Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем със спирачки при Вектра А

npokonu снимка npokonu 23 ноември 2018 - 13:38

Здравейте, колеги!
Имам проблем с Вектра А 1992г, 1.6 75к.с.
Проблема е че от десетина дни, когато колата не е карана повече от час при първите 5-6 спирания, за да намаля ми блокират задните колела напълно.
След това проблема изчезва и си намаля нормално. До следващия път, когато остане по-дълго в покой.
Имах омаслено цилиндърче вляво, смених го. Смених и накладките и проблема си остава.
Майсторите си чешат главата и не знаят каква е причината.
Мисля да сменя спирачната течност с нова и да продухам с въздух тръбичките.
Ще съм благодарен, ако ми помогнете да решим този проблем ;)
Мнението беше редактирано от npokonu: 23 ноември 2018 - 13:45
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 23 ноември 2018 - 14:49

 npokonu, на 23 ноември 2018 - 13:38, каза:

Мисля да сменя спирачната течност с нова и да продухам с въздух тръбичките.


Да, като за начало идеята е добра и не само заради конкретния проблем. По принцип на 2 години дават да се сменя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 ноември 2018 - 15:12

Тая кола има ли кантар на задните колела?
Отговори

npokonu снимка npokonu 23 ноември 2018 - 15:52

 JorkataG, на 23 ноември 2018 - 15:12, каза:

Тая кола има ли кантар на задните колела?


Ако кантар е някакъв регулатор на налягането не, няма.
Тръбичките от помпата вървят директно към колелата
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 ноември 2018 - 17:08

Трябва да имаш на моста отзад
Отговори

npokonu снимка npokonu 23 ноември 2018 - 17:56

 IvailoM, на 23 ноември 2018 - 17:08, каза:

Трябва да имаш на моста отзад


Ами нямам. Така си е, без.
Има някакви удължени "гайки" на самата помпа, там където са свързани тръбите за назад.
Може това да са някакви регулатори, не знам.
Мнението беше редактирано от npokonu: 23 ноември 2018 - 18:11
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 ноември 2018 - 18:32

Всъщност на Астра Ф има кантар. Тия "удължени гайки" при теб изпълняват тази роля. Всъщност кога започна този проблем?
Отговори

Silencer снимка Silencer 23 ноември 2018 - 18:56

Има редуцири непосредствено около задния мост, точно преди задния спирачен маркуч/точно преди да премине в тръбичка/.
Но не и кантар.

Трябва да се регулира механизма за напасване на челюстите, състои се от един куп придържащи елементи и пружинки, в средата има една вилка, която го регулира автоматично, но с годините се изяждат зъбчета и вече не фунционира и блокира.

Решението да се регулират на ръка - челюстите се напасват така че леко да опират в барабана.
Провери и механизмите да не са запекли.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 23 ноември 2018 - 20:52

По-скоро има мръсотия в регулаторите на спирачното усилие. Около 1л нова спирачна течност и хубаво обезвъздушаване.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 23 ноември 2018 - 22:31

Ако има ABS няма кантар. Поне моята F-ка беше така. А тази ху*ня със спирачките е по скоро от проблем със саморегулажите на челюстите. Свали ги, измий с ги с кола-кола (не се бъзикам), раздвижи храповиците, смажи ги със термоустойчива грес (или вземи смазка за спирачни апарати) и събирай. Ако барабаните имат ръб - иди на стругар да го махне.
Може да пробваш и да не дърпаш ръчната вечер, ако спре да го прави - ще сменяш жилата...
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 24 ноември 2018 - 08:08

''Ако барабаните имат ръб - иди на стругар да го махне.''-Ако имат ръб, директно към магазин за авточасти и покупка на НОВИ.
Отговори

npokonu снимка npokonu 24 ноември 2018 - 11:30

 IvailoM, на 23 ноември 2018 - 18:32, каза:

Всъщност на Астра Ф има кантар. Тия "удължени гайки" при теб изпълняват тази роля. Всъщност кога започна този проблем?

10-15 дни някъде. А какво има в тези удължения?
Намират ли се нови?

 Hotblooded, на 23 ноември 2018 - 22:31, каза:

Ако има ABS няма кантар. Поне моята F-ка беше така. А тази ху*ня със спирачките е по скоро от проблем със саморегулажите на челюстите. Свали ги, измий с ги с кола-кола (не се бъзикам), раздвижи храповиците, смажи ги със термоустойчива грес (или вземи смазка за спирачни апарати) и събирай. Ако барабаните имат ръб - иди на стругар да го махне.
Може да пробваш и да не дърпаш ръчната вечер, ако спре да го прави - ще сменяш жилата...

Ръчна не дърпам в последно време, не е от това.
А барабаните са гладки, нямат ръб. Сега съм поръчал всички пружини в барабана нови, да ги сменя.

 Gena_bs, на 23 ноември 2018 - 20:52, каза:

По-скоро има мръсотия в регулаторите на спирачното усилие. Около 1л нова спирачна течност и хубаво обезвъздушаване.

Тези удължения ли са регулаторите?
И свалят ли се да се почистят? Или нови?
Отговори

kiki снимка kiki 24 ноември 2018 - 16:27

обикновенно по това времв на годината дисковете и барабаните при престой ръждясват и после при първите няколко натискания се получава тоя ефект
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 ноември 2018 - 12:16

На Вектра А кантар няма, има редуцири за задните спирачки непосредствено до помпата както вече сам си установил.
Добре ще смениш пружините на апаратите но е важно да смениш и механизмите за саморегулиране като при монтажа трябва освен точен монтаж така и точна първоначална регулировка. Ако след смяната на пружини и механизмите за саморегулиране проблема остане трябва да се сменят споменатите редуцир-вентили. Те представляват клапани регулирани да отпушват до определено налягане, тези клапани се повреждат от боклук или ръжда образувала се от не навременна смяна на спирачна течност. Намират се и нови и стари, може и да се отворят за оглед.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 25 ноември 2018 - 21:53

Търси причина, която да влияе и на двете задни колела! Ако правилно съм разбрал, и двете едновременно блокират.
Механизмите за саморегулиране нови, ако въобще още ги има, са на баснословни цени. Втора употреба не се знаят на какво дередже са. Проблемът не е и в пружините на барабаните. Ако беше само едното колело, да сменяш тези части, но и двете...
Редуцир-вентилите ако са изправни са пълни с мръсотия от всякакъв род.
Смени спирачната течност, като откачиш тези вентили в посока колелата. И с помпане на педал се промиват. Иначе трудно ще се изчистят.
За всеки случай провери и състоянието на задните спирачни маркучи. Въпреки, че и двата едновременно е малко вероятно да дадат дефект.
Има вероятност и за проблем в главния спирачен цилиндър (спирачната помпа) и хидравличния блок на ABS. На диагностика не излизат по разбираеми причини.

Не е вярно, че всички Astra F с ABS нямат "кантарче"! Комбитата имат.
За седан и хетчбек не помня вече.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 25 ноември 2018 - 21:57
Отговори

npokonu снимка npokonu 26 ноември 2018 - 09:41

 Коцето, на 25 ноември 2018 - 12:16, каза:

На Вектра А кантар няма, има редуцири за задните спирачки непосредствено до помпата както вече сам си установил.
Добре ще смениш пружините на апаратите но е важно да смениш и механизмите за саморегулиране като при монтажа трябва освен точен монтаж така и точна първоначална регулировка. Ако след смяната на пружини и механизмите за саморегулиране проблема остане трябва да се сменят споменатите редуцир-вентили. Те представляват клапани регулирани да отпушват до определено налягане, тези клапани се повреждат от боклук или ръжда образувала се от не навременна смяна на спирачна течност. Намират се и нови и стари, може и да се отворят за оглед.


Поразрових се по сайтове, но не ги откривам нови тия регулатори.
Днес ще направим продухване и промивка и смяна на всички пружини.
Отговори

npokonu снимка npokonu 27 ноември 2018 - 09:54

Продухване, промиване, нова течност и пружини в барабаните и за момента ефекта е нулев.
Иначе излезе една сополива слуз.
Но проблема продължава.
Откъде мога да намеря нови регулатори на спирачното усилие?
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 ноември 2018 - 13:51

 npokonu, на 27 ноември 2018 - 09:54, каза:

Продухване, промиване, нова течност и пружини в барабаните и за момента ефекта е нулев.
Иначе излезе една сополива слуз.
Но проблема продължава.
Откъде мога да намеря нови регулатори на спирачното усилие?


оригинални на поръчка към 30 лв е единия механизъм и той само част от него по спомен
втора ръка , но състоянието е трагично
Отговори

npokonu снимка npokonu 27 ноември 2018 - 15:33

Втора не!
Нали такива имам
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 ноември 2018 - 18:13

Като си сменял цилиндърчета сложи ли точния размер? мисля че бяха 3 размера - 17, 18 и 19 мм диаметър на работния цилиндър, външно са еднакви но вътрешно не. Мисля че на Вектра А имаше 18 и 19 милиметрови а на кадет 17 и 18 но всичко зависи и е съобразено с помпата така че трябва да се внимава какво е оригиналното и да се сложи същото, иначе хода на буталата респективно челюстите е еднакъв.
Преди години имах подобен проблем на същия автомобил и се оказа кофти феродо, след смяна на накладките (в интерес на истината смених и пружините) всичко се оправи, но отварях и аз редуцири, сменях маркучи, цилиндърче и не помня още какво че минаха 20-тина години от тогава.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg