Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Мнение за Alpine CDE-9846RM

FiLaRn снимка FiLaRn 14 ноември 2006 - 17:12

Здравейте колеги!
Предстои ми смяна на оригиналния касетофон на Астрата /Кар 400/. След дълго оглеждане на новите плейъри засега се спрях на Alpine CDE-9846RM
Публикувано изображение

Като за начало плейърът ще работи с оригиналните говорители в колата, по-натам може би ще взема усилвател и събуфър. Споделете мнение относно тоя Алпайн, как е като качество на звука, отпика и т.н. като огледах какво пише в сайта на Алпайн за него, мисля че ме устройва. Притеснява ме малко, че все пак е най-евтиният вариант на тази марка и затова, ако има някой по-запознат да каже дали си заслужава.

Другите варианти, които обмислях са Sony CDX-GT300, Pioneer DEH-P4800MP и JVC KD-G722
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 14 ноември 2006 - 17:37

сонито, апьк особено жвц-то е срамно да ги нареждаш до такьв добьр плеар те нямат нищо общо с него виж пайнер ае друго нещо, като визия лично на мен ми харесва повече но като звук определено алпайна е по добьр, щом ще го слушаш на оригинални говорители и ще ги храниш от цд-то алпина е кмпромисният вариант между звук и визия.
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 14 ноември 2006 - 17:40

Откакто имах преди година Alpine CDA9853 ми се промени мнението за Алпайн. Особено за този, който си посочил е по-нисък клас от бившия мой бих казал, че ако искаш по-хубав бас си вземи Pioneer-a, ако искаш по-кристални среди и високи взимай Alpine. Не съм слушал такъв, но предполагам, че звуктът със сигурност не е по-добър от бившия мой. Ако ще се слуша само на оригинални говорители мисля, че бих предпочел Alpine. А ако ще се слага бас в последствие бих избрал Pioneer.
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 14 ноември 2006 - 17:49

FiLaRn, на Nov 14 2006, 06:12 PM, каза:

Здравейте колеги!
Предстои ми смяна на оригиналния касетофон на Астрата /Кар 400/. След дълго оглеждане на новите плейъри засега се спрях на Alpine CDE-9846RM
Публикувано изображение

Като за начало плейърът ще работи с оригиналните говорители в колата, по-натам може би ще взема усилвател и събуфър. Споделете мнение относно тоя Алпайн, как е като качество на звука, отпика и т.н. като огледах какво пише в сайта на Алпайн за него, мисля че ме устройва. Притеснява ме малко, че все пак е най-евтиният вариант на тази марка и затова, ако има някой по-запознат да каже дали си заслужава.

Другите варианти, които обмислях са Sony CDX-GT300, Pioneer DEH-P4800MP и JVC KD-G722
 


Колега по скоро избора трябва да ти се свежда до Alpine CDE-9846RM и Pioneer DEH-P4800MP. Аз имам Pioneer DEH-P4800MP и съм много доволен от него, слушал съм и въпросния Alpinе как свири и поне на мене лично ми хареса. Като дойде времето да сменям Pioneer DEH-P4800MP ще е или Alpine или Clarion, за Сони :sad-smiley-046: незнам друго ми е мнението за тях но все пак избора си е твой. :newsm05_41:
Отговори

FiLaRn снимка FiLaRn 14 ноември 2006 - 18:49

Мерси за отговорите колеги! Така като гледам работите клонят към Алпайн-а засега. За дисплейа разбрах, че се реже един кабел и работата заспива. А как стоят нещата с мултифункционалния волан? Май няма да го бъде без адаптер? :beer: Има ли ги в БГ тези адаптери и на каква цена са горе-долу? Струва ли си да се купува, че до такава степен свикнах с тоз волан, че сега като седна да карам друга кола и не мога да се оправя с музиката :61: <_<
Отговори

Оги снимка Оги 14 ноември 2006 - 19:00

FiLaRn, на Nov 14 2006, 07:49 PM, каза:

Мерси за отговорите колеги! Така като гледам работите клонят към Алпайн-а засега. За дисплейа разбрах, че се реже един кабел и работата заспива. А как стоят нещата с мултифункционалния волан? Май няма да го бъде без адаптер? :61: Има ли ги в БГ тези адаптери и на каква цена са горе-долу? Струва ли си да се купува, че до такава степен свикнах с тоз волан, че сега като седна да карам друга кола и не мога да се оправя с музиката :61:  <_<
 


Здравей
Мноого хубаво си правиш плановете преди да купиш :61: Ся да ти кажа, защото съм минал отам вече ;)
Вземай Алпинчето ... лично мнение
Я кажи пак за дисплей, че не разбрах :61:
А за адаптера за волана ми е болна тема на мен също ... има двама колеги във форума които ПРИНЦИПНО могат да направят, а дефакто НЕ :beer: . Има ги оригинални ама струват колкото плеъра :61: ...
Ако искаш се зарибявай на Пайнера и дано тогава (понеже вече сме доста хора чакащи) да се наканят и да направят адаптерчета :61:
Отговори

FiLaRn снимка FiLaRn 14 ноември 2006 - 21:11

За дисплейа идеята беше, тъй като едва ли ще намеря адаптер за него, да се среже кабелът, който му подава сигнал, когато плейърът е включен, за да може при палене на колата или при габарити да си показва датата, часът и външната температура.
Принципно много се двоумя между Alpine-а и Pioneer-а единственото което не ми харесва на втория плейър е дизайна, иначе като им сравнявам параметрите и функциите, са горе-долу еднакви. Адаптер за Алпайн има ли шанс да направят колегите или да се мятам на Pioneer, ако намеря с черен панел.
Отговори

Оги снимка Оги 14 ноември 2006 - 22:18

FiLaRn, на Nov 14 2006, 10:11 PM, каза:

Адаптер за Алпайн има ли шанс да направят колегите или да се мятам на Pioneer, ако намеря с черен панел.
 


Ами незнам ... едва ли :fart2:
Отговори

[BuRn] снимка [BuRn] 18 ноември 2006 - 19:18

Loz, на Nov 14 2006, 10:18 PM, каза:

FiLaRn, на Nov 14 2006, 10:11 PM, каза:

Адаптер за Алпайн има ли шанс да направят колегите или да се мятам на Pioneer, ако намеря с черен панел.
 


Ами незнам ... едва ли :fart2:
 


Еми що не вземете да питате човека, който все пак ги прави(batko32)!?!
Отговори

Оги снимка Оги 18 ноември 2006 - 22:58

[BuRn], на Nov 18 2006, 08:18 PM, каза:

Еми що не вземете да питате човека, който все пак ги прави(batko32)!?!
 


А той що не вземе да ни отговори :beer:
Отговори

mikiracing снимка mikiracing 22 ноември 2006 - 15:55

Здравете колеги,

малко пояснение давам за дисплея и управлението от мултифункционален волан на опел дано съм полезен на някой с информация. За всички модели на алпайн може да се поръча приставка за управление от мултифункционален волан, а за опел приставката е с адаптор и за показание на дисплея :beer: . Понеже с това се занимавам приставката за Алпайн струва 199 лева и ще ви работи управлението от волана и показанието на дисплея. Вече дали е оправдано всеки сам може да си прецени :) , хубавото е че приставката е една и съща за всички модели на Алпайн. Иначе както споменава колегата ако се смени радиото със някакво друго за да останат активни показанията на дисплея т.е. час и дата трябва да се среже едно кабелче което е ралично за различните модели.

Това е от мен засега, иначе колега не се чуди избора ти е добър Аплайн са страхотни машини.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg