Опел Клуб България: Opel Astra J (2010) - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 4 Страници +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Opel Astra J (2010) Информация и впечатления за модела

#61 Потребителят не е активен   emoned 

• Вече сам си сменя маслото...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra J A16XER, Ст. Загора
  • Регистриран: 06.05.2009

Публикувано: 15 септември 2019 - 00:02

Здравей. Регулирането на температурната хлабина на клапаните е реализирана с "чашки". Не знам как точно е официалното им наименование. За да се регулира хлабината най-напред в събран вид и на студен мотор се измерва. После обаче, за да се извади и подмени чашката(или да се шлайфа) трябва да се свали съответния разпределителен вал, иначе нямаш достъп. Ако искаш ще потърся клипове, мисля че в Youtube имаше. За системата за смазване на клапаните мисля, че е направена да залъгва хората(лично мнение). При настройката направиха газовата да вкарва по-малко бензин, като съотношението бензин/газ нараства в полза на бензина при повишаване на оборотите. Доколко това е ефективно не знам, но мисля че и да удължи живота на клапаните, няма да реши проблема напълно. И все пак в момента зареждам газ на 78ст. А гори 8/100км смесен разход и малко бензин. Никога не съм засичал колко, но по джоба съдя че не е много. Аз лично съм решил да не измервам хлабината на клапаните, като изгорят, направо свалям главата да реша тряйно проблема.
Моята таратайка като я взех беше на 107 000км(също са реални, не искам да навлизам в подробности, просто съм сигурен). След 10 000км протече картера, след още няколко хиляди протече гарнитурата на капака на клапаните. Тези два проблема не са много сериозни. Сам си ги отстраних, обаче кола на тези километри не мисля, че трябва да ги има. За скоростите да не говорим, просто F17 си е проблемна кутия( ито с цели няколко масови проблема). И аз знаех за проблемите при покупката ама си казвах, че точно на мен няма да се случи :icon_wink2: Едно време скоростните кутии се правеха така, че надживяваха колите.
А иначе старата ми кола, за тези 200к км на газ, даже не се наложи да отварям капака на клапаните, да видя какво има там, не съм правил клапани, даже не е протичал пустия му капак(и там беше пластмасов).

Поздрави

#62 Потребителят не е активен   PPP1 

• Прясно излюпен...
  • Пип
  • Група: Валидация ИЗЧАКВАНЕ

• Автомобил:Opel Astra j
  • Регистриран: 14.09.2019

Публикувано: 15 септември 2019 - 05:25

Да точно това имах ппредвид че според мен реглажа не е сложен щото аз съм любител механик и скоро с един познат реставрирахме един круизен мотор HONDA CX500 и му регулирахме клапаните след хиляда издевателства над него там начина е с болт ама хлабините се проверяват и регулират. Иначе аз никъде не съм срещал сериозни оплаквания за тази скоростна кутия в чужди форуми там повечето хора се оплакват от кутиите на турбобдвигателите и най-вече на 1,4 турбо както и редовните оплаквания от автоматика но според мен е нормално в бюджетен автомобил да не се слагат качествени автомати. Относно гарнитурата на капака това ми беше първата работа да проверя след като я купих иначе от външния ръб има олигавяния от масло но най-важното е да няма теч при бобините. Разглобих бобините и там всичко е сухо. Иначе другата детска болест която струва към 500 кинта е точно тоя капак с мембранния клапан вътре в него който е консуматив. Затова си бях отделил около 2К лева ако колата се окаже нещо бременна с някой от тия проблеми или с всички наведнъж да мога да реагирам.

#63 Потребителят не е активен   ico_3 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Astra H,Z17DTH
  • Регистриран: 13.10.2008

Публикувано: 11 февруари 2020 - 21:38

Здравейте,обмислям покупката на Astra J 2.0 CDTI 160 к.с автоматик.Някой може ли да сподели впечатления от автомобила?Благодаря предварително.

#64 Потребителят не е активен   benzy 

• Пали асфалта...

• Автомобил:Astra G Z14XE; Astra F X16SZR
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: 12 февруари 2020 - 00:48

ico_3, на 11 февруари 2020 - 21:38, каза:

Здравейте,обмислям покупката на Astra J 2.0 CDTI 160 к.с автоматик.Някой може ли да сподели впечатления от автомобила?Благодаря предварително.

Амиии... тоя двигател (А20DT/DTH) като цяло не е най-доброто инженерно постижение. Всъщност не е лош, но има проблеми с мазането, и все пак няколко милиона от него са произведени и са на пътя...

Има проблеми с маслената помпа и уплътнението и , като последното е най-честата причина за блокирали двигатели. Да кажат и майсторите във форума (аз съм само "разбирач"), но ако след покупката смениш помпата и уплътнителя на смукателя на маслената помпа от картера (от тук идва ниското налягане и слабо мазане, за съжаление без да дава индикации на уредите) би трябвало да изкараш доста безпроблемни километри. Това му е май единствения недостатък на тоя двигател, другото е като при всеки модерен дизел...

За трансмисията... ползват японската Айсин, като цяло относително надеждна. Ако попаднеш на гледана кола би трябвало да нямаш проблеми. Ако преди тебе са карали на принципа масло на автоматик не се сменя е нормално да се е окотила вече....
Карал съм 1.4 турбо с тая трансмисия, малко ми беше мудна, но в общи линии аз дето не харесвам автоматици мога да живея с такава и даже се замислям дали следващата да не е автомат... Особено с демпферните съединители поддръжката излиза май еднаква...

Ако не е изтерзана колата и ако се погрижиш за болежките на мотора още в началото трябва да няма твърде неприятни изненади...

#65 Потребителят не е активен   ico_3 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Astra H,Z17DTH
  • Регистриран: 13.10.2008

Публикувано: 13 февруари 2020 - 10:01

По принцип искам кола автоматик а този модел е само с този двигател.Ако евентуално направя компромис и реша да се лиша от автоматика,кой двигател ще ми препоръчате.Понеже четох че за този модел турбодупката била направо яма ????Има ли нещо вярно по принцип не съм състезател.В момента карам астра H 1.7 cdti 100 к.с и съм доволен.

#66 Потребителят е активен   tisho.74 

• Доооста бивши опели, и основно дизелови, тук-там некой бензин

• Автомобил:Peugeot 308 SW 1,6 HDI 110 жребчета
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 13 февруари 2020 - 10:14

Ами 1.7 пак около тия коне- 100 до 110. Повечето коне от тези мотори са изстискани и аз не ги харесвам, а по- малко от тия не стават за тежкото купе.
Отделно 1.7 на 125 май е с горивна система Денсо, която е доста по-капризна от Бош. Така че той за мен си отпада и по този критерий.

Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 февруари 2020 - 10:19

#67 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 13 февруари 2020 - 10:40

J-ка с 2.0 ще върви добре. По-лека е от Инсигнията. Както вече са споменали, 2-ката(продължение на 1.9) е с един основен подводен камък, нарочно или не направен, не се знае(знае се де ама)...

Такъв двигател се купува само и единствено през сервиз, да смъкнат картера, да се проверят поне по два основни и биелни лагера, да се смени уплътнението на помпата(че даже за по-сигурно и самата маслена помпа) и тогава купуваш. Ако не се навият на такова нещо - просто се обръщаш и си тръгваш.

По-добре дай предварително 300-400 лева за проверката, отколкото после 2000-3000 за ремонти..
Уплътнението струва към 25 лева. Маслената помпа е скъпичка ама е в графата "вземаш и забравяш". Тоест ако няма нищо смущаващо в лагерите, спокойно преди сглобяване можеш да вземеш и помпата(гледам има на Pierburg).... за твоя сигурност.

Това е , което е основното за 2.0
Другото, което е - не е препоръчително да й правиш "чипосвания", мипосвания. Караш си нормално и нямаш грижи.

После спазваш ли смяна на уплътнението на всеки 100 000 , отново си добре..

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 февруари 2020 - 10:42

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#68 Потребителят не е активен   benzy 

• Пали асфалта...

• Автомобил:Astra G Z14XE; Astra F X16SZR
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: 13 февруари 2020 - 21:27

ico_3, на 13 февруари 2020 - 10:01, каза:

По принцип искам кола автоматик а този модел е само с този двигател.

Колега, ако искаш дизел нямаш друг вариант, автоматите са само с 2.0 дизел и бензинов 1.4
Мисля си, че ако последваш съвета на Димов риска в голяма степен го елиминираш и може да имаш точно това, което искаш. Имай предвид, че твойта Х-ка е с близо 200 килограма по-лека от Джейката - това е като да возиш домочадието с тъщата навсякъде, а 1.7 мотора е образно казано същия...

Споделете тази тема чрез:

• 4 Страници +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg