Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Мек педал на спирачките на Астра

Dis777urbed снимка Dis777urbed 02 декември 2018 - 17:09

Здравейте колеги,
Първо искам да споделя, че доста търсих из форума, но проблем като моя не намирам и за това реших да пусна нова тема.
От няколко дни при първо палене педала на спирачките е адски мек и слиза почти до долу, а колата не спира почти. След едно, две натискания се качва нагоре и колата цял ден, колкото да я карам и спирам насам натам, няма проблеми. И така до следващата сутрин. Нивото на спирачната течност никога не се е променяло. Миналото лято съм сменял течността, защото не знаех дали изобщо е сменяна някога, както и предни накладки. Колата никога не е имала подобни проблеми- Астра f комби 97г. X16XEL. Моля за съвети къде и какво да гледам и да се намесвам преди да я станал сериозен проблем. Благодаря предварително!
Отговори

Silencer снимка Silencer 02 декември 2018 - 17:57

въздух в системата на спирачките ,обезвъздушаване
Мнението беше редактирано от Silencer: 02 декември 2018 - 18:00
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 02 декември 2018 - 18:59

Само при първо палене и при студено време ли го прави?
Освен въздух, може да имаш влага и/или пропуск в системата.
Преди да стартираш двг, напомпи няколко пъти педала на спирачката. Трябва да стане твърд. Ако пружинира - смяна на цялата спирачна течност и хубаво обезвъздушаване. Ползвай ATE SL DOT4 1л. Трябва да обезвъздушиш и хидравличния блок на ABS. Няколко пъти спри рязко и после отново обезвъздушаване на системата.
За да провериш вакуумния усилвател, задържаш педала натиснат и стартираш двигателя. Трябва педалът да "омекне" - т.е. слиза леко надолу. Ако това не се случи, проверяваш всички вакуумни връзки (тръбички и накрайници) преди усилвателя. Следващата стъпка е смяната му с такъв от морга. Новият, ако въобще се намери някъде е 1/4 от5 стойността на колата!

Ако не разбираш какво пиша, най-добре отиди на специалист, за да не стане беля!
Успех!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 02 декември 2018 - 19:00
Отговори

Silencer снимка Silencer 02 декември 2018 - 20:47

серво с помпа е 30 лв, не е скъп.

Само обезвъздушаване и търсене на пробива.
Отговори

Dis777urbed снимка Dis777urbed 02 декември 2018 - 23:33

Благодаря за бързите отговори.
Колата го прави това от няколко: само сутрин и само на студено.
Разбрах всичко, така че от утре се захващам. Ако имам допълнителни въпроси или открия нещо ще пиша.
Отговори

Dis777urbed снимка Dis777urbed 03 декември 2018 - 14:02

Здравейте,
Направих тестовете няколко пъти днес. При напомпване на загасен автомобил педала се втвърдява още на 2ро помпане,а на 3-то е камък. Като я запаля веднага омеква до нормално положение и не пада ниско долу. И на студено и на топло я проверих така. До няколко дни ще я видя на подемник хубаво отдолу дали някъде нещо има омазнено. Има ли друго, което мога да направя?
Отговори

Silencer снимка Silencer 04 декември 2018 - 15:20

нямаш други варианти - или е серво или е спирачна помпа. Ако влиза въздух от някаде в системата на спирачките ще е мек педала.

Явно не е серво, тогава помпа, тръбички, цилиндри...
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 декември 2018 - 18:51

При теч в системата, от спирачните апарати или цилиндърчета на барабаните при натискане на педала на спирачката се усеща веднага. Едно леко "отпускане" на съответното колело. като колата се стреми да се завърти около изправното на съответната ос.
Освен това би трябвало да намалява спирачната течност в казанчето. Отбележи с маркер или тиксо нивото преди да тръгнеш сутринта и на другата го провери.
Спирачната помпа ти е ATE22 https://www.autodoc.bg/ate/954338, както и цялата спирачна система. Задните цилиндърчета на комби и фургон са с диаметър 19,2мм, а не са като на останалите ф18 (не помня вече точно). "Малките" направо се разглобяват от по-високото налягане в спирачната система.
Ако има повреда в спирачната помпа, педалът при натиск слиза (хлътва) долу. При това става твърд и изисква много голям натиск, за да спре колата.
Другото, което можеш да провериш и изчистиш, това е т.нар. "кантарче" или разпределител на спирачното усилие. Той е монтиран на задната ос в средата и регулира спирачната усилие към задните колела според натоварването на колата. Обикновено при обезвъздушаване на спирачната система на подемник, поради липсата на натоварване той е затворен. По тази причина в него остава всичката мръсотия от системата. Трябва внимателно да се разкачат маркучите към задните коела, да се натисне лостчето с пружината към колата и така да се промие системата. С по-малко от 1л нова течност това няма как да стане качествено!

Ако нямаш загуба на спирачна течност, то остава проблем във вакуумите някъде. Обикновено гумените накрайници в краищата им се напукват и пропускат.
Ако имаш клима, провери и вакуумното резервоарче, което е в коша на двигателя под водозащитния щит на предното стъкло. Не кората под чистачките, а вътре под предния капак, успоредно на нея. Погледнато откъм фаровете се намира вляво. Малка черна кутийка, в която влизат два маркуча. Естествено трябва да свалиш гумата и щита.

А най-добре отиди на проверен сервиз, където имат понятие от елементарни спирачни системи. Едно време колите ни бяха много нови и не ги познаваха, сега са прекалено стари и на никой не му се занимава.
Всичко това го пиша от горчив личен опит. Повечето сервизи не знаят и не искат да научат какво трябва да правят. Даже се опитваха да ме изгонят, когато споря с "майсторите" в тях.
Успех!

@silencer,
Тази цена от 30лв. за втора употреба вакуумен усилвател ли е или за нов?
Можеш ли да изпратиш линк към магазина? На лични, ако не те затруднява да не правим реклама.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 04 декември 2018 - 19:03
Отговори

Silencer снимка Silencer 04 декември 2018 - 19:25

Нищо няма да ти пращам просто иди до някоя морга и виж сам.
Нов никой не купува.

Но ако настояваш:
https://www.olx.bg/a...html#49fbc68c24

даже е 15 лв
заедлива работа...
Мнението беше редактирано от Silencer: 04 декември 2018 - 19:28
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 декември 2018 - 10:31

 Dis777urbed, на 03 декември 2018 - 14:02, каза:

До няколко дни ще я видя на подемник хубаво отдолу дали някъде нещо има омазнено.


Сега виждам темата и си мисля, че точно оттам е трябвало да се започне. Залагам на цилиндърче, което съвсем леко изпуска.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 05 декември 2018 - 15:21
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 05 декември 2018 - 12:03

@silencer,
Нещо не си ме разбрал! Въпросът ми към теб не беше заяждане.
Просто при нас в моргите, като им кажа части за Astra F и ме гледат странно. Като че ли питам за нещо извънземно.
А и при мен работата май опира до него.
Има ли някакъв начин да проверя усилвателя, преди да го купя? Без да го монтирам на колата.
Отговори

Silencer снимка Silencer 05 декември 2018 - 12:42

 Gena_bs, на 05 декември 2018 - 12:03, каза:

@silencer,
Нещо не си ме разбрал! Въпросът ми към теб не беше заяждане.
Просто при нас в моргите, като им кажа части за Astra F и ме гледат странно. Като че ли питам за нещо извънземно.
А и при мен работата май опира до него.
Има ли някакъв начин да проверя усилвателя, преди да го купя? Без да го монтирам на колата.


Издава свиркащ звук и не се втърдява педала, т.е. въздуха излиза през дупка в мембраната на сервото.
Не трябва да свири и да омеква.
Отговори

Dis777urbed снимка Dis777urbed 05 декември 2018 - 21:16

Днес огледах колата на подемник и няма никъде омаслено: всичко е супер сухо. Взех от приятел малко спирачна течност и долях до максимум, за да ми е още по-лесно да я следя дали ще падне нивото. Благодаря на всички отзовали се. Смятам да и дам малко време тия дни да видя дали ще се появи нещо ново като симптом; последните два дни колата си е перфект. Възможно ли е по някакъв начин това с омекването да е свързано с ниските температура, защото дните в които се случи, температурата беше най-ниска за тази година =-5,-6 градуса?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 06 декември 2018 - 09:36

Не би трябвало. Може някое от цилиндърчетата да е омаслено само вътре в барабана и да не се вижда отзад.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 07 декември 2018 - 22:58

Dis777urbed,
Ако е само при ниски температури - вече ти написах, и не само аз - директно сменяш цялата спирачна течност. Защото е поела влага, конденз и замръзва.
И забавянето може да ти коства здравето и живота. За цени на по-скъпо струващи ремонти просто няма смисъл да пиша!
Не разбирам какъв е проблема - 1л ATE SL6 DOT4 е около 16-18лв. и има 20мин. обезвъздушаване с още 1 човек.

javor_bg е абсолютно прав!
Преди смяната на спирачната течност отвори барабаните и внимателно провери за течове.
Почисти и смажи механизмите с високотемпературна смазка за спирачки. Каквато ти е по джоба - медна или "маркова" на някой производител на спирачни системи. Тубичката на последната беше около 20лв. Има и спрейове на Motip за почистване и смазване.
Почисти барабаните и челюстите със спрея за почистване или дори само с чист парцал. И да не вземещ да сложиш смазка и на тях!
Само на механизмите и пружините.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg