Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с двигатела

lu4iano снимка lu4iano 06 март 2013 - 21:40

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ. От един месец астрата ми работи на три цилиндара, мотора е x14xe. Ходих на диагностика и ми казаха, че клапаните на 1 цилиндър са "мързеливи", затова работи така. Когато я купих преди 6 години шлайфах главата и клапаните поради същата причина. И сега пак се появи. Не ми се прави пак същата процедура пак, правих промивка на двигатела но нищо.Кажете какво да правя или каде да отида поне за качествена диагностика на двигатела. Защото ми е писнало от некъдърни "майстори".
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 06 март 2013 - 21:42

Каква е компресията на 1-ви?
Отговори

gambov снимка gambov 07 март 2013 - 07:30

 lu4iano, на 06 март 2013 - 21:40, каза:

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ. От един месец астрата ми работи на три цилиндара, мотора е x14xe. Ходих на диагностика и ми казаха, че клапаните на 1 цилиндър са "мързеливи", затова работи така. Когато я купих преди 6 години шлайфах главата и клапаните поради същата причина. И сега пак се появи. Не ми се прави пак същата процедура пак, правих промивка на двигатела но нищо.Кажете какво да правя или каде да отида поне за качествена диагностика на двигатела. Защото ми е писнало от некъдърни "майстори".

Имах същият проблем , но с Vektra B 1.6 16v.Минахме с майстора през всички възможни "проблеми" . Свещи , кабели , дюзи , клапанчета и др. Накрая майстора заключи , че проблема може да е само в повдигачите. За целта сменихме маслото и сипахме добавка за хидравлични повдигачи ( Bardahl ).След около 500 км. колата се оправи .Има още какво да се желае , но ако не се оправи напълно , чак тогава ще сменя повдигачите на този цилиндър.След 1000 - 1500 км. ще пиш отново. Успех.
Забравих да спомена , че компресията на този цилиндър се менеше .Сега е почти нормална.
Мнението беше редактирано от gambov: 07 март 2013 - 10:14
Отговори

lu4iano снимка lu4iano 07 март 2013 - 21:01

 gambov, на 07 март 2013 - 07:30, каза:

Имах същият проблем , но с Vektra B 1.6 16v.Минахме с майстора през всички възможни "проблеми" . Свещи , кабели , дюзи , клапанчета и др. Накрая майстора заключи , че проблема може да е само в повдигачите. За целта сменихме маслото и сипахме добавка за хидравлични повдигачи ( Bardahl ).След около 500 км. колата се оправи .Има още какво да се желае , но ако не се оправи напълно , чак тогава ще сменя повдигачите на този цилиндър.След 1000 - 1500 км. ще пиш отново. Успех.
Забравих да спомена , че компресията на този цилиндър се менеше .Сега е почти нормална.

Проблема ми е индентичен с твоя( компресия, свещи, кабели). И при мене заключиха, че са повдигачите.Но лошото е, че няма сервиз който да ти открие проблема, а си даваш парите на майсторите.
Отговори

gambov снимка gambov 19 март 2013 - 14:49

Вече минах над 1000 км. с добавката в маслото.Сега колата се държи много добре.Няма и следа от проблема.Не прекъсва , ускорява без проблем и работи като часовник.Да се надявам , че няма да ми създава повече този проблем.Но и да се появи пак , съм сигурен ,че е от повдигачите - смяна и отново на педала.
Успех на всички .
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 19 март 2013 - 19:33

Иди в друг сервиз да ти кажат мнение! Кажи им проблема, не казвай, че си ходил другате, кажи меннието на предишния майстор, все едно ти го е казал комшия или приятел, да кажат мнение. Да не ти пикае някоя дюза, какъв е цвета на свещта, каква е компресията на цилиндрите, какво си сменил, зачисти ли добре екотапотиите?!... и т.н.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg