Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кофти филм за данъци

Piron45 снимка Piron45 25 ноември 2013 - 12:32

Казусът е следния. Когато купих Корсата през 2006г /на аватара/ се опитах да я регистрирам в данъчното в софия /тогава живеех там и колата е със софийски номера/. Поискаха ми митническа декларация и понеже я нямах не пожелаха да ми регистрират колата.Джамбазина дето докара колата от Германия не го познавам, а фактурата е от някаква измислена фирма.Понеже не можах да се разбера със служителките в данъчното им теглих една майна и така си остана колата. До сега нямах проблеми, но от тази година ми искат платен данък за минаване на преглед. От 5г вече не живея в София и съответно адреса по лична карта ми е в Самоков.Сега възникват следните въпроси:

1. Дали ще мога да регистрирам колата в Самоковското данъчно както е със Софийски номера?
2. Ще трябва ли преди да я регистрирам в данъчното да и сменя номерата на Софийски окръг?
3. Дали изобщо ще си струва да се набутам в тоя филм с евентуална смяна на номера и талони, плащане на куп данъци и лихви за 7г + нервите и обикалянето по институции?
4. Какви са наказанията ако ме хванат че карам колата без валиден преглед?

Иначе ми остава да спра Корсата от движение макар че си е чудесна и да я разпродавам на части, което ще ми е най болно.
Мнението беше редактирано от Piron45: 25 ноември 2013 - 12:34
Отговори

shunter снимка shunter 25 ноември 2013 - 12:54

за да я спреш от движение също ти искат платен данък (поне при мен беше така) така че и бракуването й няма да е толкова лесно.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 25 ноември 2013 - 13:16

Недей да рискуваш да караш без преглед защото глобите са големи и ще ти спрат колата от движение, освен това недай си Боже да чукнеш друга кола или човек... си виновен на момента. Ако отидеш в твоето данъчно веднага могат да ти кажат какъв е реда за да оправиш нещата, а освен това имат давност, така, че от 7 махни 2 и остават 5. Ще трябва да платиш назад за тях, а и освен това ще имаш и глоба. Освен това колата по талон има друг адрес от този който имаш по лична карта вече...

Варианта ти остава сега да продадеш колата на твой близък през Нотариус който няма да ти иска данък /ако намериш такъв/, после минавате през КАТ, сменяте талоните, вписва си я собственика в данъчното и готово.

Поразпитай първо в данъчното с твоя казус, няма да те арестува никой :mhihi:
Отговори

Dimas снимка Dimas 25 ноември 2013 - 13:43

Колега, аз имах подобен казус, като в крайна сметка не регистрирах колата в данъчното. Преди 10 дни отидох в easypay, дадох си ЕГН-то и се оказа, че от данъчното знаят за моята кола, като дори са ми начислили данъците (и лихвите им съответно) за всичките години през, които колата е моя. Платих данъците и минах на преглед.

Иди поне да видиш, за какво иде реч.
Отговори

Sim снимка Sim 25 ноември 2013 - 13:52

Днес бракувах колата. Необходими документи: талони (малък и голям) и лична карта. Пари: 10лв за такси. Номерата на колата се връщат, дупчи се големия талон. Други документи не са необходими.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 26 ноември 2013 - 13:22

И така, нещата са овързани и объркани. В Самоковското данъчно ми казаха, че посмъртно не мога да регестрирам кола със софийски номера - само след смяна на талони и номера. А за смяна най вероятно ще ми искат платени данъци. В софийско данъчно също няма как да я регистрирам, щото нямам софийски адрес. Остават ми варианта с продажба /ако се навие нотариуса/ или бракуване.Тия дни ще се разбере.
Отговори

borro снимка borro 26 ноември 2013 - 13:39

Навремето документа за продажба на колата какъв е бил - те това не разбрах. Имал си го със сигурност, щото нямаше да можеш да регнеш колата в КАТ. А в данъчното искат талоните на колата и някой други невзрачни документи. Принципно не навсякъде искат данък за преглед.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 26 ноември 2013 - 16:06

 borro, на 26 ноември 2013 - 13:39, каза:

Навремето документа за продажба на колата какъв е бил - те това не разбрах. Имал си го със сигурност, щото нямаше да можеш да регнеш колата в КАТ. А в данъчното искат талоните на колата и някой други невзрачни документи. Принципно не навсякъде искат данък за преглед.

Кажи къде не искат данък за преглед на автомобил СЪС СОФИИСКА регистрация, ще дойда да мина и аз! ОТ догодина никъде няма да се минава с никаква регистрация без бележка за данък, където и да идеш - и в Балчик или Айтос, като въведе рег № на автомобила и системата директно го отхвърля. Бях на няколко места в Пловдив и околията и при всички системата е 1 и тя е 1 за цяла България.
Отговори

borro снимка borro 26 ноември 2013 - 17:11

имаш лично :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от borro: 26 ноември 2013 - 17:20
Отговори

stei снимка stei 26 ноември 2013 - 20:01

 Dimas, на 25 ноември 2013 - 13:43, каза:

Колега, аз имах подобен казус, като в крайна сметка не регистрирах колата в данъчното. Преди 10 дни отидох в easypay, дадох си ЕГН-то и се оказа, че от данъчното знаят за моята кола, като дори са ми начислили данъците (и лихвите им съответно) за всичките години през, които колата е моя. Платих данъците и минах на преглед.

Иди поне да видиш, за какво иде реч.


Много чудно как знаят без да си я вписал. Другия вариант е нотариуса като е внасял таксата да я е вписал което ме съмнява. Аз досега не съм имал проблем а според твоя случай би трябвало да имам.
По въпроса за прегледа в София без данък не става, може единствено ако автомобила не е със С или СА номер все още.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 26 ноември 2013 - 22:07

колеги, ако се прехвърли така колата чрез нотариус без платени данъци, после как се отписва от данъчното ?
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 26 ноември 2013 - 23:44
Отговори

borro снимка borro 27 ноември 2013 - 10:10

Няма как да я прехвърлиш без данък.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 27 ноември 2013 - 10:38

 Vectra Rulzz, на 26 ноември 2013 - 22:07, каза:

колеги, ако се прехвърли така колата чрез нотариус без платени данъци, после как се отписва от данъчното ?

След като няма платени данъци, значи не е обявена. Какво отписване?


 borro, на 27 ноември 2013 - 10:10, каза:

Няма как да я прехвърлиш без данък.

Има, има. :icon_wink2:
Отговори

stei снимка stei 27 ноември 2013 - 10:49

 borro, на 27 ноември 2013 - 10:10, каза:

Няма как да я прехвърлиш без данък.

+1 Има
Отговори

borro снимка borro 27 ноември 2013 - 10:53

Добре де, казвате че веднъж заведена в данъчно примерно аз моя кола, мога да я продам с договор за ПП без да съм и платил дължимия данък?
Отговори

stei снимка stei 27 ноември 2013 - 10:56

Е така не става. Може ама пак ще ти тьрсят даньк в даньчното. просто не е трябвало да я вписваш
Отговори

borro снимка borro 27 ноември 2013 - 10:59

Ами затова като се пише, се пише сичко...щото виждаш че не става. Най-вероятно въпроса който зададе вектра рулз е за регната в данъчно кола, та затова и така написах аз.
Отговори

stei снимка stei 27 ноември 2013 - 11:03

[quote name='Liubeznia' timestamp='1385541481' post='1146801']
След като няма платени данъци, значи не е обявена. Какво отписване?



Е ти колега ако искаш да напишеме тук и как се казва и кьде живее
Отговори

borro снимка borro 27 ноември 2013 - 11:06

Да поспамя още.
да редно е като зададеш въпрос, то той да съдържа всичко необходимо, за да може някой компетентен да помогне. И най-важното - отсреща някой наистина да е закъсал и да се опитва да прави всичко възможно да си отстрани проблема. Много се ядосвам, когато някой пише тема с въпрос колкото да отбие номера с надеждата, че ще му се помогне...
Най-вероятно и аз се изфърлих, като казах, че не може без данък, а то могло...
Peace :)
Мнението беше редактирано от borro: 27 ноември 2013 - 11:09
Отговори

stei снимка stei 27 ноември 2013 - 11:09

Последно. Може без даньк но не трябва да е вписвана. Ако е, пак може но е безмислено.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg