Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздух и обезвъздушаване на горивната система на дизели с ГНП Bosch VP44

Rumkata снимка Rumkata 01 април 2013 - 21:01

проблема с паленето се получава при застудянване на времето. Колегата с когото говорих и отстранил проблема спомена, че му е втръснало да ходи по майстори и помпи е сменял и къде ли не е базикъл. Отишъл е накрая при някакъв негов човек казал му да свали помпата и да почва да я разлабя да видят кавко има вътре. При разглбяването виждат някякъв обратен клапан който, представлявал бакелитена част, която уплътнявала в някаква гумичка. Това нещо се продавало като резервна част. Сглабяш и караш. Вече е навъртял около 150 хил. за две години и никакви ядове.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 април 2013 - 22:13

Тва нещо (поне по твойто описание) ми се струва е точно ел. клапана на ГНП-то. Сменява се обикновено като издумка, но по твоите приказки разбирам, че явно и работещ са го сменили, само заради шибаната гумичка !? :confused:

п.п. Я кажи колко пари му е клапана + смяната (може и на Л.С.) ?
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 02 април 2013 - 20:36

Колега незнам какви пари е точно това нещо, но човека с когото говорех спомена, че се сменя цялото (бакелита с опръстена) и вървяло коплект. Не съм запознат с тези помпи случайно го загорих, защото караше една фронтера от по новите. И просто го попитах как е с паленето и чокева сам взе да ми обиснява колко си е припатил в началото, но си е ришил проблема!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 14 април 2013 - 19:25

Колеги имали някакви отзиви от някого?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 април 2013 - 07:47

Аз го писах някъде, ама вече не знам къде. Както и да е, значи проблема на моя приятел, това с невъзможното палене, когато предницата на колата е под наклон (вирната задница). Постоянно се налагаше да помпи с една ръчна гумена помпичка, иначе нямаше палене! Наложи ни се ремонт на електрониката на ГНП-то, заедно с тоя ремонт се смени и въпросният (бакелитов) ел. клапан на ГНП заедно с гумичката. Клапана го сменихме, защото нашия беше изгорял. А самата гумичка - мамицата и, щото е на такова шибано място, че за да стигнеш до нея трябва да разкачиш половината кола! Трябва да се свали ГНП, да се отвори капака на електрониката и да се отпоят 3-кабела. След това вече клапана излиза лесно, а самата гумичка - можеш да намериш във всяка железария за има-няма 20-30 стотинки. Това от мен.. засега.
Отговори

Astra_G_16v снимка Astra_G_16v 27 април 2013 - 22:41

Здравейте Колеги! Претърпях ремонт на електрониката на ГНП(Astra G X20DTL). След този ремонт се появи следния проблем "ТРУДНО ПАЛЕНЕ". Въпросът ми е възможно ли е след(демонтаж/монтаж ГНП) да е проникнал въздух в системата.Колата пали трудно ,след като поработи (3-4мин) пали от раз, и така докато я оставя 3-4 часа и пак същата работа(няма палене)Ако някой се е сблъсквал с същия проблем, или знае какво може да е моля да пише. Извинявам се на модераторите, ако съм писал където не трябва!!!
Отговори

asensio снимка asensio 28 април 2013 - 01:51

Имаш въздух най вероятно колега, порови по форума, има теми. Като за начало я остави някъде на стръмно с предницата на долу. Ако на другия ден запали, търси въздух да не отидеш пак на ремонт на помпа.
Отговори

ГостAstraGD_* 01 май 2013 - 09:22

Здравейте колеги нов съм във форума и имам проблем с Астра G 2.0 дизел, която не ще да пали след като е престояла известно време. Това което е направено по колата до момента е: сменени маркучи за обратната нафта, сменени о-пръстени на инжекторите, сменен горивен филтър преди 2 месеца. Мислехме че проблема може да е във кутията на филтъра, по-скоро бързите връзки затова го заменихме с такъв от голф и сложихме механичен клапан между него и помпата за да не връща гориво но проблема си остана. Колата беше закачена на диагностика и нямаше грешки. Ако се запали с бутане или старт спрей колата си върви и няма проблеми. Май само уплътненията на помпата останаха, но ако имате други идеи ще съм ви благодарен ако ги споделите.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 01 май 2013 - 12:13

 AstraGD, на 01 май 2013 - 09:22, каза:

Здравейте колеги нов съм във форума и имам проблем с Астра G 2.0 дизел, която не ще да пали след като е престояла известно време. Това което е направено по колата до момента е: сменени маркучи за обратната нафта, сменени о-пръстени на инжекторите, сменен горивен филтър преди 2 месеца. Мислехме че проблема може да е във кутията на филтъра, по-скоро бързите връзки затова го заменихме с такъв от голф и сложихме механичен клапан между него и помпата за да не връща гориво но проблема си остана. Колата беше закачена на диагностика и нямаше грешки. Ако се запали с бутане или старт спрей колата си върви и няма проблеми. Май само уплътненията на помпата останаха, но ако имате други идеи ще съм ви благодарен ако ги споделите.


И аз имах същия проблем и при мен се оказа уплътнения на помпата и аз смених всичко преди да ги сменя и тях ,след смяната с нови всичко се оправи .
Отговори

Astra_G_16v снимка Astra_G_16v 04 май 2013 - 08:14

Здравейте Колеги! Реших си проблема с паленето. Имаше въздух, който се оказа ,че се засмуква преди филтъра. Точно там имах монтирана помпичка за ръчно подкачване и в двата края където се захващат скобите беше нацепена . Изхвърлих я и си сложих ново съединение с клапан. Сега колата е пушка! Благодаря на всички отзовали се спрямо проблема ми . Успех колеги!
Отговори

gigabait снимка gigabait 03 септември 2013 - 20:11

Здравейте и от мен,колеги!
Четох,четох тук и пробвах и......
Та да споделя и аз по същество относно наболелия проблем с въздуха при мен.Карам Vectra B Y20DTH и до скоро се спогаждахме отлично.
Преди 2 години бях спрял на голям наклон/около 35-45 градуса/ с предницата нагоре и колата "глътна" въздух и не запали.Дръпнаха ме и на 2 метра запали.От тогава нямаше проблем -до скоро.Един ден я оставих на абсолютно равно място и след 12-14 часа беше "голям камък".Няма палене....Дръпнаха ме и запали....
Смених маркучи на обратната нафта,гумички на дюзите,поставих филтър от Голф,проверих тръбите от резервоара до купето,отворих и резервоара и проверих и там.....Резултат никакъв!Колата си смуче въздух и не пали....Сменихме и уплътнението на капака на помпата.Беше като пластмаса....Просто ми писна да давам пари на вятъра без резултат....
Бях чел тук,че колега е поставил електрически клапан на тръбата за обратната нафта....Поставихме такъв на тръбата за обратната нафта,непосредствено след входа и в отсека на мотора./Клапана е за газова уредба.Просто му се пуска минус и плюс от снопа кабели,но след контакт/.Поставихме и механичен клапан на тръбата за нафтата от резервоара, непосредствено след филтъра.Дано сработи.....Утре ще споделя резултата!
Мнението беше редактирано от gigabait: 07 септември 2013 - 19:26
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 септември 2013 - 20:27

 gigabait, на 03 септември 2013 - 20:11, каза:



-А диагностика правихте ли, някаква грешка записва ли ?
Отговори

gigabait снимка gigabait 07 септември 2013 - 18:22

 DALGONSKi, на 03 септември 2013 - 20:27, каза:

-А диагностика правихте ли, някаква грешка записва ли ?

Правихме,братче-нищо не е записано като грешка,а и то няма как да има грешка.Въздухът си влиза и колата просто не запалва.За това няма как да има грешка......Де да можеше с компа на колата,че да не се лутаме като луди и да правим експерименти и да наливаме излишни пари за глупости и ненужни клапани и "уйдурми"..../Имаше само една грешка,която беше липса на гориво,но тя се записа докато я дърпах към сервиза на трета и докато се обезвъздуши и запали отчете грешката,но тя е ясна..../
Така.От поставянето на клапаните ефект няма никакъв.Свалиха помпата за смяна на гумичките.Дано е последно,че ми писна до краен предел.....
Дайте съвети,колеги!!
Отговори

Гостivanovk_* 17 септември 2013 - 11:37

Здравейте колеги. Нов съм в форумът и пиша от тел.за което се извинявам ако допусна някоя грешка. Изчетох до тук всичко по темата но като моят проблем не одкрих. И затова пиша в таз тема. Колата ми е вектра 2000г. С мотор Х20DTH. И проблемът е . Живея със си семейство си в Германия. Бяхме на почивка в България около два месеца и колата остана в Германия и до последно я карахме и всичко беше ОК. Като се пребрахме и риших ме да запалим не успях но несъм я въртял и много. На другия ден я дърпахме около километър доколкото може да се дърпа в Германия и даже грам не припали. Като спряхме отворих филтърът и от там протече леко нафта. Преди имаше гумена ръчна помпа но за година и половина от както имам колата я ползвах веднаж. Махнах я преди 4-5 месеца защото беше доста напукана и си мислих че няма да ми трябва. Моля ви за някъкъв съвет или решение . Зная че е най лесно в сервиз но тук режат главата и ти одират кожата след това. Предварително благодаря на всички отзовали се и поздрави от мен
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 септември 2013 - 13:30

 ivanovk, на 17 септември 2013 - 11:37, каза:

Преди имаше гумена ръчна помпа но за година и половина от както имам колата я ползвах веднаж. Махнах я преди 4-5 месеца защото беше доста напукана и си мислих че няма да ми трябва.


-Сложи на същото място подобна помпа и опитай да качиш гориво с нея преди да запалиш. Предполагам бяга нафтата и влиза въздух, от там и проблема с паленето, който явно не е бил новост, след като веднъж е монтирана подобна ръчна помпичка..
Отговори

Гостivanovk_* 17 септември 2013 - 16:20

 DALGONSKi, на 17 септември 2013 - 13:30, каза:

-Сложи на същото място подобна помпа и опитай да качиш гориво с нея преди да запалиш. Предполагам бяга нафтата и влиза въздух, от там и проблема с паленето, който явно не е бил новост, след като веднъж е монтирана подобна ръчна помпичка..

Ами тук е доста трудно да се намери подобна помпа. Търсих и ми предлагат едни найлонови с които според мен са маи да си притакъш зелето през зимата. Майтапя се но търсих и няма само в сервиз за ремонт. Според теб да ли няма друг начин за обезвъздушаване но без да я дърпам защото тук е забранено и ако има би ли ме посъветвал. И да ли не мие заминала помпата. И как мога да разбера и ако е отишла аз намясто мога ли да я сваля и после да я сложа сложно ли е мн и да я пратя в БГ. За ремонт че тук не отримонтират а слагат само нови а цената е колкото струва колата и още малко:) приемам всякакви съвети. Благодаря.
Мнението беше редактирано от ivanovk: 17 септември 2013 - 16:53
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 септември 2013 - 20:15

Имам въпрос към знаещите колеги може ли да се ползва ел.помпа на 3бара за обезвъздушаване на vp-44 има ли опасност да обърне или изплюе някоя гумичка или уплатнение в помпата.Тези които са разглобявали такава помпа със сигурност имат представа дали може да направи някоя поразия това налягане .
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 септември 2013 - 08:16

Колега за какво ти е тая помпа на 3 бара провери си мъркучите да не са нацепени, скоби, снадки и т.н.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 септември 2013 - 18:23

Ако беше прочел щеше да разбереш за какво питам . Явно не си запознат с системата на VP-44 . Евентуално ако става ще се вози в багажника да е под ръка ако се наложи .
Отговори

metchet0 снимка metchet0 29 октомври 2013 - 22:22

 Жорко, на 03 декември 2009 - 13:36, каза:

Аз пък се скъсвам да въртя стартера докато се обезвъздуши. Следващият път ще използвам опита на колеги да досипя от бутилка нафта във филтъра.



Не знаех, че така може да се обезвъздушава системата.. И как по-точно става това?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg