Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

дюзи на z19dth opcom

Vaxhall снимка Vaxhall 27 септември 2019 - 22:00

 Д-и-м-о-в, на 27 септември 2019 - 21:52, каза:

Ако е превъртял, няма да пали така. Това че гасне е отделно. Говоря за въртене и припалване.
Ако е прескочил, в никакъв случай няма да прави така според мен

А и ще си личи по ъгъла, аз май видях че отива на макс 1 градус(ако съм гледал на правилното място де).

И мен адски ме съмнява да е прехвърлил... Чисто нов, поставен перфектно според абсолютно всички изисквания. Относно дюзите, крайната откъм ремъка, от известно време е овлажнена! Горе долу от същото време на няколко пъти ми се е случвало да губи мощност. До такава степен, че се принуждавам да спра и да пусна аварийните! Този проблем го свързвам с тази дюза! Но пък и да е напълно неработеща, не би ли следвало колата пак да запали? И овлажняването на тая дюза не идва от обратната нафта (проверено!) Гайката на тръбичката от рейката за високото налягане е стегната здраво (проверено!) Иначе разхода ми се е повишил в последните месеци и тоя проблем със загубата на мощност в съвсем произволни моменти, в последните седмици зачести! А да те питам колега Димов, каква е логиката на теста с обратката? Колкото повече нафта връща, толкова по-запушена е дюзата ли?
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 27 септември 2019 - 22:09
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 22:09

Теста ще покаже всичко.

Това че е овлажнена, може и да е от уплътнението й(медна дихтунга). Но това е по-малкия проблем.

Важното е да видим коя колко връща и ако връщат много, не се чуди че не се задържа запалена. Както ти дадох оня клип, до такава степен не бяха наред, че даже и не палеше изобщо.

И да, гледай пак оня клип, колкото повече връща, толкова повече не е наред.

Затова казах че трябва да покапва принципно.
Представи си го така: Вместо това количество да отива в цилиндъра и да "гръмва" там, то излиза обратно. Следователно колкото повече излиза, толкова по-малко остава за цилиндъра. По бабешката логика.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 22:14
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 27 септември 2019 - 22:12

Добреде, ама дори да е напълно умряла една от дюзите, не би ли следвало да запали въпреки това?
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 27 септември 2019 - 22:13
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 22:26

https://www.youtube....h?v=pPEEnOmRCwc


Не се знае кое колко е умряло.... не се бъркай че от другите нищо не тече и няма овлажнено. Това нищо не значи.

Ето ти още видео и даже данни кое колко. Ти не можеш да държиш 3 минути ама... повърти достатъчно време за да има някакво количество за сравнение.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 септември 2019 - 22:36

 Vaxhall, на 27 септември 2019 - 22:00, каза:

Този проблем го свързвам с тази дюза!

Не е задължително.

 Vaxhall, на 27 септември 2019 - 22:00, каза:

Горе долу от същото време на няколко пъти ми се е случвало да губи мощност. До такава степен, че се принуждавам да спра и да пусна аварийните!

Клапан N75 чистен ли е? Той е отговорен за тези "ефекти". Разликата в изискуемия и наличния бууст говори точно в тази посока. Двигателя ти страда от липса на въздух, колкото и да са "пикаещи" тези дюзи ако няма въздух който да окисли всичкото това гориво какво горене очакваш.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 27 септември 2019 - 22:40

Кой е тоя N75? Да не е ЕГР? Ако е той, чистен е супер старателно заедно с дросела и оста му се движи свободно. Чистен е преди 6-7х км.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 27 септември 2019 - 22:41
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 22:41

Той няма стабилни обороти на празен ход. А и да ги имаше, няма никакъв бууст и не влияе. Буустът идва след определени обороти на двигателя.

Въздухът му скакаче до към 18-20 кг/ч, докато на оня клип , който дадох, на работещ на обороти двигател май беше към 38-40..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 22:43
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 септември 2019 - 22:48

 Vaxhall, на 27 септември 2019 - 22:40, каза:

Кой е тоя N75? Да не е ЕГР? Ако е той, чистен е супер старателно заедно с дросела и оста му се движи свободно. Чистен е преди 6-7х км.

Не е ЕГР. Щом буста не влияе на паленето остава Д-и-м-о-в на изрови палене на читаво 1,9 да сравним количествата от дюзите, че при теб показва 47 mm куб. което ми се вижда доста ама знам ли.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 27 септември 2019 - 22:48

 Д-и-м-о-в, на 27 септември 2019 - 22:41, каза:

Той няма стабилни обороти на празен ход. А и да ги имаше, няма никакъв бууст и не влияе. Буустът идва след определени обороти на двигателя.

Въздухът му скакаче до към 18-20 кг/ч, докато на оня клип , който дадох, на работещ на обороти двигател май беше към 38-40..

Да не е със едно като конусче което влиза в смукателния колектор? Близо до ЕГР-а? Ако е то, и него съм го промил доста старателно!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 22:51

Въздухът ти се движи добре при запалването, ето го

https://www.youtube....eature=youtu.be

calculated air flow и Mass air flow вървят си заедно долу горе, Не е въздух, гориво е за мен.

Между другото, корекциите вътре в оп-кома, нямат май нищо общо с върнатото гориво от "излишното" тъй наречено.
Затова се прави бабешкия тест, за да видиш истинското състояние на дюзите.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 22:52
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 септември 2019 - 22:53

 Vaxhall, на 27 септември 2019 - 22:48, каза:

Да не е със едно като конусче което влиза в смукателния колектор? Близо до ЕГР-а? Ако е то, и него съм го промил доста старателно!

Така изглежда, доколкото знам при 1,9 е в левия подкалник.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 22:55

Да, ясно е това, няма нищо общо тук в случая. Ако това не работи, ще дава грешка за overboost най-малкото. Ако не му работи соленоида пък ще дава грешка за самия клапан.
И още, корекциите в оп-кома няма да ги видиш при него, защото не може да се задържи мотора да работи.

Нека дам и това:
https://www.youtube....h?v=BDQcZVI6Rm0

Ако се наложи, да го имаш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 23:08
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 27 септември 2019 - 23:25

Ако се наложи смяна, 4-те ли се сменят или може само тези, които са зле? Гледам ги по около 200 паунда вървят. А могат ли да се чистят в ултразвукова вана?
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 27 септември 2019 - 23:26
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 23:31

 Vaxhall, на 27 септември 2019 - 23:25, каза:

Ако се наложи смяна, 4-те ли се сменят или може само тези, които са зле? Гледам ги по около 200 паунда вървят. А могат ли да се чистят в ултразвукова вана?


Не са 200 паунда, това са нови. Рециклирани са по 70 паунда съм ги гледал.
Могат да се сменят тия, които не са добре само.
Мисля че имаха кодиране(код за корекцията), но това се слага през оп-кома, тъй че няма проблем.

https://www.ebay.co....ScAAOSwo-NZtuiH

Не се притеснявай за "превоза" тия 25 паунда. няма да са толкова, ще ти кажа пиниз и за това, ако стигнеш до вземане.

https://www.ebay.co....EsAAOSwhjRapEbX
И тук може да ги биеш на 70-75 паунда и да видиш ще клъвнат ли ако ти се наложи да вземаш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 23:40
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 27 септември 2019 - 23:45

Тва не е проблем. Аз съм в Англия. Въпроса е доколко може да се разчита на рециклирани...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 23:48

Дефакто това са дюзи с параметри като на нови.
Може да се разчита, като са направени както трябва. А и от там, където ти давам, има и репорт както се вижда.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 23:49
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 септември 2019 - 23:51

Опкома дава 100% ЕГР? Лично съм борил такъв проблем ,но на алфа с тоя мотор. Сваляне и изчистване на ЕГР задължително!
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 28 септември 2019 - 00:04

 kalin09, на 27 септември 2019 - 23:51, каза:

Опкома дава 100% ЕГР? Лично съм борил такъв проблем ,но на алфа с тоя мотор. Сваляне и изчистване на ЕГР задължително!

Означава 100% забит ли? Че аз съм го чистил преди 6-7х км. Той ако се затлачва така, по-добре да зема да го изключа физически и софтуерно. Някои казват че е най-добре премахване на ЕГР, смяна на колектор и затапване на вихр. клапи.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 септември 2019 - 00:06

Ако ЕГР е наистина 100% отворен ,както намеква опкома ,тази кола няма да запали ,докато не го оправиш.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 28 септември 2019 - 00:10

 kalin09, на 28 септември 2019 - 00:06, каза:

Ако ЕГР е наистина 100% отворен ,както намеква опкома ,тази кола няма да запали ,докато не го оправиш.

Отворен или затворен? Нали проблема е, че се задръства от сажди и масло? Поне това открих, когато го чистих. Беше направо бетониран вътре, но пък тогава колата палеше...
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 28 септември 2019 - 00:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg