Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Проблем с радио и касетофон

Nat526 снимка Nat526 25 май 2018 - 13:35

Здравейте.
В началото на годината закупих Opel Corsa C 2003 година. Нямах проблеми се радиото, само него използвах. Преди известно време обаче имах проблем с малкото табло за скоростите, разни грешки излизаха и от качих акумулатора. След като го за качих обаче, радиото не работи. Тъй като колата я купих от една колежка, знам че ми е казвала че няма код самото радио. Пробвах даже и аудио касета да вкарам, но пак няма никакъв звук. Другия проблем е, че малкото екранче, което по принцип изписва час и градуси също не работи, но това знам че от доста време е така - върпоса е че не мога да видя дали изписва нешо конкретно.
Единственото, което мога да дам като информация за радио касетофона е че е Blaupunkt.

Ако някой има някакви идеи, моля да каже :)
Отговори

Dexter1 снимка Dexter1 25 май 2018 - 20:32

Колега, ако радиото е блаупункт car 300 може да се извади кодът безплатно. Има програма за тази цел. Ако е друг вид блаупункт ще трябва да го носиш на сервиз да ти го разкодират. За дисплея най-вероятно са му за смяна крушките, но може да видиш да изгорял бушон евентуално. Как да разглобиш таблото по средата за да извадиш дисплея има много писано във форума и има много клипове в ютуб.
Мнението беше редактирано от Dexter1: 25 май 2018 - 20:35
Отговори

Dexter1 снимка Dexter1 25 май 2018 - 20:42

 Dexter1, на 25 май 2018 - 20:32, каза:

Колега, ако радиото е блаупункт car 300 може да се извади кодът безплатно. Има програма за тази цел. Ако е друг вид блаупункт ще трябва да го носиш на сервиз да ти го разкодират. За дисплея най-вероятно са му за смяна крушките, но може да видиш да изгорял бушон евентуално. Как да разглобиш таблото по средата за да извадиш дисплея има много писано във форума и има много клипове в ютуб.

пп: Не обърнах внимание ,че става дума за корса 2003 г. За там някой по-запознат да каже.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg