Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Къде е скрита антената на Omega B

kirilmanika снимка kirilmanika 16 август 2009 - 14:58

Преди доста време ми бяха казали, че е една от линиите на задното стъкло. Сега пробвах един фм трансмитер и не се чуваше много добре, а когато го доближих до задното стъкло имам чувството, че дори се влоши сигнала?
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 17 август 2009 - 08:03

Колега възможно е да ползва и целия реотан на задното стъкло при Ауди 80 и 100 е така :newsm05_41:
Отговори

tonii снимка tonii 22 август 2009 - 18:39

и аз имам същия проблем колега немога да я намеря тая антена и мойте станций не ги лови добре :fire:
Отговори

CH_M снимка CH_M 22 август 2009 - 19:11

Огледай си първо буксата на антената която влиза в радиото , самата букса за радиото -също . Ако има следи от интервенции /от предишен собственик/ ,да се огледа да не е прекъснат случайно извода който подава +12 волта към вградения усилвател на антената . А може и всичко от описаното до тук да е наред ,а проблема да е в радиото .
Отговори

kirilmanika снимка kirilmanika 26 август 2009 - 16:53

При мен се чува добре, но с фм трансмитер-а идват проблемите.Ако знам къде е антената ще мога да го насоча към нея(но нз дали ще има голяма полза и от това)
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 26 август 2009 - 17:38

Тоя трансмитер не се ли включва в запалката, къде го разнасяш към задното стъкло?
Пробвай като пуснеш радиото да включиш подгрева на задното стъкло,
да установиш има ли промяна в качеството на сигнала.
Отговори

bencho снимка bencho 26 август 2009 - 18:34

Здравейте:
А аз защо имам чувството че проблема е в трансмитера ??? :icon_wink2: :moderator: :moderator:
А радиото изобщо работи ли ????
Мнението беше редактирано от bencho: 26 август 2009 - 18:35
Отговори

kirilmanika снимка kirilmanika 26 август 2009 - 19:26

 Peshotiger, на 26 Aug 2009, 06:38 PM, каза:

Тоя трансмитер не се ли включва в запалката, къде го разнасяш към задното стъкло?
Пробвай като пуснеш радиото да включиш подгрева на задното стъкло,
да установиш има ли промяна в качеството на сигнала.

Трансмитера е в gsm-a, затова имам възможност да го местя
Отговори

omegaab снимка omegaab 01 септември 2009 - 13:17

Омегата има и запалка при задните седалки и може там да се сложи. Вярно е, че антената е на задното стъкло, но аз имам големи проблеми с нея. Не съм пробвал да сложа фм трансмитер, но като лови някои станций има проблем. Единия вариант е усилватела да не ти е включен, а другия коаксиалния кабел на антената да ти е прекънат някъде при буксата за антената.
Отговори

Krum снимка Krum 10 декември 2009 - 20:55

Аз имам съштия проблем но намен не ми лови никакво радио :mhihi: Слагал сам трансмитер и го открива веднага а радио неще ... Ако някои има идея от какво може да е да казва че ми омръзна само дискове да слушам :mhihi: колата е Омега Б комби :newsm05_41:
Отговори

valll4o снимка valll4o 11 декември 2009 - 08:01

здравейте колеги, и аз имах същия проблем с антената, стигна се до там че разглобих половината кола да проследявам кабело но прекъснато нямаше никъде, а радиото продължи да не хваща станциите като хората
Една вечер имах повече свободно време и един изгорял whireless, свалих си антенката и буксичката на която се завива въпросната, слязох до колата, одрязох една педя от кабелчето с буксата за радиото, от другата страна запоих буксичката за антенката, и сега тя се намира точно за cd то. В момента си работи перфектно вече три четири месеца
Отговори

Krum снимка Krum 11 декември 2009 - 20:49

Е добре де на мойта каде и е антената на реотаните на задното стъкло ли? Незнам и аз вече от каде да търся причината :love_opel: На старата Омега и беше на предното стъкло а на тази и идея си нямям
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 декември 2009 - 14:35

Тя че си е там ,там си е антената . Ами вземи си извади радиото и виж да няма прекъснат някой кабел ,например - за захранване на ант. усилвател ?
Отговори

Krum снимка Krum 25 февруари 2010 - 12:00

А кой точно кабел да гледам :mhihi: то е една букса само и за антената буксата си слагам но не лови абсолютно нищо :mhihi:
Отговори

CH_M снимка CH_M 25 февруари 2010 - 13:15

http://www.opelclub-...?showtopic=4117 В тази тема ,последното мнение на колегата VectraB подробно е описал кое кабелче е за захранване на вградена ел. антена . Има и препратка към картинка на буксата - за по-добро ориентиране . А от мен препоръка - ако не е отрязан оригиналния накрайник на буксата за антената - огледай тънкото кабелче в самата букса да не е прекъснало . Разбирам че си с някакво СД и или си с преходник на антената или е отрязана и после добавено парче кабел със стандартна букса . Огледай тия неща и пиши за резултата . Успех!
Отговори

tonii снимка tonii 25 февруари 2010 - 13:49

колеги и аз имам същия проблем с антената имам едно като букса в заден ляв калник като отвориш капака един сив кабел като мръдна буксата понякога лови а след това пак изчезва.Иначе тоя кабел отива нагоре по гредата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg