Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

какво масло

Гостivo_kadeta_* 12 март 2006 - 12:32

е аз пък мога да ви кажа че моя мотор 1.3 на орлето като нищо мога да му сложа полусинтетика и да си кара без проблем - разходи на масло не ми е давал никога така че не виждам къв е толко проблема пича да си сложи такова масло . . .
а и тия коментари от типа "преди 95 само минерално" или нещо от сорта - съвсем не са така . . .
на един мотор 1.2 или 1.3 от 87-ма примерно както е моя, зимата например ше му е доста по добре с полусинтетика от колкото с минерално - тва е лично изпитано . . . . аиде да видиме два такива мотора - единия с минерално другия с полусинтетика на кой по-дълго време ше му тропат клапаните на студен старт . . .

аз лично мисля и знам че няма проблеми след като един мотор не дава разходи на масло - да си кара с полусинтетика макар и да е по стар като година .!

но в крайна сметка секи си прецянява с кво масло да кара :) важното е опел да има :icon_eek2:
Отговори

Гостgag7574_* 03 август 2006 - 20:08

Абе братлета аз карам моя OPEL Astra 1,7D с Приста Лидер 15х40 вече 3 години и съм по доволен отколкото тоя наливен Мобил и другите вносни ментета като Kutenkuller , турски Кастрол и прочие :a049: изберете Българското :beer:
Отговори

shimmy снимка shimmy 03 август 2006 - 21:16

на мен започна да ми харчи 10/40- бях сложил ТОТАЛ, та минах на 15/40 за сега - LOTOS, препоръчаха ми го, за сега съм доволен.
Ако някой има впечатления от това масло нека каже
линк към сайта им
Отговори

kvalev снимка kvalev 03 август 2006 - 21:34

Значи досега съм сменил 7 коли и всичките ги започвам с 10W40, и си карам без проблем от смяна до смяна.
И другото по тънкото масло пази двигателя и го чисти, аз предпочитам да долея и 1 литър на 10000 километра но да е полусинтетика, да не говоря, че като мина 5000 и при първите повечко пари в джоба го сменям.
Отговори

John снимка John 03 август 2006 - 21:49

При всички случаи 10W/40 полусинтетика е доста по-добре от 15W/40 минерално. За нашите двигатели съм се убедил, че най-доброто масло е полусинтетика 10W/40 и спецификация SL по API. Съветвам и колегата, който е пусналл темата да си сложи от същата. Аз Опела го карам от доста години само с Мотул и нямам оплаквания. Шкодата съм й сложил Елф също полусинтетика и също съм доволен.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 04 август 2006 - 12:44

John, на Aug 3 2006, 10:49 PM, каза:

При всички случаи 10W/40 полусинтетика е доста по-добре от 15W/40 минерално. За нашите двигатели съм се убедил, че най-доброто масло е полусинтетика 10W/40 и спецификация SL по API. Съветвам и колегата, който е пусналл темата да си сложи от същата. Аз Опела го карам от доста години само с Мотул и нямам оплаквания. Шкодата съм й сложил Елф също полусинтетика и също съм доволен.
 

:a049:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg