-силните. 12 000 миликандела или нещо такова , 1 сапротивленийце пак стотинки и така. :first:
Отговори

хибридния снимка хибридния 05 май 2007 - 09:03

дабре де , тези съпротивления по колко Аh са? и на колко волта са диодите. понеже май варира между 9-14V
Отговори

ivooo снимка ivooo 08 май 2007 - 22:28

хибридния, на May 5 2007, 09:03 AM, каза:

дабре де ,  тези съпротивления по колко Аh са? и на колко волта  са диодите. понеже май варира между 9-14V
 

съпротивленията са в Омове :) не Аh ии от порядъка на 650ом-1кОм

аа за диодите Kupe има и по 20 000 :) има и по 15 000
Отговори

Дамян снимка Дамян 11 май 2007 - 19:47

Ако незнаете от куде евентуално да си намерите от тези стълбчета,така да се каже.
Вземете го от тези полетните щори,които се слагат между прозорците.Самата пръчица за въртене на щорите :icon_biggrin:
Отговори

ivooo снимка ivooo 11 май 2007 - 20:15

Дамян, на May 11 2007, 07:47 PM, каза:

Ако незнаете от куде евентуално да си намерите от тези стълбчета,така да се каже.
Вземете го от тези полетните щори,които се слагат между прозорците.Самата пръчица за въртене на щорите :icon_biggrin:
 

не съм сигурен, че те са плътни .....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg