Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

за да гори опела ни толкова колкото трябва

starzvqr снимка starzvqr 07 февруари 2013 - 17:41

 Vectra Rulzz, на 07 февруари 2013 - 13:57, каза:

и на мен ми беше любопитно защо е така и питах един майстор, който каза че това било нормално, защото се впръсквало гориво под 100мл.и борда не го хващал. Това обаче се получава след някакви обороти- ако не се лъжа около 1800-2000 нагоре.


правилно
веднъж се живее !

 marto85, на 06 февруари 2013 - 20:41, каза:

То за гумите е верно при по-напомпани е пределно ясно ,че ще гори по-малко,ама чак пък 1л. :newsm05_41: Според мен неможеш по тия пътища да караш 3,5.Месец така ще икономисаш 30л.примерно но ще дадеш 200 лв.на зъболекар :icon_wink2: :icon_wink2:
Ако нещо може да минаваме на лагерни колички много корави "гуми" :rofl:
http://detstvoto.net...04_p1040440.jpg


така е. и не трябва да се прекалява с напомпването.
аз получих отлични резултати като си ги поддържам на 2.5 бара.
повече не.
Отговори

starzvqr снимка starzvqr 07 февруари 2013 - 18:01

 vectrafenn, на 07 февруари 2013 - 10:39, каза:

Много интересна тема. Между другото и аз забелязах че според борд компютъра щом изключа по инерция колата ми гори около 1,5л на час а ако само пусна педала на газта пада до 0.

пада, тъй като дроселовата клапа се притваря до мин.
тпс-а съобщава на еку то че е затворена и той от своя страна прекратява подаването на гориво.
това е до долен оборотен праг (под 900 об/мин) ако продължим в същия стил започва да се подава гориво.
този сигнал пък еку то получава от спиид сензора, намиращ се в таблото на колата. затова нека не подценяваме този сензор.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 07 февруари 2013 - 19:45

Доста интересна теория която ми се струва напълно правдоподобна и досега винаги изключвам от скорост преди сфетофар и като набера скорост достатъчна за движение по инерция, ще си променя стила и след месец ще дам инфо за резултата.
Отговори

Like снимка Like 07 февруари 2013 - 20:34

 swetla777, на 07 февруари 2013 - 19:45, каза:

Доста интересна теория която ми се струва напълно правдоподобна и досега винаги изключвам от скорост преди сфетофар и като набера скорост достатъчна за движение по инерция, ще си променя стила и след месец ще дам инфо за резултата.



Ако караш с обик. газово по-добре не променяй нищо.
Мнението беше редактирано от Like: 07 февруари 2013 - 20:34
Отговори

hudson снимка hudson 07 февруари 2013 - 20:50

 Vectra Rulzz, на 07 февруари 2013 - 13:57, каза:

и на мен ми беше любопитно защо е така и питах един майстор, който каза че това било нормално, защото се впръсквало гориво под 100мл.и борда не го хващал. Това обаче се получава след някакви обороти- ако не се лъжа около 1800-2000 нагоре.

Да бе, той борда е мързелив и си прави оглушки :mhihi: А пък със тия 100мл гориво които не ги хваща си минаваш спокойно над един километър, като направиш едни бързи сметки. Впръскването и на най-малкото количество гориво става по сигнал от ЕКУто на мотора, а бордовия компютър отчита точно тези сигнали (брой и продължителност за еденица време) за да ти пресметна разхода.
Оборотите при които ЕКУто прекъсва подаването на гориво при ППХ са всички от нормалния му празен ход, та чак до края на оборотомера.
ППХ е принудителен празен ход - или когато колата движи двигателя, тоест винаги когато пуснете педала на газта, колата е в движение с включена предавка и оборотите на мотора са над 900.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 07 февруари 2013 - 22:05

Важното е че пести гориво :yahoo:
Относно оборотите съм съгласен. наистина са някъде към 900-1000, заблудил съм се, защото съм пробвал с повече.
Теорията, за която ви разказах ми я казаха в официален сервиз на Опел. човека ми обясни ,че впръскваното гориво няма как да се изпише на дисплея, защото е под 100мл, а дисплея изписва от 0,1l в този случай се изписва 0,0- колко е вярно не знам, но както казах важното е, че има ефект.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 07 февруари 2013 - 22:09
Отговори

swetla777 снимка swetla777 07 февруари 2013 - 22:26

Астрата няма газ и я карам извънграда само и то рядко защото е за отваряне на мотора пък и нещо почна да сменява на празен ход обороти между 700 и 900 и на дълго като сменяваш предавка някой път гасне, но карам предимно дизеловия кадет, та на него ще пробвам.
Мнението беше редактирано от swetla777: 07 февруари 2013 - 22:27
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 07 февруари 2013 - 22:29

Аз астрата съм я докарвал до 5,2/100 но с изключване от скорост- ще опитам как е с отнемане на газта, би трябвало да падне още. Иначе съм с 225/40/R18 и ги карам на 2,5 бара.
Отговори

ДаНе снимка ДаНе 08 февруари 2013 - 05:22

Скоростна кутия с дьлги скорости (WR-wide ratio) пести по малку отколкото скоростна кутия с кьси скорости (CR-close ratio). :)
Отговори

hudson снимка hudson 08 февруари 2013 - 17:52

Доста необосновано твърдение.
Ако за дългата кутия беше добавил и за градско каране и особено за бензинки щеше да си напълно прав.
Но пък от друга страна, дизела със дълга кутия при извънградско шофиране е супер икономичен.
Отговори

ДаНе снимка ДаНе 08 февруари 2013 - 18:13

Извинявам се, моят Бьлгарски не е толкова добре, исках да кажа вместо "пести" точната дума е "харчи". Това се отнася за моята Вектра и е податьк взет от книшка за експлоатация която идва с колата.
Сега виждам че "пести по малко" и "харчи по малко" са напьлно спротивни... :(
Мнението беше редактирано от ДаНе: 08 февруари 2013 - 18:17
Отговори

starzvqr снимка starzvqr 21 февруари 2013 - 14:07

 Vectra Rulzz, на 07 февруари 2013 - 13:57, каза:

и на мен ми беше любопитно защо е така и питах един майстор, който каза че това било нормално, защото се впръсквало гориво под 100мл.и борда не го хващал. Това обаче се получава след някакви обороти- ако не се лъжа около 1800-2000 нагоре.

правилно е казал мечо пухин :)
само резба
Поздрави
Отговори

zlobaro снимка zlobaro 03 март 2013 - 00:15

Аз досега винаги съм я пускал по инерция преди сфетофара,но се чудя дали като съм с обикновена АГУ ефект ще има от пускане на скорост до сфетофара вместо по инерция?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg